Tuš kabina z odprto stranico - praktične izkušnje

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kakšne so kaj vaše izkušnje s tuš kabinami z odprto stranico? Torej da je ena stranica fiksno steklo, druga pa je kar odprta.
Večina teh kabin je pravokotnih, pri čemer je daljša stranica 120 ali celo 140 - takšne dimenzije verjamem da so OK.

Problem je, ker imam v zaradi prostorske stiske opcijo dati not le 90x90 tuš kabino, kjer pa ne vem kako se obnese odprta stranica. Kolpa-san jih sicer prodaja, ampak v praksi pa res ne vem kako se zadeva obnese. Na pamet bi rekel, da je zadeva bolj ne kot ja, zato me zanimajo tudi vaše izkušnje.

Primer: https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/tus-kabine/corona/46633/corona-ts-open-open-black
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če ti kaj pomaga: 90X90 zaprta in je pri tuširanju vsaka "stena" mokra, torej iz tega izhaja, da bo tudi pri tebi vse mokro naokoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Kakšne so kaj vaše izkušnje s tuš kabinami z odprto stranico? Torej da je ena stranica fiksno steklo, druga pa je kar odprta.
Večina teh kabin je pravokotnih, pri čemer je daljša stranica 120 ali celo 140 - takšne dimenzije verjamem da so OK.

Problem je, ker imam v zaradi prostorske stiske opcijo dati not le 90x90 tuš kabino, kjer pa ne vem kako se obnese odprta stranica. Kolpa-san jih sicer prodaja, ampak v praksi pa res ne vem kako se zadeva obnese. Na pamet bi rekel, da je zadeva bolj ne kot ja, zato me zanimajo tudi vaše izkušnje.

Primer: https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/tus-kabine/corona/46633/corona-ts-open-open-black


imel 140, blo ok, je pa tud tam kaka kapljica zalutala, tak da 90 se jaz tega ne bi šel
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Hvala za odgovore, je bilo kar pričakovano.

Sama kopalnica izgleda takole (vrisana tuš kabina je zgolj simbolična):
1599466232374.png


Še dodaten "problem" pri tej odprti varianti bi bil ta, da bi imel izhod iz tuša ali proti WC školjki ali proti umivalniku.

Zgleda bo res treba najti kvadraten in zaprt tuš, ki se odpira v kotu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Imam polkrožno kabino z drsnimi vrati, 90 cm. Dolgoročno vzdrževanje? Koliko pričakuješ, da bi to preživelo? Moja je nekje 18 let in še nima nekih težav.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Hvala za odgovore, je bilo kar pričakovano.

Sama kopalnica izgleda takole (vrisana tuš kabina je zgolj simbolična):
Poglej priponko 35972

Še dodaten "problem" pri tej odprti varianti bi bil ta, da bi imel izhod iz tuša ali proti WC školjki ali proti umivalniku.

Zgleda bo res treba najti kvadraten in zaprt tuš, ki se odpira v kotu.

jaz bi umivalnik prestavil na steno k vratom, in potem gre not 120 odprta stena.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kakšen smisel bi imela pol kopalnica do 1/3 zafilana s tuš kabino, ki jo realno še najmanj uporabljaš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ja, pač bi imel več placa za tuš. računej v tušu v vogalu vzame plac še stojalo z šamponi. Mi imamo še en sotlček notri... pa tud ko stopiš iz tuša je fajn da ni prec pred nosom ovira. Če že, naj se tuš odpira v vogalu. bi pa sigurno iskal zaprtega, pri odprtem je mokro vse okoli. za odprt tuš mora bit tok dolg, da curek iz tuša ne pride mimo stekla. in tud če bi bil tuš tok velk, nebi dost vplival na uporabo lijaka, tko da tud če je 1/3 kopalnice je bolj vseen...

jest mam 1x1m pa bi pasal mal več... čeprav... kadar je generalka kopalnice mi je vsak centin preveč! :)

