mazda 6 kombi 2016 → problemi?

TotaTeja

Zelenc'
25. avg 2020
7
4
3
Menjam olje in filter olja vsako leto, vcasih sem tud 2x na leto, ker sem delala veliko kilometrov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Razumem. Jaz sem jih vcasih delala po 80000 na leto, tud 3x na leto ...vem kako je
Vidiš, da ne razumeš...
Rekel ti je, da menjaj olje NA MANJ KILOMETROV, časovna komponenta in št. servisov na leto je tu nepomembno.
Bi še kaj napisal, pa raje ne bom, si le sveža tukaj...
 

TotaTeja

Zelenc'
25. avg 2020
7
4
3
Pa prej sn mela bencinarja...toyoto celico in je komot blo 3x na leto na prevozenih 80000 letno
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Olje menjaj na 15kkm pa se ti ne bo 0 basalo...mogoče na 20kkm MAX če si potnica!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Če dihtunga od šobe pušča je vseno al menjaš na 5, 10 al 15k. Najprej je treba dihtunge pod šobami menjat :) v primeru če majo te nove še vedno šobo v olju. Drugač ne vpliva na saje v olju. Bo pa zabilo vse okoli šobe. Tisto je pa jebw spucat, če predolgo voziš.
Če pa delaš 60k letno tudi z menjavo na 30k načeloma ni nič narobe. Je boljše na 15 ali 20 definitivno. Samo pri takih km je tudi 30 varno
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

TotaTeja

Zelenc'
25. avg 2020
7
4
3
Vidim da ste tu vsi poznavalci mazde diesel.

580€ sem placala na mazda servisu, ker sem bila na dopustu na drugem koncu slovenije in povsod pa ne poznam mehanikov. Ker so cistili oziroma menjali sito, so mogli podret tud katalizator in nevem kaj se vse, ker ni sito narjeno kot na starejsih mazdah. Zaradi tega so mogli spustit tud olje in ker sem mela 2000 do servisa, sem rekla naj mi nardijo tud servis menjave olja in filtrov, menjali so mi tudi nekaj tesnil in dolocene cepe. Za tri dni so mi posodili drugo mazdo, potem sem sla po svoj avto.

In avto redno vzdrzujem, tud prejsnji dve mazdi 6 2.0 sem vzdrzevala. Ena mi je zagnila, motor se danes dela, ker sem ga dala v drugo mazdo 6 in ko sem ga novembra prodala je imel 420000. Se vedno ga srecujem na cesti.

Kljub temu da sem zenska, imam nekaj pojma o vozilih (japonskih seveda). Moj prvi avto je bil suzuki swift gti, potem toyota celica, nato mazda 6, pa se ena mazda 6 in zdaj se tota mazda 6, mela sem pa tud motor hodno cbr600rr, tako da neke vem o "moskem" delu zivljenja, ce se lahko tako izrazim.
Vem tudi to, da euro6 motorji, ki jih imajo vgrajene te mazde ki jo imam jaz, niso najboljsi ampak ce mas rad mazdo, jo pac vozis. Zato razmisljam o nabavi bencinarja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kljub temu da sem zenska, imam nekaj pojma o vozilih (japonskih seveda). Moj prvi avto je bil suzuki swift gti, potem toyota celica, nato mazda 6, pa se ena mazda 6 in zdaj se tota mazda 6, mela sem pa tud motor hodno cbr600rr, tako da neke vem o "moskem" delu zivljenja, ce se lahko tako izrazim.
Vem tudi to, da euro6 motorji, ki jih imajo vgrajene te mazde ki jo imam jaz, niso najboljsi ampak ce mas rad mazdo, jo pac vozis. Zato razmisljam o nabavi bencinarja.
Vse si imela, kar prava ženska mora imeti. Zdaj rabiš samo še kakega deda, ki bo znal iti zraven/namesto tebe k mehaniku ...
 
  • Všeč mi je
  • Jezen sem
Reactions: DOMEK in Kamele0N

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Vidim da ste tu vsi poznavalci mazde diesel.

580€ sem placala na mazda servisu, ker sem bila na dopustu na drugem koncu slovenije in povsod pa ne poznam mehanikov. Ker so cistili oziroma menjali sito, so mogli podret tud katalizator in nevem kaj se vse, ker ni sito narjeno kot na starejsih mazdah. Zaradi tega so mogli spustit tud olje in ker sem mela 2000 do servisa, sem rekla naj mi nardijo tud servis menjave olja in filtrov, menjali so mi tudi nekaj tesnil in dolocene cepe. Za tri dni so mi posodili drugo mazdo, potem sem sla po svoj avto.

In avto redno vzdrzujem, tud prejsnji dve mazdi 6 2.0 sem vzdrzevala. Ena mi je zagnila, motor se danes dela, ker sem ga dala v drugo mazdo 6 in ko sem ga novembra prodala je imel 420000. Se vedno ga srecujem na cesti.

Kljub temu da sem zenska, imam nekaj pojma o vozilih (japonskih seveda). Moj prvi avto je bil suzuki swift gti, potem toyota celica, nato mazda 6, pa se ena mazda 6 in zdaj se tota mazda 6, mela sem pa tud motor hodno cbr600rr, tako da neke vem o "moskem" delu zivljenja, ce se lahko tako izrazim.
Vem tudi to, da euro6 motorji, ki jih imajo vgrajene te mazde ki jo imam jaz, niso najboljsi ampak ce mas rad mazdo, jo pac vozis. Zato razmisljam o nabavi bencinarja.


Tudi jazi imam že tretjo šestico, tudi jaz redno vzdržujem avto, samo po mojem občutku je bila ta cena vseeno malo pretirana za opisano delo .Sito se sčisti tako kot na ostalih prejšnjih šesticah, ni nič posebnega. Pomoje so ti pač zaračunali malce naokroglo, in malce dodali kaj vse so naredili in zakaj se nekaj ne da tako kot včasih. Pač, nisi edina pomoje.

Dejstvo je, da ta zadeva s sitom je zelo trivialna. Jaz sem na prvi dal pregledati sito pri okoli 150 tisoč in je bilo b.p. Pri drugi na okoli 130 in je bilo tudi b.p. No pri tretji sem šele na 70t prevoženih, pa bom tja do 100k tudi to naredil. In preventivno menjal podložke, ker je tudi to trivialen poseg. Pri teh motorjih je to pač tako. Če narediš to si načeloma lahko miren da bo motor b.p. ..vsaj v teoriji :) Nikoli pa ne veš...

Sicer pa glede hib teh letnikov, ...seveda obstajajo, kateri avto pa nima hib :) Moja je letnik 2017 in sem v sklopu garancije menjal vodila oz motorček v vzvratnih ogledalih, ker so se prejšnji radi zatikali. To je pa to kar je bilo menjav.

Se pa najde še kaka stvar, ki je ne razumem...Recimo tresenje levega vzvratnega ogledala pri višjih hitrostih je že ena takih :)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Meni je treslo desno vzvratno ogledalo nekaj časa, višja hitrost je bila, bolj je treslo, pri avtocestni hitrosti nisem niti več videl prav na njega. No, čez čas je kar odpadlo steklo. Popustilo je lepilo. Novo nameščeno steklo ne trese več. Ni pa bila to Mazda. Ampak lahko da se steklo enostavno ne drži dovolj dobro plošče, na katero je prilepljeno.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Kaj pa vem, že ko dam gor ogledala za prikolice (na ohišje) se trese. Se pravi se že ohišje trese, ampak res pa da levo m desno praktično nič. To je rak rana :)
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.535