Maturant umrl na maturantskem izletu

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pri nas je bilo enako. Šola ni nič organizirala, samo Mondialu je dala prostor za predstavitev. Šola oz. učitelji so bili vmešani takrat, ko so nekateri starši svoje otroke pustili na maturanca samo pod pogojem, da gre kak odrasel zraven in to naj bi bil učitelj. No, pri nas k sreči ni bilo nobenih problemov
cheer.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
@Malcomx: ni mogel priti v svojo zaklenjeno sobo ker ni imel ključa, pa je šel sosedom in poskušal preplezati. Govori se pa marsikaj, od samomora do tega da je hotel it k punci. No, nič od tega ni res

Glede ostalega imaš prav, pač ne grejo tisti ki nimajo denarja ali pa piflarčki, pri nas je tudi bilo tako. Ker pač mislijo da bi jih postrani gledali ali kaj jaz vem. vsaj mi smo pili zvečer, čez dan pa smo si ogledali mesto kjer smo bili, tudi sestra je po slikah sodeč videla precej (itak so ogledi vsak dan in moraš biti poleg) , tako da leprotto, ni čisto tako kot si predstavljaš (ker nisi bila poleg razumem da ne veš kako je)

No, pa tudi kak tak s enajde ki mu starši ne pustijo.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
@Malcomx: ni mogel priti v svojo zaklenjeno sobo ker ni imel ključa, pa je šel sosedom in poskušal preplezati. Govori se pa marsikaj, od samomora do tega da je hotel it k punci. No, nič od tega ni res

Glede ostalega imaš prav, pač ne grejo tisti ki nimajo denarja ali pa piflarčki, pri nas je tudi bilo tako. Ker pač mislijo da bi jih postrani gledali ali kaj jaz vem. vsaj mi smo pili zvečer, čez dan pa smo si ogledali mesto kjer smo bili, tudi sestra je po slikah sodeč videla precej (itak so ogledi vsak dan in moraš biti poleg) , tako da leprotto, ni čisto tako kot si predstavljaš (ker nisi bila poleg razumem da ne veš kako je)

No, pa tudi kak tak s enajde ki mu starši ne pustijo.

spet preveč pametujete. npr pri nas, jih je samo par šlo skupaj na kao maturanca. to pa samo zato, ker je bila večina bedna, pa se nismo razumel. in kdorkoli ki ga poznam, je šel na maturanca in je rekel, da so ga cele dneve pil. na srečo so pa imeli toliko v glavi, da niso plezal ko majmuni čez balkone.

btw če zgubiš kluč, greš do recepcije po novega. DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOH
stupid-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
No mi smo ga tudi pili, sem bil med tistimi ki smo bolj tankali, ampak če je čez dan bil ogled nečesa si MORAL iti poleg, ne pa ostati v sobi in piti, je pa itak vsak dan bilo nekaj. se je pač pilo zvečer

Bravo smartass, idi in mu povej to kje je njegov ključ (tudi jaz sam bi sicer plezanje uporabil kot zadnjo možnost)
 

punchara

Pripravnik
20. jul 2007
55
0
6
Bila sem na maturancu, takemu pri kateremu ni imela šola čisto nič zraven. dogovorili smo se vse sami in nato tudi sami imeli s starši sestanek (saj smo hoteli, da bi starši vsem dovolili na izlet). Bili smo 10 dni in vsekakor nismo bili vseh 10 dni 24h na dan pijani, kot si predstavljate maturance nekateri. Kljub temu, da smo imeli vse v lastni režiji, smo si vseeno ogledali nekaj znamenitosti in imeli razne izletke itd.. zvečer so pa pač bile žurke. na žurkah se je seveda tudi pilo (tudi čez dan se je že kaj spilo ampak to recimo da tako kot sedaj nekateri spijete pivo za žejo), tistega ki pa ni pil se pa ni nič sililo s pitjem. Vsekakor se pa kljub temu najde vedno nekdo, ki se pohvali da je bil skoz pijan. vendar ta "skoz" je na izletu čisto nekaj drugega
rolleyes-1.gif


smo pa šli skoraj vsi iz razrada, ne glede na to da smo šli sami. šli niso edino le tisti, ki se v razredu niso počutili dobro, tisti, ki še danes nikoli ne pridejo na obletnico mature
bonk.gif
, pa čeprav so jim starši dovolili. Ne, njim se to zdi čist preveč bedno...

je pa zame maturantski izlet nekaj najboljšega, kar se mi je zgodilo v srednji šoli. Tam smo se še bolje spoznali med sabo in tam so se spletla prijateljstva s sošolci, s katerimi se prej pravzaprav sploh nisi toliko družil. prijateljstva pa trajajo še danes in se še danes redno dobivamo, ga skupaj žuramo, hodimo skupaj na morje, skupaj vstopamo v novo leto, itd... takoj bi ponovila maturantski izlet. in upam, da kljub nesreči, ki se je zgodila, maturancev na šolah ne bojo prepovedali, saj bi bili dijaki zelo prikrajšani...

