Maturant umrl na maturantskem izletu

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
ma dej, katastrofa... sej ni ni prvi ni zadnji k neumnosti dela in pol so tle usodne posledice...
mi je bratranc govoru, da tisto leto k so šli oni na maturanca... da si je en zadnji dan skuterja najel in se razletel... in itak... ni blo pomoči...
pol sm slišala, da je en z ladje skoču... padu... OK, kok naj bi ga rešli oz. ugotovili da je nekje u morju??
Sej mi k smo pa bli... dobr da se je vse dobr končalo... so bli tut eni "krepko potrjeni" in so plezali iz ene sobe v drugo... hjojjj, kok bi se lahko raztolkli... sam očitno so bli tko še bol spretni pa podobni opicam!

Ja, sožalje staršem umrlega... pa kaj naj rečem... ful prezgodej... ampak vseen naj počiva v miru!!
roza.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Pr nas je blo tko, da šola ni hotla men nič s tem (kar se mi zdi tudi prav) in smo se na lastno pest zorganizirali. Pa sm bil 10 dni več al manj skos totalka, ampak sm še vseen vedu, kaj počnem, res, da je včasih malo manjkalo do katastrofe, ampak vseeno. Eni so se pa čist s ketne strgal, nč jasno. Ampak če tako pogledaš, se takmu pizdarija lahko zgodi tudi doma, ne rabi na nobenega maturanca hodit. So pa take stvari precej delikatne, kaj pa mislite, da se dogaja na raznih maturancih in podobno? Truma mularije se ga napije in žura do onemoglosti, vodiči ravno tako (se zraven še podolčkajo s kakšno luštno sošolko) in jih boli kitara. Ergo: nobene kontrole-ništa, totalen kaos, saj kaj drugega že ni za pričakovat. Se mi pa dozdeva, da je vsaka generacija bolj "divja" in se sprašujem, kaj še bo, mislim, da bo tega vedno več... Jaz vem da svojega mulca nebi pustil na kako tako neumnost oz. upam, da mi ga bo uspelo vsaj do te mere vzgojit, da bo znal pazit nase in vedel, kje so meje. Vem, sliši se prelepo
smile-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Maturantske izlete v organizaciji šol in med šolskim časom bi bilo treba prepovedati. Saj ne gre za noben učni proces ampak zgolj za žuranje (zapijanje, drogiranje, norenje..) .

Naj se učenci zmenijo sami med počitnicami, če hočejo kam it.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sej na maturantskega se ponavadi gre med počitnicami... vsaj na večini šol. Mi recimo smo šli med koncem mature in rezultati. Ampak še vseeno moraš imeti učitle zraven. Politika šol pač.

lp
Peter
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne ni.
Veliko šol tega preprosto ne organizira več, dopušča pa, da se dijaki sami ogranizirajo (kaj kdo dela privat, ni stvar šole).
S tem vso odgovornost prevalijo na starše, ki se morajo sami odločiti, ali otroka spustijo iz rok ali ne.
Kar je v bistvu prav. Ker zdaj veliko folka razmišlja "naj se ima lepo, saj bodo itak učitelji poskrbel, da bo vse OK".

Pa ni OK, ker skoraj odraslih, pijanih oseb, ki so celo močnejše in večje od kakšne učiteljice, ne more nihče krotit.
Pač moje mnenje.
 

Duschmanyn

Pripravnik
30. avg 2007
257
0
16
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Zmešana mularija, polno alkohola,... ali se sploh lahko čudimo?

http://www.rtvslo.si/modload.p...amp;c_id=152605

Itak bi bilo teba tele maturantske izlete porazirat, kot so jih že na marsikateri SŠ.
Kdo od učiteljev je pa nor, da bo nosil glavo na pladnju - kaznovat jih ne smeš, če se pa kaj zgodi, si pa najebal.

Ne vem kaj imaš toliko proti Grčiji, maturantcom in absolventom. Smo ti mar mi krivi, da si se raje učil finančno ekonomijo pri Ribnikarju, namesto, da si šel na Kreto.
bonk.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Na naši srednji šoli je bil maturantski izlet organiziran s strani šole. Destinacijo in način potovanja smo si seveda lahko izbrali sami, vendar so vseeno bile neke omejitve. Od lokacij vem da so "prepovedali" Grčijo, Španijo, Črno goro; od prevoznih sredstev pa ladjo.

Zanimiv je tudi ta citat iz rtvslo (vzet iz spodnjih komentarjev)
Citat:
Hja, ravno pred tednom dni sem bil na maturantskem v Delfih ... in mi smo počeli isto ... plezali čez balkon v drugo sobo. Če bi prej zvedel za tako novico, tega sigurno ne bi počel. Tukaj je izključno njegova krivda in se nima smisla prepirat o tem. Učitelji ne morejo gledat na cel razred noč in dan, spanja pa praktično nimajo. R.I.P.

Drugače pa R.I.P.
roza.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik Duschmanyn pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Zmešana mularija, polno alkohola,... ali se sploh lahko čudimo?

http://www.rtvslo.si/modload.p...amp;c_id=152605

Itak bi bilo teba tele maturantske izlete porazirat, kot so jih že na marsikateri SŠ.
Kdo od učiteljev je pa nor, da bo nosil glavo na pladnju - kaznovat jih ne smeš, če se pa kaj zgodi, si pa najebal.

