Ločitev in delitev premoženja

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Čustva zaljubljenosti se prej ko slej nekoliko ohladijo. Ker so čustva evolucijsko namenjena temu, kar je pri drugih vrstah nagon med obdobjem parjenja. Takrat se nekatere nebistvene elemente bivanja za nadaljevanje vrste potisne v ozadje in organizem dela na tem.
Za dolgotrajno zvezo je pač treba negovati ljubezen, odločitev za drugega.
Moramo pa tudi razumeti tiste, ki se odločijo iti narazen. Mogoče bi edino morali pred vsako razpravo o premoženju, otrocih in podobnem zavrteti par slik iz najboljšega obdobja para. Da se razum malo omešča in pusti zdravi pameti nekaj prostora in ne samo odvetnikom.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Nisi razumela, nicesar ne skrivas, pac ne ve da "je". Tukaj ni nobenih lazi. Ce ne druga zenska ne dobi apetitov in idej "kaj vse bi lahko".
Dobro sem jaz razumela, samo rada obrnem stvari na lahkotnejšo plat. Iz tebe veje nezaupanje.....tako namreč lahko rečeš tudi za eventuelno ljubico; "nicesar ne skrivas, pac ne ve da "je". Se to še sliši enako ali že malo bolj oportunistično?
Ali nimate potrebe, da bi se lahko s partnerjem pogovarjali odkrito, kot s pravim prijateljem, brez skrivaštva?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Malo si zagazila, varanje je "uradno" podlo dejanje in se še kako tiče partnerja. Neprimerljiva zadeva. Če sem popolnoma odkrit me npr. tudi minimalno ne zanima koliko ima trenutna partnerka na strani, kaj vse imajo v lasti njeni starsi (kjer bo edina dedinja) in podobno. Aja, pa kljub temu se veliko in odkrito pogovarjava. Nevem kaj bi njej (v odnosu do mene) spremenil podatek da ji grem danes ko pride iz sluzbe razlagat koliko imam na strani gotovine, koliko zlatih unč ter koliko imam v skladih?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Nevem kaj bi njej (v odnosu do mene) spremenil podatek da ji grem danes ko pride iz sluzbe razlagat koliko imam na strani gotovine, koliko zlatih unč ter koliko imam v skladih?

OK, jo pač ne zanima ta tvoja plat, recimo gospodarnosti :). Mene najbrž bi, tako kot ostale plati....;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne me napacno razumet ampak res si ne zelim da bi kdaj bila katera zraven mene zaradi koristoljublja pa ce tudi me ne bi izkoriscala ne bi rad da bi katera bila z menoj zato ker bi se "varno pocutila". Pa nisem bogat da ne bomo zopet zabluzili! Torej mehanizem "zamolcanja" se mi zdi kar pametna zadeva s katero se znebiš dost smetja in potencialnih nepotrebnih rizikov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Kaj pa če kot človek hoče met nek "črni fond" samo zase? Nedotakljiv...tak za "what if" scenarije...

A je to prepovedano?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sicer pa je zelo neumno razmišljati da s tem ko partnerju/partnerki zamolcis ta podatek da ga s tem na kakrsen koli nacin oskodujes. Kaj pa mislite kam bo enkrat slo to potencialno prenozenje? Ce ne druga ga bo dobil otrok ko bo cas zato. Ce pa partner ni tapravi pa je ta podatek zanj popolnoma brezpredmeten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Sicer pa je zelo neumno razmišljati da s tem ko partnerju/partnerki zamolcis ta podatek da ga s tem na kakrsen koli nacin oskodujes. Kaj pa mislite kam bo enkrat slo to potencialno prenozenje? Ce ne druga ga bo dobil otrok ko bo cas zato. Ce pa partner ni tapravi pa je ta podatek zanj popolnoma brezpredmeten.
In kolk daleč je šla tvoja najresnejša zveza do sedaj? Ker na tapru zmenk pa res ne rabiš it z bančnimi izpiski. Ko se pa odločiš za skupno življenje, zakon, otroke, tist je pa že mal drugač a nede. In potem za take skrivnosti pač ni prostora.

Pa nisi več rosno mlad in do 40. ti bo hitr odtiktakal. Pol bo pa panika. Že videno pri mojih vrstnikih.

