mazda 6 kombi 2016 → problemi?

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Oj,
Mal gledam po avtonetu in ugotavljam da bi bila za moje potrebe optimalna mazda 6 kombi po FLju 2016, še bolj pa po 2018,..

S kakšnimi težavami se srečujejo uporabniki teh mazd? je kakšna serijska? kako je z vpoklici?

Lp Damjanko
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
FL je že po sredi 2015.

Nič posebnega, največje hibe so odpravili še pri starejših letnikih če misliš 2.2D. Zavore so slabe, butast MM interfejs.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
FL je že po sredi 2015.

Nič posebnega, največje hibe so odpravili še pri starejših letnikih če misliš 2.2D. Zavore so slabe, butast MM interfejs.
Zanima me na splošno,.. če se spomnim mondea 2002 sem imel menda vse napake, ki so bile znane,.. rjavenje vrat, sklopka, vztrajnik, šobe, EGR, turbina,..
Pri trenutni mazdi 6 GH sem imel težave z EGR in s ključi oz daljincem, ki so se praznili,.. no pa na daljših turah me boli rit oz hrbet,.. bili so vpoklici za zic, airbag in amortizer zadanj na prtljažnih vratih,..

Pri teh mazdah p0 2015 pa nisem zasledil nekih težav,..
Všeč so mi led luči, dab radio, pregovorna mazdina zanesljivost, lepa oblika zunanjosti in notranjosti,..
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Mazdina zanesljuvost? :)
Jaz sem kupil novo GJ leta 2015, prodal leta 2017, ker sem imel dovolj skakanja po servisih. Imel pa sem 2.5 bencinca.
- 2x menjana platisca zaradi odstopa laka
- menjani obe zunanji ogledali
- menjane obojne sprednje LED luci
- menjana kamer pod vetrobranskim steklom
- ...

Vse skupaj je bilo za mislim da stroska (na sreco pod garancijo) za skoraj 9000€.
Lahko tudi da za to, ker je to bil eden od prvih FL avtov in so bile kaksne poporodne tezave.
Zelo razocaran sem bil tudi nad zvocno zatesnitvijo, te tezave so z naslednjim soft faceliftom odpravili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Mazdina zanesljuvost? :)
Jaz sem kupil novo GJ leta 2015, prodal leta 2017, ker sem imel dovolj skakanja po servisih. Imel pa sem 2.5 bencinca.
- 2x menjana platisca zaradi odstopa laka
- menjani obe zunanji ogledali
- menjane obojne sprednje LED luci
- menjana kamer pod vetrobranskim steklom
- ...

Vse skupaj je bilo za mislim da stroska (na sreco pod garancijo) za skoraj 9000€.
Lahko tudi da za to, ker je to bil eden od prvih FL avtov in so bile kaksne poporodne tezave.
Zelo razocaran sem bil tudi nad zvocno zatesnitvijo, te tezave so z naslednjim soft faceliftom odpravili.

Zakaj menjava obeh LED luči? :oops1:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
če je napisal, da je to zanj optimalen avto, potem itak ni druge kot da to kupi, neglede al se kvari ali ne
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
če je napisal, da je to zanj optimalen avto, potem itak ni druge kot da to kupi, ne glede al se kvari ali ne
ne da se mi kregat z WV fani in morda še kom,.. zanimajo me težave, konkretnega modela ki jih imajo lastniki,.. za kamero sem že slišal, debilen sistem z mrežo v prtljažniku že poznam,..
ko bom dejansko na menjavi avtomobila bom videl kakšen bo budget, kakšna bo situacija z mularijo in se brez vprašanj na forumu odločil kaj bom kupil,..nabor lahko sega od mercedesa A, C, peugeota 3008, berlinga ˛co,.. ostanimo pri mazdi,..
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Ne, tudi zaradi javljanja kar nekih napak. Kamera in racunalnik kamere sta bila menjana.
menda je problem v vlagi,.. kolegu so najprej rekli naj skozi uporablja klimo, da potem ne bo napake s kamero,.. ker napaka ni bila odpravljena so mu potem kamero menjali,.. mislim pa da problem ostaja vendar v manjši meri,..
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Pa bencinarja kupi. Dizli so out. Japonec in dizel no go. Na Japonskem so dizli umazani in vedno bolj tudi pri nas...... Dizel pride v poštev samo še pri poltovornjakih (pick up-ih) in kombijih(tranzit, traffic, ....). Za ostala osebna vozila je brezveze kupovat dizelski motor.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Imam 2013 2.0 in razen samoiniciativnega barvanja strehe zaradi lastne slamparije in zimskih radosti ostalih problemov ni, prevozenih ima 215k. Vpoklic je bil za plinske amortizerje za prtljaznik in zadnje zavorne celjusti. Vsa elektronika deluje bp, edino za SCBS nisem ziher, ce res deluje, v praksi ga nisem sprobal :)
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Imam 2013 2.0 in razen samoiniciativnega barvanja strehe zaradi lastne slamparije in zimskih radosti ostalih problemov ni, prevozenih ima 215k. Vpoklic je bil za plinske amortizerje za prtljaznik in zadnje zavorne celjusti. Vsa elektronika deluje bp, edino za SCBS nisem ziher, ce res deluje, v praksi ga nisem sprobal :)
lepo je slišat da ni nekih bistvenih napak,.. model do 2015 mi ni tako zanimiv zaradi displaja, ki mi ne sede,.. kako pa se obnesejo kaj sedeži? A kaj škripajo, so neudobni na daljši vožnji?
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.495