m:stik ne dela

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Pozdravljeni!

Imam probleme z uporabo m:stika. V Ljubljani je zadeva normalno delovala, sedaj, ko sem v Franciji pa zadeva ne
deluje več.

Ko zaženem program se mi najprej izpiše "Odkrivam omrežje" kar traja kakšno minuto, nato pol minute piše
"Prijavljam" nato pa dobim "Napaka pri prijavi: 503 - Service Unavaible". Večkrat sem že klical na Mobitel, vendar
s(m)o obupali. Problem naj bi bil v tem, da program nazaj ne dobi informacij od DNS-sov (kot da so nekje blokirane
na poti do mene). Log sem dodal v priponkko.


Še podatki o računalniku: Windows SP2, windows firewall vklopljen, dodane izjeme za porta 5060 in 5061 (oba TCP in
UDP). Računalnik je brezžično povezan na modem Sagem F@ast 3202 LiveBox (internetni ponudnik Orange France). Na modemu sem dodal port forwarding (Lan servers) na moj računalnik za oba porta (5060 in 5061, oba TCP in UDP). Na modemu so vneseni tudi podatki za DNS:
primarni: 81.253.149.1
sekundarni: 80.10.246.3
Passerelle par défaut: 193.253.160.3 (tole pravzaprav ne vem kaj pomeni, moja francoščina je še bolj boga)

Na mojem računalniku imam vnešena tudi zgornja DNS-a. Probal sem zamenjati dns-e (z OpenDNS serverji), vendar ni
pomagalo.

Vglavnem pojma nimam kako naj raziščem kaj je narobe - ali je kaj narobe v nastavitvah routerja, ali je kaj narobe z
dns-i, ponudnikom..., zato mi bo kakršnakoli informacija prav prišla - tale m:stik mi bo namreč kar precej znižal
račun, zato bi ga rad usposobil...

Hvala!

Lp, Rok
 

Priponke

  • 263161-mstikLog_080312_213327_0.txt
    11,2 KB · Ogledi: 1.127
Nazadnje urejeno:

Zenaj4

Pripravnik
5. nov 2007
171
0
16
Connection error Timeout while contacting DNS servers for spr.mobitel.si" |
[08-03-12]21:35:51.136 | Info | RESIP:TRANSACTION | "Ran out of dns entries for spr.mobitel.si. Send 503" |

Kar se tiče tega strežnika spr.mobitel.si daš lahko njegov IP direktno v HOSTS datoteko. Pogooglaj kako se to naredi.

Drugače pa probaj drugi računalnik/ISP, pa izklopi vse firewalle, če ne deluje tako kot treba.
 

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Hoj, dal v hosts, izklopil firewalle. Nic bolje (na istem racunalniku ter drug isp (doma telemach) deluje).

Sem pa recimo zamenjal dns-e z telemachovimi in je zanimivo da na zacetku dobim response (glej sliko), kasneje pa nic vec (queryi na spr.mobitel.si, _sips._tcp.spr.mobitel.si, _sips._udp.spr.mobitel.si) - tega sicer ni vec na sliki (lahko dam pa zvecer gor log/trace).

Ali je mozno, da ISP kaj blokira? Se kaksna ideja?

Lp,
Rok
264733-moz-screenshot.jpg
 

Priponke

  • 264733-moz-screenshot.jpg
    264733-moz-screenshot.jpg
    35,2 KB · Ogledi: 296

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Zakaj se preprosto ne obrneš na mobitelov customer support? Saj so tudi s tujine brezplačni klici...