Ni slaba ideja od Zinota. Sicer je tam verjetno radiator, ampak tega se lahko prestavi na to steno k tušu, ali pa mogoče na uno steno za vrati...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo vas prostorska predstava hebe: širina kopalnice je cca 197cm, od tega je tuš 90 + umivalnik 40 (vse ia gornje skice), torej ostane neto dobrih 55cm, pa si nastavi doma škatlo spredaj višine 80cm in zadaj vsaj 1,5m, pa 55cm placa vmes in se pripogni kot dasi umivaš zobe.
Imam toliko (v resnici še malo več) prostora v avtodomu, pa verjemi, da si ne želiš tako doma!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Hvala za odgovore, je bilo kar pričakovano.

Sama kopalnica izgleda takole (vrisana tuš kabina je zgolj simbolična):
Poglej priponko 35972

Še dodaten "problem" pri tej odprti varianti bi bil ta, da bi imel izhod iz tuša ali proti WC školjki ali proti umivalniku.

Zgleda bo res treba najti kvadraten in zaprt tuš, ki se odpira v kotu.

V tej kopalnici je sigurno najbojša varjanta zaprta kotna tuš kabina.
Kaj pa ocija zamenjave pozicij umivalnika ter radiatorja? POmoje bi bilo malo manj nagužvano + brisačo imaš na dosegu roke iz tuša.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Enak problem pri nas...
Smo se odločili za tole varianto:

Jaz bi na njegovem mestu dal odprianje na sredino in ne v stran. Da stopši na sredo kopalnice. Bi pa tudi razmislil o drsnih vratih, saj je slabost teh klasičnih, da ko odpreš vrata ponavadi voda iz vrat zmoči tla kopalnice. Nekatere to moti nekatere pa ne.

1599721032473.png
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Se mi zdijo klasična vrata boljša od drsnih, predvsem iz vidika dolgoročnega vzdrževanja in čiščenja.

Recimo nekaj takega: https://www.kolpasan.si/sl/izdelki/tus-kabine/atlas

Moja dolgoročna izkušnja. Pri lepih in dragih krilnih vratih se je 3x zlomil pant. Jasno, da je bil pri drugi menjavi že problem z dobavljivostjo. Če se zlomi še enkrat, bo vrata treba menjati, ker kompatibilni niso več dobavljivi.
Poceni pleksi drsna vrata delujejo enako kot prvi dan. S čiščenjem ni nič več dela ali težav, kot pri steklenih ob predpostavki, da je tuš kabina dovolj velika, da v njej počepneš (kar 80x80 ni, v 90x90 se pa že da).
Ne pravim, da kupi poceni pleksi steno, ampak pri tvojem tlorisu bi vzel kotno polkrožno, ker se mi zdi, da bi kvadratna preveč posegla v prostor. Pri nas vrata vedno puščamo delno odprta (zaradi kroženja zraka), tako da je tudi bi bilo tudi zračenje pri drsnih manj moteče. Pri 90x90 bi sam naredil dve vgradni polički za šampone in razmislil o podometni pipi. Pri kotnem izhodu tudi izstopiš v prostor in ne v stranišče oz. umivalnik, kar je ugotovil tudi BojanP.

Po mojem mnenju je najboljša alternativa drsnim vratom pri majhni kopalnici tole:
cq5dam.web.1600.900.jpeg

Sicer imaš še več pantov, ki se lahko polomijo, ampak sama tuš kabina ti, ko ni v uporabi, ne zasede praktično nobenega prstora.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kotna polkrožna ne obstaja, kot tudi vinklkugla ne obstaja. kabine so kotne, ali polkrožne, glede na tloris kabine.
najceneje ga pride steklo 120, ki je tam okoli 180€, in odprta varianta kabine. Glih zaradi pantov. To je najceneje, če je pa v njegovem primeru izvedljivo, pa naj sam presodi. vsekakor pa kabina pod mero 90, kotna ali polkrožna, je že malo premajhna, utesnjena.