Pa še neki. Tud finančnik mora včas stvari gledat še kako drugače kot skoz premoženje in denar. Bankovcev še nihče ni s seboj nesel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj ne da je tvoja stvar in da te slučajno briga koliko je bila moj najdaljša zveza ampak ker sem danes dobre volje ti naj bo. Reciva da sem imel vsaj 2 zvezi daljši od 5-ih let, ostale manj. Verjamem da me boš glede na ta podatek znal strokovno umestiti na "neko" lestvico.

Kar se tiče panike, starosti in tiktakanja. Kaj točno misliš s tem da mi bo hitro oz. slej kot prej odtiktakalo? A to misliš da bom na koncu na silo šel z nekom v zvezo in se v vseh pogledih uklonil samo zaradi tega da bom imel otroka? Se opravičujem, da ne bo kdo vzel tega osebno, vesel sem za vse ki imate otroke in prav je tako da jih imate, veliko sreče z njimi in veliko sreče v partnerskem odnosu! Torej če misliš da bom na silo imel kravo zato da bom dobil na vsak način teleta si se krepko zmotil. Otroka lahko ima vsako budalo, ne enega, celo več jih lahko ima, to je najmanjši problem. Problem je pa dobiti pametno in primerno osebo s katero boš tega otroka vzgajal in ga tudi vzgojil v pravega človeka. To pa je popolnoma druga stvar od pojma "imeti troka". Torej če se vrnem, raje ga nimam kot da ga imam z neprimerno osebo samo zato da ga imam (kot tvoji vrstniki).

Pa še glede finančnika. Mi je žal zate če si se vpiknil v tega "finančnika" in nisi zaznal sarkazma in šale v komunikaciji med menoj in Mamco ampak nevem kje si ti zasledil da gledam jaz vse skozi premoženje in denar? In mimogrede, kljub temu da sem po izobrazbi finančnik nisem niti minute v življenju delal v tej branži, me pa zanimajo te stvari. Mislim da si konkretno pobrklal vse skupaj. Kot prvo sem napisal da nisem bogat in kot drugo večinoma govorimo hipotetično. Preberi še enkrat doslej napisano, govorim samo da se ne pustim nategniti in izkoristiti in to je dober sistem da se rešiš potencialnih parazitov. Vsak ima pač svoj sistem ki se mu izide ali pa tudi ne.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
K ene pička skrival denar, potlej še sam okol malo namakal. Bolj boš zbiral ...
Pač si z nekom in vidiš kako se obnaša, kaj te čaka neveš.KO bo zvedela za črni fond si pa gotof.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Joj sorry si VIP... Pa saj smo že vse slišal ko še nisi bil tak paranoik...

Ja maš dolenjko...joj prejoj...zmaj...ono...ovo...pa ti si "dolenjc" iz druge strani save... Big f... deal!

P. S.: a ta paranoja pride z leti al s tableti?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
K ene pička skrival denar, potlej še sam okol malo namakal. Bolj boš zbiral ...
Pač si z nekom in vidiš kako se obnaša, kaj te čaka neveš.KO bo zvedela za črni fond si pa gotof.
Pa zakaj ste nekateri tako obremenjeni s tem skrivanjem in laganjem. Kaj se ti je zgodilo sandra? A si bila kdaj grdo grdo prevarana ali nalagana in imaš zdaj alergijo? Dajva še 1x, ne gre za nobeno laganje in noben črni fond za kurbarijo, sploh nikjer ni govora o kaksnem denarju. Lahko gre zgolj za delnice, zlato ali kaj neoprejemljivega. Torej... nobenega skrivanja in laganja, to sploh pac ni stvar debate. Jaz ne zacenjam debate v stilu: a veš ljubica moja, jaz imam pa to in to in tisto, pri njej se mi pa ne zdi normalno in sprejemljivo da me vprasa: poslusaj ljubcek, dajva se danes usest pa mi pojasni kaj vse in koliko imas. A se ti zdi taksno vprasanje normalno dokler ji nicesar ne manka z mano, je vsega v izobilju in je financno ne izkoriscam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
AvtoFun A se ti ne zdi nič čudno da si edini (skoraj) na strani neodkritosti/skrivanja?

Glede na dve kar dolgi zvezi, mi je sicer jasno, da ne moreš v prvih mesecih razkrit vseh "adutov", ampak tako je bilo vedno. Kaj misliš zakaj je veljala "vzdržnost" do poroke? Da nebi katera "padla na dolgega, ali pa odšla zaradi kratkega. :fredi: