MacBook Pro

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Pozdravljeni,

Kupujem MacBook Pro 13". Potreboval ga bom samo za pisarniško delo. Outlook, Word, Excell, PowerPoint. Nič drugega.

Kakšno konfiguracijo priporočate? Ni problema plačati malo več, mi je pa od vsega na prvem mestu najbolj pomembna takšna konfiguracija, da bo računalnik energetsko čim manj potraten. Torej, kar se tiče grafike ne rabim nič posebnega. Vzel bom 512GB ali pa 1TB disk. Kaj priporočate glede procesorja, RAM-a?

Hvala.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Glede procesorja ne rabiš nič posebnega. Osnovni model je že sedaj quad core, kar je čez glavo dovolj za pisarniško delo. Glede ram-a bi pa priporočal vsaj 16GB. Z 8GB bi načeloma za enkrat zadostovalo, samo je že to sedaj res zelo spodnji limit. Računalnik pa kupuješ za par let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz imam tri leta 13" Pro retina 2,7 Ghz Intel Core i5 z 8GB rama 250 GB SSD pa razen, da vsake tolko poberem slike na zunaji disk povsem zadostuje za točno tako rabo kot OP predvideva.

Edino FB mi nekaj počasen postaja, ampak se mi zdi da je to njegov problem.

Drugače pa v 25 letih prvi računalnik (namizni ali laptop), da ga ne rabim vsakih nekaj dni drkat pa nastavljat!
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz bi v tvojem primeru pogledal raje za novim Air-om, če rabiš samo za pisarniško delo..

Ekran je Retina, lažji je, močan dosti ter cenejši.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pozdravljeni,

Kupujem MacBook Pro 13". Potreboval ga bom samo za pisarniško delo. Outlook, Word, Excell, PowerPoint. Nič drugega.

Kakšno konfiguracijo priporočate? Ni problema plačati malo več, mi je pa od vsega na prvem mestu najbolj pomembna takšna konfiguracija, da bo računalnik energetsko čim manj potraten. Torej, kar se tiče grafike ne rabim nič posebnega. Vzel bom 512GB ali pa 1TB disk. Kaj priporočate glede procesorja, RAM-a?

Hvala.


6let star Pro 13' z 8GB rama, 256SSD pa se vedno dela kot pred 6 leti, baterija je se na 91% svoje prvotne kapacitete, sem ze hotel menjat pa ne vem zakaj? Uporabljam za dnevne prckarije, lightroom itd, tud kak filmcek smo skup spacal na njemu, best buy ever, za vsakodnevne stvari kupis in pozabis kdaj si kupil. Edino letos se mi je pa usul totalno, pojma nimam zakaj, reinstall OS in gremo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik