Maturant umrl na maturantskem izletu

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Prepovedali so pa otrokom pogovore s svojimi starši, seka je mamo klicala in na hitro povedala kaj je bilo, potem pa je padla prepoved. Jap, na svoje telefone ne smejo dvigovati, čeprav bi se prestrašeni mladostniki verjetno radi malo pogovorili s svojimi starši
bonk.gif
Tega pa ne smejo (so pa izkoristili prestrašenost mulcev) ... Upam, da še kaka tožba proti šoli na ta račun pade (če so profesorji prepovedali) ...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Prepričan sem, da tisti ki bi radi prepovedali mat. izlete, niste bli na mat. izletu in sploh ne veste kako to zgleda...zato pa čvekate take neumnosti. Glih na ta izlet čaka večino dijakov, pa ne da bi se napili, ker to se pač itak vsak vikend nekateri ampak, da bodo lahko šli žurat nekam kjer je lepše in Grčija to definitivno je, poleg tega pa v družbi vrstnikov oz. sošolcev.

Poleg tega, ja itak da se bo spilo kaj alkohola, kaj mislite, da bodo dijaki pili sokec celi teden. Saj povsod na vseh feštah, šagrah, diskih, barih,..strežejo alkohol in navada je da se spije kozarec vina, piva, vodke...itd.
Vedno pa so izjeme, ki gredo pač predaleč in to ne samo v Grčiji ampak tudi v Sloveniji. Človek je pač umrl, sam si je kriv.

Vedu je, da je mat. izlet namenjen žuranju in ne učenju, kot nekateri pišete. Če ne bi ostal doma in se pripravljal na naslednji letnik- ja tudi tako so, bolno do amena.

Meni se kvečjemu smilijo naslenje genracije, ki bodo imele pač prepovedi, čeprav bodo so lahko bolj mirni na vseh področjih.
In kako žalostno to pravzaprav je. Kako malo ljudi in mladine še posebej, se sploh več ne zna zabavat treznih. In kar je še najhuje, čudak izpadeš če si trezen.....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.343
113
v lokalni ostariji
no no to sploh ni tak hudo...

jih je kar dosti tudi mladih ki ne pijejo... pa isto zurajo... ampak itak vsi vidimo unih par ki se jih napije ko zoune pol pa pizdarije zganjajo po cesti/diskacu/gostilni...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no no to sploh ni tak hudo...

jih je kar dosti tudi mladih ki ne pijejo... pa isto zurajo... .

meni se zdi da so tisti mladi ki ne pijejo kar v veliki manjšini
nahrung002.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no no to sploh ni tak hudo...

jih je kar dosti tudi mladih ki ne pijejo... pa isto zurajo... ampak itak vsi vidimo unih par ki se jih napije ko zoune pol pa pizdarije zganjajo po cesti/diskacu/gostilni...

Je in ni. Res se vidi samo tiste, ki se ga napijejo in delajo traparije, ampak na takem izletu so hitro v večini. Ker je pitje pri nas družbeno povsem sprejemljivo, so strogi nepivci hitro črne ovce in izločeni iz družbe.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Prepričan sem, da tisti ki bi radi prepovedali mat. izlete, niste bli na mat. izletu in sploh ne veste kako to zgleda...zato pa čvekate take neumnosti. Glih na ta izlet čaka večino dijakov, pa ne da bi se napili, ker to se pač itak vsak vikend nekateri ampak, da bodo lahko šli žurat nekam kjer je lepše in Grčija to definitivno je, poleg tega pa v družbi vrstnikov oz. sošolcev.

Poleg tega, ja itak da se bo spilo kaj alkohola, kaj mislite, da bodo dijaki pili sokec celi teden. Saj povsod na vseh feštah, šagrah, diskih, barih,..strežejo alkohol in navada je da se spije kozarec vina, piva, vodke...itd.
Vedno pa so izjeme, ki gredo pač predaleč in to ne samo v Grčiji ampak tudi v Sloveniji. Človek je pač umrl, sam si je kriv.

Vedu je, da je mat. izlet namenjen žuranju in ne učenju, kot nekateri pišete. Če ne bi ostal doma in se pripravljal na naslednji letnik- ja tudi tako so, bolno do amena.

Meni se kvečjemu smilijo naslenje genracije, ki bodo imele pač prepovedi, čeprav bodo so lahko bolj mirni na vseh področjih.


1. Praviš, da je Grčija lepša. Pa saj se večina ljudi sploh ne spomne, kakšna je, ker so tako nažgani večino časa. A je potem sploh važno, da se ga naložiš v Grčiji ali pa v Zg. Duplici pri Sotli? Da pa gre kdo sploh na ogled kakšnih znamenitosti, tako nobenemu ne pade na pamet.

2. Če povsod strežejo alkohol, ti še vedno ni treba biti ovca in se zadevi prepuščati, sploh če tebi osebno to ne paše.

