Ljubljanski E-vlak URBAN

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ubijaš pa bistvo zapore - center brez vozil.
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ubijaš pa bistvo zapore - center brez vozil.
wink-1.gif

Sem vsekakor za center brez vozil, torej tudi brez EV-jev, ampak, potem naj se zapre tudi za buse in taksije - torej resnično brez vozil. Sem mislil, da bo tako, že na začetku. Ampak, če se tam že vozijo vozila z izpusti in hrupom, zakaj se ne bi vozila vozila, ki nič od tega ne povzročajo.

V mislih sem vedno imel le Slovensko cesto mimo Pošte.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
šerif je rekel pred dnevi, da se parkrianje na gradu zapira, torej ne bo več parkiranja gor, verjetno relativno hitro.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
šerif je rekel pred dnevi, da se parkrianje na gradu zapira, torej ne bo več parkiranja gor, verjetno relativno hitro.

Cudno pa glih serif je do sedaj drugace bremzal zaprtje drgac bi bilo ze zaprto.

Sicer bodo mogl neki narest ker tist sploh ni parkplac ampak park.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
na tistem dogodku ob otvoritivi zelene lj, je bilo rečeno, da je samo še stvar tednov, dokler se lahko parkira na gradu, da je gotovo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
na tistem dogodku ob otvoritivi zelene lj, je bilo rečeno, da je samo še stvar tednov, dokler se lahko parkira na gradu, da je gotovo.

Upajmo da bo kaj iz tega.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Ksz..

Sam smo slovenci res nevoščljivi...

Če župan nič za mesto ne naredi, potem dnar samo krade.
Če kej naredi (in hkrati dobi največjo možno nagrado za mesto), je spet samo dnar kradu.. Resno, pa kam smo mi pršl ?

Vlak je, kakršn je. Prilika je bila in se ga je kupl. Tistmu, k mu ne bo všeč, se ne bo pelu? Razn, če ga bo res rabu ? Ampak eni so preponosni in bodo šli rajš peš naprej
tongue-1.gif


Dejte se rajš bivših županov in županj spomnt in kaj so z mestom naredl. Budget jepa vsako leto isti (+-)
grims-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Ksz..

Sam smo slovenci res nevoščljivi...

Če župan nič za mesto ne naredi, potem dnar samo krade.
Če kej naredi (in hkrati dobi največjo možno nagrado za mesto), je spet samo dnar kradu.. Resno, pa kam smo mi pršl ?

Vlak je, kakršn je. Prilika je bila in se ga je kupl. Tistmu, k mu ne bo všeč, se ne bo pelu? Razn, če ga bo res rabu ? Ampak eni so preponosni in bodo šli rajš peš naprej
tongue-1.gif


Dejte se rajš bivših županov in županj spomnt in kaj so z mestom naredl. Budget jepa vsako leto isti (+-)
grims-1.gif

467716-post_slo.gif


Če me spomin ne vara, je bil budget pred Zokijem celo precej večji, potem pa je država konkretno zmanjšala financiranje MOL. Če nimam prav, naj me prosim kdo popravi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Jaz bi se poleti kot turist sicer raje vozil na starem vlakcu, ki je lepo odprt, ne pa notri zastekljen in s klimo.







 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
V mislih sem vedno imel le Slovensko cesto mimo Pošte.

Slovenska mimo Pošte je za taksije oz. osebna vozila zaprta že več kot dve leti. Izjema je le dostava v jutranjem času in pa za goste Hotela Slon

Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Jaz bi se poleti kot turist sicer raje vozil na starem vlakcu, ki je lepo odprt, ne pa notri zastekljen in s klimo.

Popravek. Brez klime. Drguače se pa strinjam s tabo
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
in vožnjo čez središče, tam kjer lahko vozijo busi in taxi-ji,

zakaj že? ka si ti več od ostalih voznikov.... Če je zaprto je zaprto za vse.


Zato ker s svojim (ne)izpuhom nikomur ne dusim pljuca in povzrocam hrupa.


