masažna tuš kabina - izkušnje

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
zdravo!

Odločam se za nakup masažne tuš kabine s savno. Firma kolpa-san, cena tam nekje 4k Kaj takega recimo - http://www.kolpasan.si/masaznekabine/132 . Zanimajo me izkušnje s temi zadevami. Za masažne kadi vem, da niso nevem kaj, za tuše pa še nikjer nisem našel pametnih informacij. Torej, če ima kdo kake izkušnje s te ali pozna koga, bi bil zelo vesel.
lp
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Imamo podobno tuš kabino z masažnimi curki in možnostjo savnanja, pa je bilo aktualno mogoče kak mesec, zdaj se pa vodni kamen nabira na tistih napravah
rolleyes-1.gif


Navadna tuš kabina je
zmaga.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
no če veš da kadi niso bogve kaj so tuši daleč od tega.meni osebno je kad veliko boljša.tuš sploh ne pride do izraza.kot je predhodnica omenila navadna tuš kabina pa si glavni ostalo razliko denarja pa nameni kam drugam.ker 4k € tud ni malo za tuškabino.dodaj še kak € pa si kupi jacuzzi
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Še moj "bemerkung":

- Tanki curki, občutek med masažo je tak kot, da bi te nekaj pikalo,
- Tuš kabine za razliko od kadi nimajo črpalke za kroženje vode ampak so priključene direktno na vodovod. V kolikor montiraš kaj takega v stanovanje, vedi, da z električnim grelnikom vode zadeva ne bo funkcionirala ravno dolgo časa.
Ciljam na količino vode, ki jo porabiš za eno masažo in hitrost dogrevanja vode z elektriko.

+ Radio,
+ "Svetlobna terapija" za zganjanje romantike (enkrat letno),
+ Zaprta zadeva brez nepotrebnega polivanja po kopalnici.

V mojem primeru je ob velikem začetnem navdušenju odpadla. Alternativa bo običajna tuš kabina + masažna kad.
wink-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Tud pri nas mamo tako kabino. In guess what, nihče ne uporablja nobene dodatne zadeve, samo običajen tuš. Mogoče se jaz spomnim 1x na mesec kej probavat, to je pa to.
Za moje pojme - nabavi navadno tuš kabino (in mogoče samo masažni nastavek za usmerjanje curka vode... ampak boš videl -totalno brezveze!) in eno fino kad ter litre in litre peneče kopeli.
zmaga.gif
:
 

DonFerdo

Zelenc'
17. sep 2007
22
0
1
Nimam takšne, sem pa vedno želel imet nekaj podobnega, a na srečo je prišlo vse drugo prej na vrsto kot to.
Imam kar nekaj frendov ki imajo podobne masažne napravice in skoraj vse je minilo veselje do masažnega uživanja po nekaj mesecih. Res da so praktične za tu in tam, sam je vprašanje če se splača, ker tak pocen pa tud niso.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Masažne tuš kabine, to mi je ena večjih neumnosti oziroma nategov v zadnjem času. Sploh ne vem, zakaj ljudje to kupujejo. Ali dejansko mislijo, da bodo prišli iz pod te kabine prerojeni kot iz tajske masaže. Ko sem urejal kopalnico pol leta nazaj, niti pomišljal nisem o ničemer drugem kot navadni tuš kabini.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ima kdo kakšne izkušnje s temi parnimi kabinami za 1500€? Mi je povsem vseeno za tole masažo (me bo že tamala zmasirala). Kako zadeva funkcionira? Pač, človeku zapaše kakšna savna v mrzlih zimskih dneh..
smile-1.gif
 

Vocko

Pripravnik
20. avg 2007
60
0
6
Novo mesto
Parna kabina je kar fina zadeva, samo moraš se zavedat parih stvari:

1. Dolgo traja, da segreje vodo, da začne vreti
2. Ne moreš sedeti, ker ti pol tisto vročo paro nabija v jajca
wink-1.gif

3. Ni za 2, ker je kabina še dodatno zmanjšana zaradi savne

To je pa tudi to, kar se negativnih stvari tiče. Je pa pozimi res super, ker se lahko pregreješ fino, ko te zebe.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Thnx za info. Kot sem že rekel, za šobe, radio in ostalo kramo mi je itak vseeno!
 