3. Če hočejo mladinci na organiziran in od šole požegnan izlet, naj pač spoštujejo pravila. Jasno je, da povprečnega najstnika prav malo briga, kaj morajo pri tem prestati učitelji. Potem so pa še za take kretenizme, kot je padanje z balkona zaradi pijanega plezanja, odgovorni. A ni to rahel nesmisel?

Če že mladički rabijo žur daleč stran, zakaj se ne organizirajo sami? Tako se bo vsaj vedelo, kdo je za kaj odgovoren.

Zato sem, če se do zdaj še ni opazilo, za ukinitev maturantskih izletov, organiziranih s strani šol.
grin1.gif


Pa še to: bil sem na maturantskem izletu. Začuda se večine spomnim.
cheer.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja tak pa spet ne gre. Mislim, preveč posplošujete in pišete, da je folk celi dan pijan. V to me ne bo noben prepričal, sam sem bil v Grčiji in imam zadevo razčiščeno v glavi.



Stvar je taka, da šola nima čisto nobene veze z maturantski. Od kje vam ti podatki. Ko je k nam v šolo prišel Mondial, je šolo prosil če mu za 1 uro odstopi eno učilnico, kjer bi se pogovorili z razredom in predstavili program. Šola je pustila, vendar po 7. šolski uri. Dijaki smo bili prostovoljno v učilnici, naš redni pouk je bil že mimo. Tako da šola res nima nobene veze z agencijo, ki organiza potovanje. Greš na lastno odgovornost. Ker nas je šlo več kot 20, so nam rekli da ima ena oseba zastonj. Mi smo ovabili razredničarko. Spet podatek, da je šla profesorica prostovoljno in ni bilo preko šole. Sploh pa ni bila ona odgovorna za nas na izletu.



Če so bili ljudje pijani, so bili to v večernih oz. nočnih urah in ne CELI dan. Čez dan je bila plaža in programi, tako da ja vidiš tudi naravo, morje in grško kulturo, ljudi...



Spet mi ne bo noben govoril, da so tile izleti dragi. Z letalom v eno smer smo odšteli 120.000. Recimo da z dodatnimi stroški, 150.000 sit. Mislim, da je danes vsaj dijak sposoben it delat eno poletje in si zaslužit, poleg tega ti nudijo plačilo na 12 obrokov.



Še nisem slišal, da bi maturantje odšli v Grčijo in ne bi obiskali Aten, prekopa, itd. To imajo že vse agencija v programu po defaultu.



Malo alkota v krvi tudi ne škodi, kvečjemu prodobiš malo na pogumu, govorim za plesat s sošolkami:D, ne za skakat čez balkone;)



Še to sem pozabu. Na maturantskem izletu še bolj spoznaš ljudi, tako da je mat. izlet pravzaprav tudi neka družba prihodnosti. Recimo, da si tudi po končani srednji šoli zadržal stike...Pa ne tako, da človeka srečaš na ulici po 2 letih in rečeš Zdravo-zdravo ampak, da se konstanto družiš, rečeš kakšno na račun mat. izleta in dobrih in slabih spominov v srednji šoli.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Tvoja izkušnja je očitno drugačna kot od marsikoga drugega. Sem precej kolegov slišal, da so šli v Grčijo in bili deset dni praktično samo naloženi.

Kot sem že prej napisal, je moje mnenje, da naj maturantski izleti bodo, vendar ne v okviru šole in udeleženci naj odgovorjajo sami zase. Če še niso polnoletni, naj bodo z vsem seznanjeni starši in naj tudi podpišejo, da za morebitne bedarije (kot je naslovna) ne odgovarja šola in da tudi ne bodo iskali šoline odgovornosti.

Pa
nahrung002.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Stvar je taka, da šola nima čisto nobene veze z maturantski. Od kje vam ti podatki. eš kakšno na račun mat. izleta in dobrih
Ne posplošuj!
Čisto odvisno, za katero šolo se gre. Nekje maturantski organizira šola in zraven rinejo tudi učitelji, drugje pa je izlet izključno le na pobudo učencev.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ja tak pa spet ne gre. Mislim, preveč posplošujete in pišete, da je folk celi dan pijan. V to me ne bo noben prepričal, sam sem bil v Grčiji in imam zadevo razčiščeno v glavi.
.....
Malo alkota v krvi tudi ne škodi, kvečjemu prodobiš malo na pogumu, govorim za plesat s sošolkami:D, ne za skakat čez balkone;)
.......

Se strinjam, da je precej posploševanja, po drugi strani je pa to vse prevečkrat tudi res.

