Ljubljana - brezvezno mesto?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Lokalci dovolilnico. Za koga potem avtomati? Za tistega, ki pride na obisk?
V Štepancu jih ni, ker bi jih takoj sesuli.

skica-parkomati.png

Tole je trenutna mreža parkomatov. Do Štepanca še niso prišli, so pa vsako leto bližje, oranžni so od letos. Hiter pogled v eprostor pokaže, da so parkingi v Štepancu od MOL, tako da bo še zanimivo, sploh zato, ker je tam problematika parkiranja vsako leto hujša. Stari ljudje z enim ali celo brez avtov umirajo oz se selijo v domove za starejše, prihajajo pa mlajši z dvema avtomobiloma.
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Obiski nočejo hodit ker za kavico s tabo ne bodo plačevali. Pridejo ti delavci pa še parkirnino zaračunajo v stroške. Itd...
Pogosto so prebivalci sami plačali parkirišča, ki jih morajo sedaj plačati občini... itd...
Se pa res znebiš avtomobilov, ki zasedajo parkirišča.

Brez parkomatov in dovolilnice verjetno nikoli nebi dobil prostega parkinga pred domom. Res je kakšen dan tam do 16h še vedno nekoliko težje takoj dobiti prost boks ampak se vseeno hitro najde. Nisem opazil, da bi kakšen od obiskov kdaj jamral zaradi parkirnine. Vedno sem pa vsakega, ki se je prvič namenil k meni opozoril na parkirnino, pa se je vsak samo zasmejal, češ, kaj kompliciram.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in jekleni

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
682
113
Ah groza, res...
Take cene so v Portorožu, na Bledu, Bohinju, stari Ljubljani... pa da ne naštevam naprej... Saj te noben ne sili, da kupiš. Prinesi, če znaš...
No ja, vsaj voda bi lahko imela neko znosno ceno. Govorim za “dogodek”. Cena na debelo je okoli 30 centov, če ne manj. Ampak pol bi se prodalo tudi manj piva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
To je kartelni dogovor vseh lokalov, da imajo brezalkoholne pijače po veliko dražji ceni kot alkohol, glede na nakupno ceno in da ni trošarin kot pri alkoholu.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.459
5.457
113

Ob Barjanski cesti bomo zgradili Južno izpostavo Gasilske brigade Ljubljana, s čimer bomo bistveno skrajšali interventni čas ljubljanskih gasilcev.
Analize interventnega pokrivanja območja MOL in strukture predvidenih časov pri sprejemu nujnega klica kažejo, da bomo z izgradnjo izpostave zagotovili dostopnost v časovnem intervalu 5 minut v pretežnem delu mesta znotraj ljubljanskega cestnega obroča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in bertoncl

erikson

Guru
25. avg 2007
21.459
5.457
113
Pri požaru in reševanju ponesrečencev na avtocesti se vsaka sekunda pozna.

Podobno je bilo s Fabianijevim mostom med Njegoševo in Roško (ob Cukrarni). Dan po odprtju se je zgodila balonarska nesreča in zaradi novega mostu je bil odzivni čas reševalcev iz UKC do Barja krajši za par minut.

Pred leti so bile ideje, da bi bila reševalna vozila razporejena na parih "satelitskih" lokacijah z namenom krajšanja odzivnega časa. Namesto tega so uvedli reševalce na motorjih. V Sloveniji imamo za razliko od tujine tudi močno mrežo prvih posredovalcev (večinoma prostovoljni gasilci).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Meni ni jasno, zakaj je treba delat zapore tik ob obvoznici. Naj jih naredijo v "Kočevskem Rogu". Bodo medvedi najboljši varnostniki.
Resevalna postaja je pa v "centru", pokriva pa precejsen del izven obvoznice.
Policija je recimo na Brdu.