Ljubljana - brezvezno mesto?

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Dej vklopi pamet in mi povej, kaj bi sedaj imeli od domačih gostov? Veš teh ki se morajo držati "ostani doma"
Sedaj nič, bomo pa videli poleti, koliko bo kaj tujih gostov ;).
Dejstvo je, da so bile cene vsega na nekaterih destinacijah že precej visoke, od prenočišč in dalje. Pa nimam nič proti temu, vsak ponudnik pa si bo moral sedaj preračunat ali se mu splača ciljat na bogate tuje turiste ali na slovenske reveže ;).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
KSZ

Turizem je tako kot vse ostalo danes: ponudba/povpraševanje. Ni neke hude filozofije zadaj. Če lahko nekaj oddaš za 100€, zakaj bi potem oddajal za 50€? Tu ne gre za preference, koga želiš. Gre za denar, nič osebnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Drži. Zato pravim, da nimam nič proti temu. Pač nisem šel tja, kar mi ni bilo vredno.
Je pa tako: nekateri so oddajali preko Bookinga in bajno služili, nekateri pa oddajajo stanovanje v najem in ne služijo bajno, imajo pa tudi sedaj najemnino ;). Vse je stvar odločitve posameznika. Samo naj potem sedaj prvi ne jočejo in kričijo za pomoč države.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Bog ne pride s palico kaznovat!
Za vsakega svoja palica raste.
Po toči zvoniti je prepozno.
Saj ste sami odklanjali domačega gosta, da bi več bilo za azijskega.
Kar ste sejali, to boste želi.
Jaz bi že šel k vam, pa imate VSE zaprto!

Še vedno ne vem o čem govoriš in komu je to namenjeno. Kot prvo jaz nisem gostinec ali turistični delavec. Drugo, jaz nikjer v Ljubljani ali Sloveniji nisem dobil občutka, da sem kjerkoli manj cenjen gost, kot kakšen azijec ali Italjan, ali Nemec....prav tako se mi ne zdi, da so kjerkoli pretiravali s cenami. In tretje, jaz tudi te dni še vedno pridno delam in denar bo. :)


Aja pa še tole, ker je bil moj prvi post o tem namenjen johanesu. Ravno on je navijal za še višje cene turističnih storitev, da bi tako pregnali turiste. Želja se mu je vsekakor izpolnila.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
...Turizem je tako kot vse ostalo danes: ponudba/povpraševanje. Ni neke hude filozofije zadaj. Če lahko nekaj oddaš za 100€, zakaj bi potem oddajal za 50€? Tu ne gre za preference, koga želiš. Gre za denar, nič osebnega.
Tako je. Denar. Ti ga hočeš, gledaš na ceno. Jaz ga dam, gledam na ceno.
Lej, če dobim po koncu korone nekaj za 50€ v tujini, napram 100€ v SLO bom šel tja. Pa makar Hrvaška.
Ti odiraj Kitajca, pa Nemca, pa....

Še vedno ne vem o čem govoriš in komu je to namenjeno. Kot prvo jaz nisem gostinec ali turistični delavec. Drugo, jaz nikjer v Ljubljani ali Sloveniji nisem dobil občutka, da sem kjerkoli manj cenjen gost, kot kakšen azijec ali Italjan, ali Nemec....prav tako se mi ne zdi, da so kjerkoli pretiravali s cenami. In tretje, jaz tudi te dni še vedno pridno delam in denar bo. :)
Aja pa še tole, ker je bil moj prvi post o tem namenjen johanesu. Ravno on je navijal za še višje cene turističnih storitev, da bi tako pregnali turiste. Želja se mu je vsekakor izpolnila.
Veš o čem govorim. Si se odzval z vsebino in citatom.
Ja, smo SLO že bili nezaželjeni na Bledu, pa še kje. Ne Nemec ali Kitajec.
In ravno cena je stvar debate. Tisti z nahrbtnikom ga imajo manj in so nezaželeni. In ja, je svoja tema tu na forumu ravno o tem!
Saj jaz bom šel tudi na Bled. Pa kam drugod tudi. Jedel sendvič in užival BREZPLAČNO. Zahtevane cene naj plačajo pa tisti, ki hočejo.
Imam nekaj lokacij, ki se razlikujejo od ostalih po cenah storitve in imajo za mene odlično razmerje med ceno in kakovostjo.
Ampak pustimo to. To je že druga zgodba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Matey. Matey, Matey - dve leti stare stvari, pa kolikor se spomnim so se posuli s pepelom in "takoj" popravili. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Si pa hiter :p Sem napisal, da je zadeva bila na eni strani objavljena danes in da vem, da je fotka sama stara dve leti ter ravno zaradi tega sprašujem po morebitnemu popravku. Me zelo veseli v kolikor je bilo tako kot praviš :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu je napaka v številki - 3 bi moralo bit, pa je placa samo za tri elektro Smarte, folk pa hoče s Teslami parkirat. :evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Glede na to, da je bila fotka narejena že dve leti (po ljubljansko dva leta) nazaj - je morda prišlo vmes do kakšnega popravka napisa?

»Napako smo opazili minuli teden ob namestitvi znakov in že takrat takoj naročili nove dopolnilne table, ki smo jih danes že zamenjali. Glede na število izvedenih projektov v kratkem času se kljub preverjanju kakovosti lahko kdaj zgodi, da se pripeti tovrstna manjša neljuba napaka (tiskarski škrat pri izdelavi sitotiska), ki pa ne vpliva na varnost v prometu. Opozorilo o tej nenamerni napaki je upravičeno in se obenem zanj občanom tudi zahvaljujemo, kritike o zanemarjanju dvojine oziroma »pozabljanju na dvojino«, ki se pojavljajo na spletu (tudi v vašem prispevku, ki ste ga že objavili), pa zagotovo ne. Poleg tega izpostavljamo, da je bila napaka slovnična, ne vsebinska, zato opozarjamo, da to ne spreminja dejstva, da je treba prometno signalizacijo upoštevati.«
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113


"Blokirajo nam dostop, nimamo pa nobenih informacij, nihče nam ne zna ničesar povedati. Govorijo nam samo, naj se obrnemo na MOL. Očitno gre za neko ad hoc akcijo, saj nismo videli nobenih papirjev, na podlagi česa se to dogaja. Dejstvo pa je, da prostori niso izpraznjeni, mi imamo še vse notri – od predmetov, živali, umetnin, to je za sto tisoč evrov vredne opreme!"


Kakšno opremo imajo noter?
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Kdo pa je plačeval elektriko in ostale stroške? Mislim, saj ne gre tako, da kar neseš gotovino na Elektro, če nisi tam prijavljen itd...