Liderpnevmatik.si nateg?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Pred enim tednom sem z njihove spletne strani narocil sledece gume: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929
Cena je dobrih 131 EUR na gumo.

Za to vrsto gume imajo za DOT2014 (letnica izdelave) gume po ugodnejsi ceni, vendar jaz teh nisem hotel, ker zelim nove. Tole je link do ugodnejsih gum z letnico izdelave 2014: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239

Napis DOT2014 je viden pod POSEBNOST.

No, narocil sem gume z drazjega linka, ker sem zelel nove, danes pa jih mojemu vulkanizerju dostavijo z letnico izdelave 2014:



Pislal sem jim reklamacijski ticket in tole sem dobil za odgovor:

Citat:
Dober dan,

Datum izdelave pnevmatik (DOT) je na našem spletnem mestu označen le za
pnevmatike, ki so starejše od 36 mesecev.

Pnevmatike, ki so mlajše izdelave, se štejejo za nove in nudijo enake
zmogljivosti kot tiste, ki so izdelane v tekočem letu.

Zaradi logističnih razlogov vas žal ne moremo natančno seznaniti glede
datuma izdelave naročenih pnevmatik, saj so izdelki odposlani iz različnih
skladišč po Evropi.

Best regards,

Caroline

Kar seveda ne drzi. Se na njihovi lastni strani pise, da se gume, stare do dveh let smatra za nove, starejse od tega pa ne in se jih prodaja po znizani ceni, torej s tistega cenejsega linka: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot

Citat:
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.

Torej, dostavili so mi tri leta stare gume, katere po kriterijih njih samih zapadejo kot ne nove in kot take z znizano ceno, jaz pa sem placal zanje polno ceno. Nocem razliko v ceni, ampak hocem nove gume, vsaj nove po kriterijih, ki jih imajo zanje postavljene oni sami.

Placal sem ob narocilu po spletu s kartico Mastercard.

V zadnjem odgovoru sem od njih zahteval refundacijo sredstev, gume pa naj odpeljejo z dostavno sluzbo, ki jih je tudi pripeljaja.

Kaj mi predlagate?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp, to sem jim ze napisal, ampak kaj, ce ne bodo hoteli? Kaksne so moje opcije?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
https://www.liderpnevmatik.si/splosni-prodajni-pogoji

Vrnitev blaga

Stranka lahko v roku 7 dni zavrne naročeno blago, če za to plača poštne stroške. Zavrnjeni izdelki morajo biti v izvirnih embalažah, v brezhibnem stanju in brez sledov uporabe. S pismom bo stranka AD TYRES INTERNATIONAL SLU obvestila o zavrnitvi blaga.

Preprosteje : AD TYRES INTERNATIONAL SLU lahko odpelje vaše blago in vam vrne denar v roku 30 dni, brez stroškov za zavrnitev blaga.

Če so bili izdelki montirani ali uporabljeni, denar ne bo povrnjen.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Jp, to sem jim ze napisal, ampak kaj, ce ne bodo hoteli? Kaksne so moje opcije?

Mislim da si prepuscen njihovi dobri volji...

AD TYRES INTERNATIONAL SLU
Carrer Bonaventura Armengol num 10
AD500 Andorra la Vella
ANDORRA
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Druga opcija pa je, da gume enostavno uporabiš in jih terjaš za razliko v kupnini.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Pozabi vse skupej in bodi srečen da si si sploh kej prejel. Dej gor in vozi, vsaka šola neki stane
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
https://www.liderpnevmatik.si/splosni-prodajni-pogoji

Vrnitev blaga

Stranka lahko v roku 7 dni zavrne naročeno blago, če za to plača poštne stroške. Zavrnjeni izdelki morajo biti v izvirnih embalažah, v brezhibnem stanju in brez sledov uporabe. S pismom bo stranka AD TYRES INTERNATIONAL SLU obvestila o zavrnitvi blaga.

Preprosteje : AD TYRES INTERNATIONAL SLU lahko odpelje vaše blago in vam vrne denar v roku 30 dni, brez stroškov za zavrnitev blaga.

Če so bili izdelki montirani ali uporabljeni, denar ne bo povrnjen.

Ampak, ali to velja tudi, ce ti niso poslali tistega, kar si narocil?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Pozabi vse skupej in bodi srečen da si si sploh kej prejel. Dej gor in vozi, vsaka šola neki stane

Ne bom. Prijavil jih bom na Policijo in od Mastercarda zahteval, da naredijo refundacijo od liderpnevmatik saj gre za, po mojem mnenju, za goljufijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
https://www.liderpnevmatik.si/splosni-prodajni-pogoji

Vrnitev blaga

Stranka lahko v roku 7 dni zavrne naročeno blago, če za to plača poštne stroške. Zavrnjeni izdelki morajo biti v izvirnih embalažah, v brezhibnem stanju in brez sledov uporabe. S pismom bo stranka AD TYRES INTERNATIONAL SLU obvestila o zavrnitvi blaga.

Preprosteje : AD TYRES INTERNATIONAL SLU lahko odpelje vaše blago in vam vrne denar v roku 30 dni, brez stroškov za zavrnitev blaga.

Če so bili izdelki montirani ali uporabljeni, denar ne bo povrnjen.

Ce sem pravilno seznanjen, po slovenski zakonodaji, ce nisi zadovoljen z blagom, lahko v 14 dneh vrnes blago. Ampak, tukaj ne gre, da sem nezadovoljen, ampak za to, da nisem dobil, kar sem narocil.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Po slovenski zakonodaji jih moraš v 14 dneh obvestit, potem imaš pa 30 dni da vrneš. S tem, da ti morajo povrnit tudi stroške poštnine do tebe.

Ne vem pa kako je s tujimi podjetji.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Narocilo sem naredil en teden nazaj, dostavili so jih danes in danes sem jih obvestil preko reklamacijskega zahtevka, da zahtevam povracilo in da lahko gume odpeljejo.
Gume niso nikamor bile se montirane.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Ma daj kaj paničariš na polno.
Lepo zahtevaj vračilo denarja, če se ne zganejo pa začni iskat polcijo pa klicat mastercard pa na potrošnike klicat pa .... Ne pa koj iz prve nekaj grozit. Najbolje da še odvetnika kličeš just in case...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej ne gozim. Kot sem rekel, za enkrat od njih zahtevam refund, pnevmatike pa naj odpeljejo.

Glede dejanj za naprej pa za enkrat samo tukaj pisem, da uporabim modrost 'Alterja'.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Pozabi vse skupej in bodi srečen da si si sploh kej prejel. Dej gor in vozi, vsaka šola neki stane

Ne bom. Prijavil jih bom na Policijo in od Mastercarda zahteval, da naredijo refundacijo od liderpnevmatik saj gre za, po mojem mnenju, za goljufijo.

ROFL
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Naslednjič zraven dopiši da hočeš letošnje gume, drugače jih ne boš prevzel.

Do zdaj še mi ni noben poslal starejših
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Upam da ti vrnejo denar. Drugače pa si naiven da je joj. najdeš eno stran, guma je 15€ cenejša in za teh 60€ tvegaš da te nategnejo
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.155
5.756
113
pri taščici
Kakor sem gledal druge znamke in dimenzije so cene višje kot pa se zadeva dobi pri slo vulkanizerju z vključeno montažo. Cene niso nič posebnega.
Poleg tega ima zanimiv naslov. Andora, davčna oaza al kako že?