Kitajske fake baterije prodajane kot originali...

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Tole meni deluje kot "napaka" pri vektorizaciji
hysterical-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.236
724
113
Pa vi res mislite, da Kitajci znajo naredit in skopirat baterijo, ne znajo pa skopirat ene nalepke?

Napake so 100% namerne, že vejo zakaj.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Saj to je to, zaradi kršenja intelektualne lastnine spremenijo črke, etc., da se kao ognejo tožbam. Na ljubljanski tržnici tudi lahko kupiš Kamel cokle in ne Camel ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
ksz
Pri kitajčkih je potrebno biti pazljiv še na CE znak, ki pomeni tudi "china export" in ni presledka vmes. Primer na sliki:
CE%20aneb%20China%20export_CE%20vs.%20CE.jpg
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
itak je vse s kitajske kaj se sekirate, men je fejk baterija dlje zdrzala k original
smile-1.gif

Sej ni fora v temu....
Ja "fejk" baterija je še vedno baterija in lahko da bo delovala povsem brezhibno x let.
Ampak, če kupim "original" baterijo za 25€ v ugledni štacuni, pa pričakujem, da bom tudi dobil original baterijo in ne fejka.
In da bom za tistih 20€ več, bolj mirno spal vedoč, da je veliko manjša verjetnost, da mi napihne baterijo med filanjem ali pa, da se vžge...

Ker fejk iz čajne lahko dobim za 5€ z dvema klikoma na aliexpresu...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Danes je težko nekaj enoznačno označit za fake in original. Če imaš opcijo za foro stestiraj kapaciteti obeh novih baterij!
grims-1.gif


Lingvistični kiksi sicer zgledajo res "fejkersko" ampak je čisto možno da so neoznačene baterije ki so padle z original linije dobile svoje etikete. So zato slabše? Niso, so pa cenejše (no dokler jih kdo ne prodaja kot original po ceni originala)!
grin1.gif


kitajci ne samo, da naredijo slab izdelek, ampak tud kopirat ga ne znajo. ta primer je več kot očiten, ker mislijo, da je cel svet zabit kot oni in dajo ponaredke delat ljudem z osnovno šolo, izdelek imamo pa v tej temi. in pol vidi to en Zahodnjak in se zapiči v to in opozarja, ostali zahodnjaki na niv oju kitajske pameti pa kimajo kako je ponaredek lahko anak originalu. če je fejk je 100% slabši kot original in tle nimaš kej denbatirat. kot da je kapaciteta pa edini faktor
bonk.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
So jo poslal nazaj v MV z obrazložitvijo?
Sem jim poslal mail in pravijo, da je original, samo iz druge tovarne. Bom jo vseeno vrnil...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Nismo se razumeli, repliciral sem na WeWatchingYou, nič ni čudnega, če več tovarn dela isti izdelek. Pa saj imate ravnokar problem z Note baterijami, iz ene uredu iz druge ne....
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
ampak vseeno sta obe bateriji na izgled enaki, saj gre za enak model. če je pa proizvodnja napaka, pa tega na ven ne vidiš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Nismo se razumeli, repliciral sem na WeWatchingYou, nič ni čudnega, če več tovarn dela isti izdelek. Pa saj imate ravnokar problem z Note baterijami, iz ene uredu iz druge ne....
Seveda ni čudno.
Ampak original proizvajalci si ne privoščijo pravopisnih in ostalih napak, temveč je izdelek v vseh zunanjih pogledih identičen.
wink-1.gif