Vidiš, dokler bo vsesplošno mišljenje tako (malo alkota ne škodi), se ga bodo ljudje brez težav do nezavesti opijali in pri tem izpadli frajerju. Sploh najboljše so tiste: "U, kako je bilo sinoči dobro. Sem se ga tako usul, da se ničesar ne spominim."
confused-1.gif

Pa ne leti vse to neposredno na tebe, samo "Praznik pod Poncami" si poglej. Ljudje so mrtvo pijani še preden se prvi skakalec spusti po prizorišču in temu mi rečemo praznik
confused-1.gif


Samo upam lahko, da bo pitje enkrat tako stigmatizirano, kot je kajenje. Podpora prepovedi kajenja in hkrati dovoljeno točenje alkohola v lokalih je višek cinizma neke zakonodaje, miselnosti, družbene klime....
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj jaz drugače ne taknem alkohola. Ampak tudi če boš spil kak Bandidos oz. kako pivo ti ne bo škodilo nič. Kvečjemu pripomoglo za kak junaški podvig;)

Ja če nimaš v glavi neke meje do kje lahko pol pa ne vem kaj naj rečem. Ponavadi te meje nimajo Štajerci:D No malo heca ne škodi.

Sploh pa ni pomemben zdaj alkohol. Pomembno je kako štorasto je fant končal življenje. Saj na maturantskih se vedno dogajajo razni dogodki...pač tako je..Hočem reči, da z mat. ne bodo nikoli prenehali, ker to je pač izlet, ki ti ponudi enkratno izkušnjo v življnju. Verjami, da s starši se v Grčiji na mat. izletu ne boš imel nikoli tako dobro kot s svojimi sovrstniki, razen če nisi nek "mamim sinko".

Treba je iti malo v life, se družit, videt svet kako se vrsti, kakšni bedaki krožijo okoli tebe. To so vse izkušnje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Na neki ljubljanski gimnaziji je nekaj let po moji maturi na enem izmed izletov prišlo do živčnega zloma enega izmed spremljajočih profesorjev. Od takrat naprej ne poučuje več.
bonk.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Sem šel po sestro ker so zvečer prišli, grozno vzdušje, vsi jokali, novinarji so tudi hoteli svoj kos....... šele nekaj minut nazaj je v joku uspela zaspati
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Ma ja, pomoje je počel podobno kot mi, ko smo na maturanskem v hotelu splezali skoz okno, in pol po tankem robu

2 okni naprej k sošolkam na vodko, tja pijani ko mavre, nazaj pa hvalabogu nismo rabli it. Vseskupaj v drugem štoku

hotela, dobrih 12 metrov nad teraso jedilnice.


Ali ti sošolke noso hotle vrat odperet ali kaj? Zakaj nisi šel skoz vrata?




Profesorce so si ven vrgle mizo in 2 stola in so dežurale ena po ena...
stupid-1.gif




Kaj mislis zakaj ta revež ni šel skoz vrata? Mislim, da z istega razloga kot jaz...
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Anamarija pravi:
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Vedu je, da je mat. izlet namenjen žuranju in ne učenju, kot nekateri pišete. Če ne bi ostal doma in se pripravljal na naslednji letnik- ja tudi tako so, bolno do amena.

Eh, jaz tudi nisem šla. Pa mi nikoli ni bilo žal. Za tako oderuško ceno hočem videti Grčijo in imeti okoli sebe normalne ljudi, ne pa viseti na Iosu s kopico kokošk. Maturantski izlet je precenjen.

Ti si vrjetno bla ena tistih ki ni dala nikoli domače naloge za prepisat ane?
Ena tistih, ki je noben v razredu ne mara ane? Ima 2 kolegici pa še tisti 2
nista pravi...

Danes na faksu pa ti je vrjetno tut težko posodit zapiske ne?

Znam vas puške, kat ste još pištolice bile!

Maturanski izlet je precenjen? Maturanski izlet je nenadomestljiv in zamudijo ga samo dvojni;
tisti ki resnično nemorejo (finančno) in pa tisti drugi med katere spadaš ti, ki negrejo na maturanca,
ker se itak noben v razredu ne druži z njo.

Ti? Globoko nesrečna...
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ma ne vem, če obstajata res samo dve skupini ljudi, ki jim ni do maturanca. Meni osebno pri 19ih ni bil feeling iti nekam z razredom in se opijat za 700€. Enostavno mi ni fore, da grem v neko oddaljeno državo zato, da bom tolk nasekana, da še vedla ne bom kje sem. Pili in zabavali smo se pa vsa 4 leta šole, tako da nam maturanc res ni dišal. Zase vem, da se mi ob koncu srednje ni dalo ukvarjat z nekimi žuri, ker je bilo treba mislit, kje in kaj bom začela delati v življenju... In kot sem imela priložnost videti na obletnici mature so ostali mislili enako in je velika večina predvsem tistih, ki v SŠ skoraj niso bili trezni niti en dan, uspelo iz sebe dejansko nekaj narediti. Eni se pač že prej nasitimo "druženja", alkohola, partijev ipd.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Noben, saj zato pa nima smisla iti, ker so na tovrstnih eventih ljudje, ki ne pijejo malce osamljeni, če sploh obstajajo (v bistvu potem nimaš kaj drygega za delat, ko se vsi drugi nacejajo). Škoda denarja in časa.