upam da sem vam dala še dodatno predstavo kako le niso maturantski izleti taki, kot si jih nekateri predstavljate. sicer pa vam je podal uporabnik Telefunken zelo jasen opis kako maturanci sploh zgedajo. se bolj ne bi mogla strinjat z njim kot se
smile-1.gif


Fant je pa tukaj imel res nesrečo, zato sožalje staršem in sošolcem. R.I.P.
roza.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
res posplošujete vsepovprek......šel leta 03 na maturantski v grčijo.....program je bil urejen in se ga je spoštovalo....atene in akropole pa vsi kipci okoli, santorini, ogledi levo desno.....
organizirani celodnevni prevozi na otoke....itd....

alkohol je vedno prisoten....pa tudi kolegi, sošolci si med seboj pomagajo in nekako gledajo da ne bo nobenemu hudega...logično da bom vzel flašo kolegu ki komaj stoji na nogah in ga pospremil spat....vsaj tako praksa je bila pri nas....

vse kar se je zgodilo v dveh tednih je bolo to: sošolec padel s škarpe 3 metre globoko....edina škoda je bila okrušena skala......
so pa druge skupine (neka lj gimnazija) vrgle en rešilni čoln v morje med vožnjo, tepli z mornarji, pokradli freeshop in zmetali stavri v morje (zato smo tudi čakali na ladji še 2 ure da so nas spustili vse dol)...aja pa še travo je našel policijski kužek.....

na plaži pri 40 stopinjah pa sigurno ni bil noben pijan da ni mogel stat na nogah!!!!
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
No mi smo ga tudi pili, sem bil med tistimi ki smo bolj tankali, ampak če je čez dan bil ogled nečesa si MORAL iti poleg, ne pa ostati v sobi in piti, je pa itak vsak dan bilo nekaj. se je pač pilo zvečer

Bravo smartass, idi in mu povej to kje je njegov ključ (tudi jaz sam bi sicer plezanje uporabil kot zadnjo možnost)

vsak odgovarja za svoja dejanja in vsak ima možnost izbire kaj bo naredil. nikoli ni samo ena možnost. in ni važno za kako pametne se imamo ljudje, VEDNO je potrebna prvo smrt, da se kaj spremeni. ampak tokrat zgleda da ni bilo preveč škode
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
@punchara, @ malcom

Da nismo bili slučajno na istem maturancu.

Točno tako je kot vidva pravita. Tisti, ki niso šli pri nas na mat. izlet niso prišli niti na mat. ples, kar je še bolj žalostno. V bistvi veljajo za "razred zase".
Itak pa se pred mat. izletom že formirajo neke skupine v razredu. Tako, da se večino časa itak družiš s tistimi, ki ti paše, noben pa te ne sili da kaj spiješ.

Ko smo mi bili na Iosu, nas je takoj na začetku poklical šef apartmajev, da mu pomagamo peljat kovčke od vseh v apartmaje. Na koncu smo bili nagrajeni z alkoholom; pive gratis:D
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Mineva eno leto, kar smo bili mi na maturancu po Grčiji (končali na Zakintosu). Hja, res je, večino časa se ga je pilo (podajanje flaš na busu ipd. spike) - v San Marinu smo si nakupili alkohola za 200€. Lahko bi rekel, da sem bil 3/4 mojega maturanca v šusu. Najprej mi je bilo žal (kao se sploh nisem vsega spomnil), zdaj pa na to gledam kot na moje doslej najbolj nore počitnice do sedaj, pa mi lahko verjamete, da sem bil že vsaj 8x sam s kolegi na morju. Maturanc je dogodek, ki bi ga moral vsak doživeti. Nesreče pa se povsod dogajajo. Pomnim tudi jaz, da se je nekaj plezalo po strehah, padale so provokacije albanskih voznikov na ladji ... a k sreči se je vse dobro končalo. Ničesar ne moremo napovedati. Res je, da se nekaterim dobesedno strga, ko grejo stran od staršev. Eno leto sem recimo vzel s sabo na morje enega težaka, ki mi je dobesedno uničil počitnice - od teh počitnic ni bilo nič drugega kot ena sama sekirancija. Njemu so še kelnarji grozili: da ti neæe biti ovo zadnji put kad si došao u Hrvatsku.
hysterical-1.gif