Če bi lahko ti smrdel s svojim starim bencinarjem po mestu in uporabljal rumene pasove, zakaj ne bi smeli še ostali, ki imajo motorje, ki ustrezajo standardom EURO 6 in so, kar se tiče izpustov, čistejši od tvojega bencinskega agregata?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Eno je onesnaževanje, drugo je pa delanje gužve. Oboje je slabo za mesto. Če bi imel ivsi električne avte bi se rešili prvega, ne pa drugega problema.
 
Nazadnje urejeno:

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Do sedaj smo komentirali samo zunanjost vlaka. Na tej povezavi je tudi veliko slik notranjosti.

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=1&t=8575

Rad bi izpostavil recimo tole



Armatura izgleda, kot pri 20 let starem viličarju, da ne omenjm, da ni videti nikakršnega prezraæevanje ipd. Še nastavitev ogledal je ročna. Bogi voznik.


ali pa to



Sedeže so zgleda, da ne bi presegli cene 300k€, prešraufali iz 25 in več let starih trol.

Nevem no, ali se samo meni zdi, amapak če bi vložili malo več truda in pozornosti do detajlov, bi to lahko bil res super izdelek, ki bi upravičeval svojo visoko ceno. Tako pa se mi zdi kot neko skorpucalo, na hitro vrženo skupaj.

Če res nimajo umetniške žilicie ali vsaj malo domišlije in umetniškega navdiha, bi lahko dali ven kakšen natačaj, kjer bi design in ureditev notranjosti prepustili kakšnemu, ki to ima.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Eno je onesnaževanje, drugo je pa delanje gužve. Oboje je slabo za mesto. Če bi imel ivsi električne avte bi se rešili prvega, ne pa drugega problema.

467716-post_slo.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:

Slovenska mimo Pošte je za taksije oz. osebna vozila zaprta že več kot dve leti. Izjema je le dostava v jutranjem času in pa za goste Hotela Slon

Tega nisem vedel. Potem se strinjam. Zaprto za vse.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Troll pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
in vožnjo čez središče, tam kjer lahko vozijo busi in taxi-ji,

zakaj že? ka si ti več od ostalih voznikov.... Če je zaprto je zaprto za vse.


Zato ker s svojim (ne)izpuhom nikomur ne dusim pljuca in povzrocam hrupa.


Če bi lahko ti smrdel s svojim starim bencinarjem po mestu in uporabljal rumene pasove, zakaj ne bi smeli še ostali, ki imajo motorje, ki ustrezajo standardom EURO 6 in so, kar se tiče izpustov, čistejši od tvojega bencinskega agregata?

Starim bencinarjem? Smrdel? Po mestu? Capl, trolaj v kakšnem drugem delu foruma. Tole je drugo opozorilo. Tretjega ne bo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Eno je onesnaževanje, drugo je pa delanje gužve. Oboje je slabo za mesto. Če bi imel ivsi električne avte bi se rešili prvega, ne pa drugega problema.

Se strinjam. Ampak, dokler je EV-jev malo, da se po rumenem pasu zapelje en EV na uro, se njihovo uporabo lahko vzpodbudi npr. z možnostjo vožne po rumenih pasovih. Ko število preseže kritično maso, se to prepove.

Taka je praksa tudi na zahodu z vzpodbudami - finančnimi ali nefinančnimi.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Ko sem nazadnje preveril, je tvoja Ampera še vedno imela - kot se ti rad izraziš - smrdljiv motor in nikakor ni zero emission vozilo.

Če bi že dovolili vožnjo po zaprtem območju in rumenih pasovih, naj to dovolijo striktno električnim vozilom, kot je recimo Kavalir ipd., ne pa tudi plugin hibridom kot so razni Priusi, Ampere ipd.
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Se strinjam. Ampak, dokler je EV-jev malo, da se po rumenem pasu zapelje en EV na uro, se njihovo uporabo lahko vzpodbudi npr. z možnostjo vožne po rumenih pasovih. Ko število preseže kritično maso, se to prepove.

Temu se reče nateg. Najprej te zvabijo, da prestopiš na črno stran in ti obljubljajo privilegije, potem pa ko si enkrat njihov, ti pa te privilegije skenslajo. Hvala lepa za tak odnos. V poslovnem svetu tak način poslovanje ne bi bil vode.

Če že želijo spodbuditi uporabo EV, naj zvišajo subvencije.