Borut

Zelenc'
12. avg 2007
3
0
1
Citat:
Uporabnik Vocko pravi:
Parna kabina je kar fina zadeva, samo moraš se zavedat parih stvari:

1. Dolgo traja, da segreje vodo, da začne vreti
2. Ne moreš sedeti, ker ti pol tisto vročo paro nabija v jajca
wink-1.gif

3. Ni za 2, ker je kabina še dodatno zmanjšana zaradi savne

To je pa tudi to, kar se negativnih stvari tiče. Je pa pozimi res super, ker se lahko pregreješ fino, ko te zebe.

1. Cca 2 minuti da zače uparjevalnik delat, cca 4 minute da je kabina popolnoma napolnjena s paro (velja za Kolpa san)
2. Točno tako je pri malih kabinah cca 90x90, ker so uparjalniki nameščeni pri dnu kabine
3. Maš tudi večje kabine za dve osebi (kolp san Dou,Vigor,Gala)
4. Se popolnoma strinjam
zmaga.gif
- pozimi je super parna savna da te pogreje,masaže pa se redko ali nikoli ne uporablja.
 

pridigar

Zelenc'
26. feb 2008
5
0
1
Jaz jo imam že cca pol leta in sicer kombinacijo masažno kad in parno tuš kabino. Savna deluje že po dobri minuti, cca 40 stopinj pa dosežeš po 10-15 minutah. Imamo jo pa on funtrade, ki je za 2/3 cenejši od kolpasana.
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
smile-1.gif

Sem imel diplomsko nalogo o tej napravci.
Čist na kratko: savna ok, tuširanje ok, masaža brezveze (če nima dodatne črpalke), multifunkcionalnost če nimaš veliko prostora. Jest uporabljam samo še radio (sicer lahko priklopiš še kakšen drug izvor glasbe). Ima še ionizator in kromoterapijo in razne vrste masaž - nič od tega ne uporabljam.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik pridigar pravi:
Jaz jo imam že cca pol leta in sicer kombinacijo masažno kad in parno tuš kabino. Savna deluje že po dobri minuti, cca 40 stopinj pa dosežeš po 10-15 minutah. Imamo jo pa on funtrade, ki je za 2/3 cenejši od kolpasana.

Super, ravno pri Funtrade sem planiral vzeti (sem jih našel na sejmu Dom)... Kateri model pa imaš?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Meni pa te masažne kabine delujejo čisto preveč "plastik fantastik", pa kr ene lučke pa ne vem kaj..., jaz bom razmišljal v tej smeri, ko bom opremljal.


 

mrbrdo

Zelenc'
14. nov 2019
2
0
1
Odsvetujem Funtrade. So neprofesionalni, zamude pri dobavi, odnos do strank pa katastrofalen.
 

mrbrdo

Zelenc'
14. nov 2019
2
0
1
Si pa pameten.

Ni važno od kdaj so mi dolžni, važno je da so ljudi informirani o slabih podjetjih v Sloveniji in da se jim posledično lahko izognejo. Funtrade tako podjetje je.
Tudi sam sem zaradi nekaterih objav prav na tem forumu naročil neko storitev pri enem drugem podjetju, ki se je izkazalo da je katastrofalno, kasneje pa sem našel podobne slabe izkušnje tudi na drugih forumih. Ne želim da se kaj podobnega komu ponovi s podjetjem Funtrade.
Ti pa če ti je tako dolgčas pojdi raje gledat televizijo ali Netflix, ali pa celo delat kaj uporabnega.