menjava pnevmatik doma

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Super zate. Eni hodijo pa k frizerju vsak teden. 2x letno premenjam 3 komplete, pa si zračunaj če je to res samo še 20 eur. Centrira se po potrebi (enkrat na 10 let se zgodi da trese, pa enkrat so po 4 letih ventili začeli spuščat).
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Aja ok...eh jaz delam pod 10k letno in vulkanizer pac vedno centrira, ko mu avto tja peljem...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam že od pamtiveka (beri 1993) pri vsakem avtu letni in zimski komplet. Niti enkrat se mi še ni zgodilo, da bi potem kaj treslo, k sem menjal platišča z gumami. Če izgubiš utež, potem ja. Vedno sem uporabljal ključ iz kompleta za odtegovanje platišč. Pred kakšnim letom pa kupim avto (zraven dobil komplet platišč z letnimi gumami) in 15.3. hočem menjati. Dve z muko odtegnem, pri tretji pa se je zalomilo -z original ključem ni šlo -zvil. Dobim drugega, pačsem imel v delovni mizi) -zvijem... jebentisveca... grem k sosedu, ki ima (pametno) kompresor in pištolo za menjavo. Ni šlo niti ko je maksimalno povečal pritisk... ni bilo moči. Peljem k vulkanizerju, malo osramočen, da mi odtegne. Je moral uporabiti ključ s podaljškom (Unior je zakon, vam rečem) in komaj odtegnil.... Kako so zategovali pri prejšnji menjavi...živ bog ne ve. Vsekakor, če ni občutka -moment ključ je zakon. Veš, da sem šel v nabavo križnega ključa za menjavo koles, moment ključa in...novih vijakov (pol jih je imelo pobrane robove glav).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Denis
Za 20 evrov težko dobiš menjavo s centriranjem. Mogoče s kakšnimi kuponi , kjer ti delajo mularija ki nima dokončane OS in je včeraj začela delat pri vulkanizerju.
Če nimaš ravno zakopanih gum in orodje v kotu garaže, potem si v pol ure z krokodilom in navadnim ključem gotov. Ker pri vulkanizerju so v 10 minutah in manj.
Dva avta ena ura dela, 50 evrov pri vulkanizerju. Pa še tja moraš iti, čas pa ravno tako zabijes. Lahko pa greš vmes v fitnes pa se tam daš denar za karto.
Od kar sem naredil manjšo poškodbo z original dvigalom se poslužujem krokodila. Tudi dvigniti je lažje.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A ) pelješ k vulkanizrju in ti jih zamenja preveri tlak, zategne z moment ključem za 10-15€
B) kontaktiraš uporabnika Hanzi ki ima dvigalo in če eno uro poslušaš njegovo jambranje je samo 5 €. ;)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Hanzi : premontaža in centriranje je v Novem mestu in okolici povsod po 20eur. Komplet z optiko pride 40eur. Vse kar je več je ripoff.

motofrik : sosed ima prešvoh kompresor :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pri nas pride samo optika skoraj 40. Se bo že splačalo čez Bogenšperk priti k vam na optiko.
Se kak kozolcar, garaže hoče imeti kar 20 evrov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Super zate. Eni hodijo pa k frizerju vsak teden. 2x letno premenjam 3 komplete, pa si zračunaj če je to res samo še 20 eur. Centrira se po potrebi (enkrat na 10 let se zgodi da trese, pa enkrat so po 4 letih ventili začeli spuščat).

A tu boš pa zdaj šparal. Pa smo te dobli. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Bravo (moram priznat, drugače jih bom dobil po buči). Moj izračun je bil komentar na to, da se pri 20 eur nima smisla jebat s tem ker se ne splača. Če upoštevaš, da takrat ko menjaš obvezno mimo prinese še soseda in pri vsakem kompletu zvrneta še dva pira si že skoraj centriranje "zaslužil".

Tudi k frizerju ne hodim vsak teden ker bi šparal, ampak ker ni potrebe. Tako kot je ni, da feltno 2x letno centriraš (razen če nisi ravno največji štor in ne fališ nobene luknje in ca. 4x na dan z zaletom po pločnikih skačeš).
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Če imaš na voljo znanje in orodje.. Potem ni problema zamenjat (centriranje je nesmiselno delat 2x letno), v primeru da imaš dve leve roke in samo osnovno orodje se pa res bolj splača peljat k vulkanizerju.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
pozabljaš, da eni so sami sebi nevarni. Tako da...Jaz si najraje sam menjam, pa niti ne toliko zaradi šparanja ampak vem kako je nareto. Če sem prepustil drugim je še vedno bilo nekaj narobe, izgubljena radkapa, tlak na btk, zategnjeno na btk, umazane feltne šmir, počohane, itd... v glavnem...