Drugih spik pa nekako ni bilo. Nesreče se torej dogajajo povsod. In žal jih ne moremo preprečiti. Za moje pojme je prepoved maturancev absurd, res pa je, da bi bili lahko mogoče malo bolj vodeni in organizirani.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
No mi smo ga tudi pili, sem bil med tistimi ki smo bolj tankali, ampak če je čez dan bil ogled nečesa si MORAL iti poleg, ne pa ostati v sobi in piti, je pa itak vsak dan bilo nekaj. se je pač pilo zvečer

Bravo smartass, idi in mu povej to kje je njegov ključ (tudi jaz sam bi sicer plezanje uporabil kot zadnjo možnost)

vsak odgovarja za svoja dejanja in vsak ima možnost izbire kaj bo naredil. nikoli ni samo ena možnost. in ni važno za kako pametne se imamo ljudje, VEDNO je potrebna prvo smrt, da se kaj spremeni. ampak tokrat zgleda da ni bilo preveč škode

Je plačal za svoje dejanje, ali ne? to da ni škode..... meni se ne zdi nobena škoda večja kot da ugasne mlado življenje, pa makar kriv sam ali ne. Sploh pa, ravno zate sem upal da se ne boš kaj preveč mešal, ker kaj preveč pametnega nisi imel nikoli za povedat (jokica in moralist v enem.press)
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Maturantski izleti so groza. Isto je z absolventskimi. Saj vasko leto poslušam, kako so skakali in plezali čez balkone in kake norosti počnejo dol. Premlado je vse to. Samo kaj moremo, tudi to se zgodi.

Sožalje bližnjim.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
@Malcomx: ni mogel priti v svojo zaklenjeno sobo ker ni imel ključa, pa je šel sosedom in poskušal preplezati. Govori se pa marsikaj, od samomora do tega da je hotel it k punci. No, nič od tega ni res

Glede ostalega imaš prav, pač ne grejo tisti ki nimajo denarja ali pa piflarčki, pri nas je tudi bilo tako. Ker pač mislijo da bi jih postrani gledali ali kaj jaz vem. vsaj mi smo pili zvečer, čez dan pa smo si ogledali mesto kjer smo bili, tudi sestra je po slikah sodeč videla precej (itak so ogledi vsak dan in moraš biti poleg) , tako da leprotto, ni čisto tako kot si predstavljaš (ker nisi bila poleg razumem da ne veš kako je)

No, pa tudi kak tak s enajde ki mu starši ne pustijo.

spet preveč pametujete. npr pri nas, jih je samo par šlo skupaj na kao maturanca. to pa samo zato, ker je bila večina bedna, pa se nismo razumel. in kdorkoli ki ga poznam, je šel na maturanca in je rekel, da so ga cele dneve pil. na srečo so pa imeli toliko v glavi, da niso plezal ko majmuni čez balkone.

btw če zgubiš kluč, greš do recepcije po novega. DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOH
stupid-1.gif

Ja, ja, ja. To vsi pravijo, da so ga cele dneve pili. bla bla bla. Pa folk je vedno bol mehkužn, ne prenese tolko alkota, pijejo neke breezerje itd., te pa bojo taki pravli, kak so ga pili nonstop
bonk.gif


ON: RIP
roza.gif
Mel je pač smolo. Ko si nabasan tak ne moreš razmišljat, kaj je prav in kaj je pametno.Če je keri majn pijan poleg pa ,da te ustavi pri bedarijah, je fajn. Tukaj pa je bil splet okoliščin takšen, najbrž.
Smola
roza.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
No mi smo ga tudi pili, sem bil med tistimi ki smo bolj tankali, ampak če je čez dan bil ogled nečesa si MORAL iti poleg, ne pa ostati v sobi in piti, je pa itak vsak dan bilo nekaj. se je pač pilo zvečer

Bravo smartass, idi in mu povej to kje je njegov ključ (tudi jaz sam bi sicer plezanje uporabil kot zadnjo možnost)

vsak odgovarja za svoja dejanja in vsak ima možnost izbire kaj bo naredil. nikoli ni samo ena možnost. in ni važno za kako pametne se imamo ljudje, VEDNO je potrebna prvo smrt, da se kaj spremeni. ampak tokrat zgleda da ni bilo preveč škode

Je plačal za svoje dejanje, ali ne? to da ni škode..... meni se ne zdi nobena škoda večja kot da ugasne mlado življenje, pa makar kriv sam ali ne. Sploh pa, ravno zate sem upal da se ne boš kaj preveč mešal, ker kaj preveč pametnega nisi imel nikoli za povedat (jokica in moralist v enem.press)

glih tko k ti, mam jz pravico do svojga mnenja. in če ne pišem tebi po godu, še ne pomeni da je narobe.

in glede na to kakšne pišeš zadnje čase, nevem kdo je od naju tuki jokica.
stupid-1.gif


