Menjava amortizerjev

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Menjat bom moral amortizerje in se nikakor ne morem odločit. Gledam za monroe (kakršenkoli drug tehten predlog je dobrodošel) in najdem eno trgovino z akcijo štiri za ceno treh. Cena je pač cena, ne odpiram teme za to. Zanima me, kakšna je razlika med monroe reflex in monroe original modeli v praksi. Vsi mi pravijo, da so reflex "boljše kvalitete", ampak to mi ne pove nič.
Narava avta je taka, da je dokaj trd in se ne nagiba preveč v ovinku. Kaj svetujete? Jaz sem premišljeval, da bi vzel kar monroe original, ne zaradi cene, ampak ker so mi po karakteristikah ti sedanji na avtu tudi všeč. Sedanje bom menjal prvi in so originalni (cena ubijalska - 150 EUR za kos).

Poleti bi avto vrgel malo nižje ... baje imajo oboji isti hod, tako da tu ni razlike. Kako pa je s tehničnimi? Vem, da amortizerjev ni treba homologirat, ker so "to the specs", vendar vseeno ... ne bo stric slučajno kaj trzal z brki? Nižanje bi tako ali tako homologiral, ampak amortizerje bi namontiral še pred tem in jih vozil nekaj cajta na stock fedrih.

Hvala za odgovore in nasvete.
wink-1.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
haha stric na tehničnem v ms nima pojma pa tudi drugod po sloveniji nimajo pojma kaj je sploh amortizer. Narediš homologacijo za vzmeti (to poglaje so že vzeli in obvladajo
wink-1.gif
) in to je to. Vzami raje v eurotonu kyb so boljši kot monroe. Jaz monroe več ne povoham. Ali pa v gmt-ju imaš bilstein. To dvoje lahko potrdim, da je ok. KYB ima tudi različice za nastavljat trdoto tako, da vprašaj, če imajo tudi za tvoj avto.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Pred časom sem se ful zagledal v kayabo pa so mi določeni ljudje odsvetovali. Kolikor berem forume folka, ki vozijo isti avto, skoraj vsi not mečejo kayabo. Je res toliko boljša kot monroe ali ne? Kakšna pa je recimo pričakovana cena? Konkurenčna monroe ali 2x bolj nabita?
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
KYB (Kayaba) vgrajuje (ali je vgrajevala) tudi Toyota kot tovarniške amortizerje v avtomobile.

Edit: Pa očitno Mitsubishi tudi vgrajuje KYB in pa tudi Mazda se mi zdi. Morda vsi japonski proizvajalci
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Nevem jaz ko komu menjavam ne gledam glih tega, oboje je ok kyb in bilstein. Cena za oboje je ok, edino kyb ima nastavljive tisti so pa precej dražji, serijski pa so med znamkami blizu. No tudi bilstein ima dobre nastavljive ampak tiste cene so hude in za navaden avto brez veze. Najbolje, da vprašaš v gmt in eurotonu pa boš videl kaj je ugodneje.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Saj v obeh trgovinah imam nekje 30 % off, tako da super.
wink-1.gif
Oni tip "štiri za ceno treh" mi pošlje isti predračun kot pred pol leta - reflex vse štiri za 250 EUR, original okrog 190 EUR. A samo jaz ne vidim akcije?

Na koncu bom najbrž vzel kayabo. Za vikend pridem domov in grem takoj v euroton vprašat.
smile-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Hvala, da si omenil Euroton. Sem ugotovil, da sami kolegi delajo tam, ostali pa imajo z njimi pogodbe, in dobim kayabo za protiuslugo. Kaj več bi še hotel za nove amortizerje.
wink-1.gif
Ðabe, he he.