Menjava / popravilo vetrobranskega stekla

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
V tridesetih letih se mi je prvič zgodilo da je počilo steklo.

In še to ,ne moreš verjeti ,doma na dvorišču. Avto je stal dva dni ,se je malo "prilepil" na tla in ob speljevanju je steklo kar lepo počilo. Več razpok v spodnjem delu , kolikor se vidi do konca spodnjega roba stekla.

Ima kdo izkušnje ,se to popravlja ,ali je menjava ? Kamenčki se popravljajo ,samo take razpoke pa dvomim.

Koliko kaj stane menjava .če sam nabavim vetrobransko steklo. ?? Od 04.03 naprej ,za nameček nimam več zavarovanih šip..Enostavno se mi ni zdelo več smiselno to plačevati..No zdaj pa imam.

Lp
 

Priponke

  • rsz_1poČena_Šipa.jpg
    rsz_1poČena_Šipa.jpg
    531,3 KB · Ogledi: 502

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi kje drugje prvič menjal, bi bilo to edinkrat. ;)

Hec, da ne bo kdo v luft skoču! :cool:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kdo pa ve kater je kvaliteten in kateri ni ?? Lahko mi nekdo proda kao slabo šipo po ful ceni..?? Tak da cena tudi ni nujno glavno merilo. Kaj pa sploh je lahko razlika ??
Jah kaj je kvaliteta? Original ali firma ki dela za original. Razna kitajska jajca odpadejo.
Kaj je kvaliteta pri lepilu? Spet firme ki nekaj pomenijo v svetu lepil, razna noname kitajska jajca odpadejo.
In ko vse to sešteješ poceni menjave šipe ni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
sekurit je verjetno tudi prvovgradnja.
Šipe pa divjad je vedno pametno met zavarovano. tistih par 10€ ni neka resna cena.
Šajba ti pa lahko na vsaki vožnji pokne. Nikoli neveš kaj lahko not prileti. Tudi če par let za "brezveze" plačuješ zavarovanje ga pri eni šajbi nazaj not dobiš.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Pilington ali pa Securit Saint Gobain so stekla renomiranih proizvajalcev in velikokrat prvovgradnja, je pa res da se zadnje čase že pri vw ju pojavla agc-automotive in podobna imena ki pa mi niso poznana.

Je pa to Original steklo počilo na VW Multivanu 3x v enem letu pol pa je šef dal menjat eni firmi ki se bavi z stekli pa so not dali Pilington steklo pa že več ko leto drži pa je tudi dobilo že par šusov.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Škoda je po toči zvoniti... Vsa leta imam B,D,E ...letos 4.3. sem se pa nekako odločil da stekla vržem ven...In evo ti ga na..haha ja nimaš kaj.

Ko bom menjal ,bom poklical agenta pa naj poslika pa doplačam . Verjetno se da med letom ? Ali bo treba čakat drugo leto ? Zavarovalnica triglav.

lp
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Odvisno od zavarovalnice. Js imam 92.6€ za novo vozilo za 43k + na to še pride 25% popusta zaradi drajv kode + še nekaj popustov zaradi kombinacij, itd...(vidno na sliki) + na to še 30% popusta za novo zavarovanje (na naslednji strani police), kar res nanese potem slabih 50€.
 

Priponke

  • IMG_20200401_215656.jpg
    IMG_20200401_215656.jpg
    2,1 MB · Ogledi: 202

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Šipe pa divjad je vedno pametno met zavarovano. tistih par 10€ ni neka resna cena.
Kaj se "pametno" je hudo relativno. Kot pri vsakem zavarovanju ne more biti drugače, kot da so prilivi krepko večji od izplačil. Večina zavarovancev bo tudi pri steklih plačala krepko več premij kot jih bo koristila. Drugače ne more biti. Če pomislim, na domačem avtu 10 let plačujem to zavarovanje, šipa še ni bila menjana. Na prejšnjem službenem je bila po cca 5-ih letih. Ne bi bil hudo v zgubi, če bi premije sam dajal na kup in kupil šipo, ko gre. Isti k...c kot je verjetnost, da kamen prebije kondenzator klime ali hladilnik, ki tudi nista čisto zastonj. Pa nimam zavarovano in sem menjal. V 30-ih letih sem šipo na avtih, ki sem jih veliko vozil (privat ali službeno) menjal mislim, da trikrat. Zavarovalnica mi je hvaležna.
Če pa imaš smolo, pa seveda lahko menjaš tudi večkrat na leto. Ali če je avto konstrukcijsko sumljiv.