Ne vem kaj imaš toliko proti Grčiji, maturantcom in absolventom. Smo ti mar mi krivi, da si se raje učil finančno ekonomijo pri Ribnikarju, namesto, da si šel na Kreto.
bonk.gif


Sori za offtopic, ampak tvoj nick pa zmaga
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ma ja, pomoje je počel podobno kot mi, ko smo na maturanskem v hotelu splezali skoz okno, in pol po tankem robu
2 okni naprej k sošolkam na vodko, tja pijani ko mavre, nazaj pa hvalabogu nismo rabli it. Vseskupaj v drugem štoku
hotela, dobrih 12 metrov nad teraso jedilnice.
Ali ti sošolke noso hotle vrat odperet ali kaj? Zakaj nisi šel skoz vrata?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Sošolec moje sestre je ta fant
frown-1.gif

Joj, ti pa zadnje čase nimaš "sreče", vsi okoli tebe so ali pretepeni ali.....pazi nase.

Komentar na nesrečo: se opravičujem in sožalje svojcem, ampak otrok pri teh letih bi MORAL biti odgovoren ZASE, brez da potrebuje varstvo 24 ur na dan. Zakonsko dovolj star ali ne. Ali 18.leto prinese tudi sicer večjo odraslost, kar čez noč????
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Precej očitno je, da se današnja mladina (glede na posnetke, ki sem jih imela priložnost videti v zadnjih letih bi prej rekla drhal), ne zna niti zabavati več pošteno. Kje so časi, ko smo se ga malo napili in delali neumnosti od katerih smo še celo nekaj imeli.
evil.gif

Najhujši so pa itak tisti, ki nikoli ne pijejo in se jim brez prisotnosti staršev popolnoma sname in počnejo take neumnosti, ki gredo super skupaj s trditvijo: "Meni se pa to ne more zgoditi!" In 5% primerkov, ki ravnajo po tem načelu se kasneje znajde v črni kroniki. Naravna selekcija ponovno na "udaru".
smirk-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Izgleda da jo imam ravno jaz še, sem vlki ded pa znam pazit na sebe
tongue-1.gif




Prepovedali so pa otrokom pogovore s svojimi starši, seka je mamo klicala in na hitro povedala kaj je bilo, potem pa je padla prepoved. Jap, na svoje telefone ne smejo dvigovati, čeprav bi se prestrašeni mladostniki verjetno radi malo pogovorili s svojimi starši
bonk.gif




@leprotto: to pa zato ker so jih starši imeli celo življenje "na ketni" , ko so pa enkrat izven njihovega dosega pa je dosti možnosti da se jim vtrga
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
To je že res ja. Ampak ko bodo otroci doma (danes zvečer) bodo se itak razgovorili, vsaj nekateri. Uradno poročilo pa verjetno do konca tedna še ne bo znano.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
hmm

ce povzamem misli nekaterih (kozarca) bi s prepovedjo maturanskih izletov zmanjsali alkoholiziranost in posledicno smrt...

in tisti ki je komentiral kot 6. je kar prav zadel... (ceprav glede na okoliscine bi bil lahko malo bolj takten...) mladost je norost... tudi nasi pra pra dedki so govorili da je mularija zdej pa od hudica... da nic ne spostujejo... pac tak je... vsaka generacija je drugacna... tukaj je pac prislo do nesrece... a ce bi bili pa vsi pridni pa si ogledovali samo stare kipe, enemu bi pa spodrsnilo pa bi padel in se ubil a to bi bilo pa kaj manj kriticno? dejte ga no srat...

pac nesreca se je zgodila... ni se prvic nit zadnjic...

je pa res da se sole odmikaj od organiziranja maturantskih izletov... ker imajo tako manj problemov in dela (in s odgovornostjo in s samo organizacijo... ) in prav je tako
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Pred ene 10 leti je bila ena šola na OGLEDU Radenc, pa se je en fant naslonil na šipo ki je prekrivala vodnjak in padel v vodnjak. Pač vedno se lahko kaj zgodi, pa je fant padel pred očmi učiteljic. Preprečiti ne gre, da se pa zmanjšat število takih tragedij
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Prepričan sem, da tisti ki bi radi prepovedali mat. izlete, niste bli na mat. izletu in sploh ne veste kako to zgleda...zato pa čvekate take neumnosti. Glih na ta izlet čaka večino dijakov, pa ne da bi se napili, ker to se pač itak vsak vikend nekateri ampak, da bodo lahko šli žurat nekam kjer je lepše in Grčija to definitivno je, poleg tega pa v družbi vrstnikov oz. sošolcev.

Poleg tega, ja itak da se bo spilo kaj alkohola, kaj mislite, da bodo dijaki pili sokec celi teden. Saj povsod na vseh feštah, šagrah, diskih, barih,..strežejo alkohol in navada je da se spije kozarec vina, piva, vodke...itd.
Vedno pa so izjeme, ki gredo pač predaleč in to ne samo v Grčiji ampak tudi v Sloveniji. Človek je pač umrl, sam si je kriv.

Vedu je, da je mat. izlet namenjen žuranju in ne učenju, kot nekateri pišete. Če ne bi ostal doma in se pripravljal na naslednji letnik- ja tudi tako so, bolno do amena.

Meni se kvečjemu smilijo naslenje genracije, ki bodo imele pač prepovedi, čeprav bodo so lahko bolj mirni na vseh področjih.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Vedu je, da je mat. izlet namenjen žuranju in ne učenju, kot nekateri pišete. Če ne bi ostal doma in se pripravljal na naslednji letnik- ja tudi tako so, bolno do amena.

Eh, jaz tudi nisem šla. Pa mi nikoli ni bilo žal. Za tako oderuško ceno hočem videti Grčijo in imeti okoli sebe normalne ljudi, ne pa viseti na Iosu s kopico kokošk. Maturantski izlet je precenjen.
Poba (R.I.P.
roza.gif
) je pa pač samo imel nesrečo. Brezveze bi bilo koga drugega kriviti za to.