P.S. eno je da otroka zbije avto ker je bil voznik pijan... drugo pa, ko se pijan pubrtetnik spravla zaradi butastih razlogov plezat iz balkona na balkon. kretene izloči mati narava
aplauz.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
@Malcomx: ni mogel priti v svojo zaklenjeno sobo ker ni imel ključa, pa je šel sosedom in poskušal preplezati. Govori se pa marsikaj, od samomora do tega da je hotel it k punci. No, nič od tega ni res

Glede ostalega imaš prav, pač ne grejo tisti ki nimajo denarja ali pa piflarčki, pri nas je tudi bilo tako. Ker pač mislijo da bi jih postrani gledali ali kaj jaz vem. vsaj mi smo pili zvečer, čez dan pa smo si ogledali mesto kjer smo bili, tudi sestra je po slikah sodeč videla precej (itak so ogledi vsak dan in moraš biti poleg) , tako da leprotto, ni čisto tako kot si predstavljaš (ker nisi bila poleg razumem da ne veš kako je)

No, pa tudi kak tak s enajde ki mu starši ne pustijo.

spet preveč pametujete. npr pri nas, jih je samo par šlo skupaj na kao maturanca. to pa samo zato, ker je bila večina bedna, pa se nismo razumel. in kdorkoli ki ga poznam, je šel na maturanca in je rekel, da so ga cele dneve pil. na srečo so pa imeli toliko v glavi, da niso plezal ko majmuni čez balkone.

btw če zgubiš kluč, greš do recepcije po novega. DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOH
stupid-1.gif

Ja, ja, ja. To vsi pravijo, da so ga cele dneve pili. bla bla bla. Pa folk je vedno bol mehkužn, ne prenese tolko alkota, pijejo neke breezerje itd., te pa bojo taki pravli, kak so ga pili nonstop
bonk.gif

WORD!

Pa sma oba s štajerske!
wink-1.gif


Sej na morju s frendi je isto, sej se ga naložiš vsak dan, ampak večinoma zvečer, ker čez dan se ga nabit,
pol od večera nimaš kaj prida. Tako da se popolnoma strinjam, čez dan razne pive, zvečer pa malo bol na hard...
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
No, mi smo bili pa gnil razred, pa se nismo mogli zmenit za noben izlet. Vsi smo bili doma in guess what ... nič mi ne manjka
cheer.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Moje mnenje je blo za tebe "pametovanje" ,pojdi si pogledati gor malo, potem pametuj o izražanju mnenja



Nimam nobene veze s fantom oz. ga ne poznam, seka je pač bila sošolka in dobra kolegica, mi je pa hudo ko vidim da je njej. Glede alkohola bo itak znano koliko promilov ga je imel, pravijo pa da ni bil videti pijan ko je šel.



tvoja primerjava z voznikom pijanim...... če bo povozil otroka ga je tudi narava izločila..... je tudi kre.ten? smajli ki ploska? vse preveč ljudi misli da je pametnih s takimi komentarji. Mene nisi prizadel s tvojim mnenjem, si pa verjetno koga drugega
 
Nazadnje urejeno:

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

na našem maturancu nas je od 24 al kolkih pil samo 8, ostali so neki cincali in nas čudno gledali, kako lahko pijemo (piflarski razred.press). Pil se je izključno zvečer, čez dan so nas itak po nekih rovtah pa izletih vozil, da ti niti na pamet ni padlo, da bi kaj spil. Da ne omenjam prfokse, ki mi je zadnji večer vzela flašo vodke, ker naj med vožnjo do partiplejsa ne bi pili. Na moje prigovarjanje, da bom v primeru odvzema itak kupla novo vodko, se je samo nonšalantno obrnila.
Pa smo tut mi plezal z enega balkona na drugega ipd., ampak vseeno le takrat, ko nismo bli tok pod gasom, da se ne bi mogli obvladat.
Na absotu dve leti nazaj smo bli pijani več ali manj cele dneve, ampak smo pač pazil drug na drugega, da se ni nikomur nič zgodilo. Edino dva tepca sta šla vsa nabasana sred noči ukrast motor in se šla peljat brez čelade, nakar sta se skresala in se pošteno razbila. Kaj se je zgodilo potem, ne vem. Ampak tu je šlo zgolj za njuno neumnost, kaj čmo. Vedno se bo našel kak pogumnež, ki bo delal sranje, sam da, če se bo to zgodil na maturancu al pa absotu, bodo za to zvedeli vsi, če pa se bo to zgodil med privat počitnikovanjem, pa ne.

Sama počitnikujem že od 16. leta in se mi nikol ni zgodil nič slabega (no, če odštejemo kakšnega mačka
evil.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ti deli kar hočeš. jz ne bom zgubu spanja zrd takih bedakov. sj veš kako pravjo, better safe then sorry
wink-1.gif