Menjava operaterja za tv

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Zdaj imam novega operaterja TV ostala pa mi je oprema prejšnjega. Gre za modem, digitalni sprejemnik z daljincem vse normalno delujoče. Zanima je to možno kako še uporabiti in kako ? Verjetno je vse za odpad, potem pa se čudimo, da so odpadki vse večji.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nočejo nazaj? Jaz sem moral vse vrnit, pa preverjali so, kot da bi bilo zlato, ko sem vrnil...
Sem jim pa prinesel vse kable in to je pa bilo - ne rabimo. Jaz - to je vaše, tu je, če že gnjavite...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Opremo si kupil ali si jo imel v najemu? Pri nekaterih operaterjih jo moraš prinesti nazaj v njihov center. So bili primeri, da je kdo odjavil storitev in se odselil, potem pa imel čez par mesecev izvršbo par sto evrov na računu. Opomine so mu namreč pošiljali na stari naslov.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Modem je treba skoraj vedno vrniti... je že zelo dolgo (15+ let) od tega, ko so bili modemi še lastniški.

Za STB je pa odvisno. T-2 ima samo najem (in moraš vedno vrniti). Telekom je z NEO boxi prešel na najemni model... starejši boxi so bili lastniški. Kako imata A1 in Telemach pa ne vem.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Kolikor sem razumel vse skupaj je povsem neuporabno, edino za vsak slučaj shranit, če bo kdo čez kakšno leto iskal za vrnit.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Seveda je neuporabno... zato pa večinoma te stvari dajejo v najem in ne lastništvo. Saj veš, kdo je bil tvoj prejšnji operater... pozanimaj se, če je treba vrniti in odnesi v najbližjo poslovalnico. Oni ti bodo poslali kvečjem kak račun za nevrnjeno opremo.