Ljubljana - brezvezno mesto?

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Pametno....zid se podira, raja pa mimo, kot da nič ni... bo padlo po enem, pa bo spet janša kriv :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
EsFjYVGXcAIFv3O.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Največji hec je bla zenska, ki je rekla, "niti nam niso pokazali nobenega dokumenta ali dovoljenja za rušenje"... mislim, kot da so jim prišli direkt v bajto noter...
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113

Zvišanje cen parkirnin v središču Ljubljane; v coni 1 se bo ura parkiranja podražila z 80 centov na 1,2 evra, v coni 2 pa s 60 na 70 centov. Po pojasnilih Mestne občine Ljubljana bodo z dvigom poenotili cene na urejenih javnih parkiriščih in ulicah.

V coni 3 bo parkirnina ostala nespremenjena pri 40 centih. Za 10 centov se bo podražilo tudi dnevno parkiranje na mestnih parkiriščih P&R, in sicer na 1,3 evra, kar je cena ene vožnje z mestnim avtobusom.

Prav tako so mestni svetniki podprli odlok, s katerim se podaljšuje plačevanje parkiranja po dnevni tarifi na parkiriščih Sanatorij Emona na Kolodvorski, NUK II. na Emonski pri Križankah, na Metelkovi, na obeh parkiriščih v Tivoliju ter na strelišču na Dolenjski. Namesto med 7. in 19. uro bodo morali vozniki parkirnino plačati med 6. in 22. uro.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Dnevno parkiranje v Ljubljani ni drago za tistega, ki ga potrebuje, in še posebej ne za stanovalce s kartami. Tam, kjer so ure, je večinoma moč najti parkirno mesto; tam, kjer jih ni, je čez dan to pač zagotovljeno nemogoče. 70c na robu mestnega središča je kvečjemu kraja meščanom, ker se prostor ponuja tako poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in sixpower

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Dnevno parkiranje v Ljubljani ni drago za tistega, ki ga potrebuje, in še posebej ne za stanovalce s kartami. Tam, kjer so ure, je večinoma moč najti parkirno mesto; tam, kjer jih ni, je čez dan to pač zagotovljeno nemogoče. 70c na robu mestnega središča je kvečjemu kraja meščanom, ker se prostor ponuja tako poceni.
- leva agenda #1: Kdor noče plačati naj se pelje z avtobusom, banda klošarska. Ne more vsak v mesto z avtom. Ekologija, Greta, ven z zastonjkarji, kolesa, električni avtomobili.. itd...

- leva agenda #2: Stanovanja v Ljubljani za vse! Mesto pripada vsem, ne samo eliti!

:sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.389
113
Lublana
Obišči stran
Parkirnine se mi ne zdijo drage ali problematične. Me pa močno motijo radarji, ki so res postavljeni samo za denar pobirat in ne zaradi varnosti. Kjer je omejitev res nizka, recimo 30km/h ali 40km/h in bi jim šlo res za varnost bi poleg radarja morali postavit utripajoči signalni znak in merilnik hitrosti, da te opozori na previsoko hitrost. Radar sam pa ne prepreči hitrosti in ne zagotovi varnosti, če voznik ne ve zanj ali pozabi nanj in na to koliko je omejitev.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
- leva agenda #1: Kdor noče plačati naj se pelje z avtobusom, banda klošarska. Ne more vsak v mesto z avtom. Ekologija, Greta, ven z zastonjkarji, kolesa, električni avtomobili.. itd...

- leva agenda #2: Stanovanja v Ljubljani za vse! Mesto pripada vsem, ne samo eliti!

:sprasujemse:
Glej, kako pa boš drugače hodil peš na šiht v Lj kot tako, da že itak tam živiš? :cheer:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Parkirnine se mi ne zdijo drage ali problematične. Me pa močno motijo radarji, ki so res postavljeni samo za denar pobirat in ne zaradi varnosti. Kjer je omejitev res nizka, recimo 30km/h ali 40km/h in bi jim šlo res za varnost bi poleg radarja morali postavit utripajoči signalni znak in merilnik hitrosti, da te opozori na previsoko hitrost. Radar sam pa ne prepreči hitrosti in ne zagotovi varnosti, če voznik ne ve zanj ali pozabi nanj in na to koliko je omejitev.
Za varnost v prometu bi se več naredilo, če bi se pravi car - mestni redar tam sparkiral na pločnik s tistim malim vw jajčkom namesto radarja...