Ležeči policaji

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Včasih so bili tudi na krožnem taki majhni leželi policaji plastični. Kaj se je z njimi zgodilo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
tele lezece policaje se zadnje case postavlja kar tko na blef, brez tehtnega premisleka. nihce ne pomisli na tovorna vozila, ki precej bolj obcutijo to visino... verjamem,, da so tud drugi ukrepi, ki lahko zmanjsajo hitrost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.440
113
Zahodna Evropa, recimo Nemčija in Avstrija ga ne serje z temi ležečimi policaji ampak delajo šikane pri vstopu v naselje pa otoke, pa ožanje voznih pasov itd.

Če je pa tranzitna cesta pa pridejo v poštev znaki in seveda fiksni radarji, včasih tudi dodatne omejitev posebej za tovorna vozila na 30 kmh čez naselje ali pa v nočnih urah.


Pa v naseljih kjer so cone 30 kmh, se ponavadi zmeče vse znake vstran in velja v vsakem križišču pravilo desnega.
Ampak na Balkanu se itaq ne ve kdo ima prednost, pri nas je ponavadi prednost tistega ki gre na ravnost :sprasujemse:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Pa v naseljih kjer so cone 30 kmh, se ponavadi zmeče vse znake vstran in velja v vsakem križišču pravilo desnega.
Ampak na Balkanu se itaq ne ve kdo ima prednost, pri nas je ponavadi prednost tistega ki gre na ravnost :sprasujemse:

Ko odpove zdrava kmečka pamet, pokaže kdo ima prednost sodna praksa. Smo imeli primer, ko je voznik avtomobila pri vključevanju iz domačega dvorišča nabasal skuterista, ki se je peljal po "glavni" ulici. Možakar je uspel prepričati vse okoli sebe, da je bil desni in po njegovem ima prednost ker ni postavljenih znakov. Skuterist je dal na globo ZSV in sodišče je razsodilo, da je bil skuterist na cesti višje kategorije in je imel prednost. Globa skuterista odpravljena, nova globa vozniku avtomobila in naloga občini, da postavi znake.

Slovenceljni smo še vedno balkanci, ki v prvi vrsti iščejo kako bi izigali zakone. Ko se postavijo omejitve jih nihce ne jemlje resno, ko pa se postavijo radarji pa očitajo filanje proračuna. Eni zahtevajo hitrosne ovire, drugi zadaj zahtevajo da se odstranijo zaradi hrupa. Vse pa je očitno ze v temi parkirnih invalidov. Na žalost se takšen vzorec prenaša na otroke, ki opazujejo in kopirajo starše. Kar v tujini laufa, se zaradi tega sranja še dolgo ne bomo izvlekli.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Mene preseneča, da se še postavljajo ležeči poilicaji. Pri nas jih nikakor nismo uspeli dobiti pred vhodom v vrtec in v bližnjem naselju. So postavljali mobilne radarje, namestili prometne in opozorilne table. Ležeči policaji so bili vedno v kali zatrti.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi jst sem kategorično proti hitrostnim oviram. Tisti, katerim so namenjene se itaq ne sekirajo pa morda gredo drugam, ostalih 99.9% pa si uničuje vozila. Poleg tega prinesejo hrup (bremzanje, pospeševanje, pokanje fedr, ropotanje prikolic...) plus dodatno onesnaževanje z izpušnimi plini. Res ne vem, zakaj si jih nekateri tako želijo.

So pa pogoji postavitve opisani v tehničnih specifikacijah kjer so opisane še druge metode za umirjanje prometa (prej omenjena zožanja, otoki, v enosmernih ulicah parkiranje levo desno...). Vsak predlog pa je potrebno posamezno preučiti in seveda podati primerno razlago zakaj je bil predlog zavrnjen.

V primeru BTCja in drugih privatnih površinah pa seveda lahko dela lastnik vse kar mu paše...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Tudi jst sem kategorično proti hitrostnim oviram. Tisti, katerim so namenjene se itaq ne sekirajo pa morda gredo drugam, ostalih 99.9% pa si uničuje vozila. Poleg tega prinesejo hrup (bremzanje, pospeševanje, pokanje fedr, ropotanje prikolic...) plus dodatno onesnaževanje z izpušnimi plini. Res ne vem, zakaj si jih nekateri tako želijo.

So pa pogoji postavitve opisani v tehničnih specifikacijah kjer so opisane še druge metode za umirjanje prometa (prej omenjena zožanja, otoki, v enosmernih ulicah parkiranje levo desno...). Vsak predlog pa je potrebno posamezno preučiti in seveda podati primerno razlago zakaj je bil predlog zavrnjen.

V primeru BTCja in drugih privatnih površinah pa seveda lahko dela lastnik vse kar mu paše...
BTC ni "čisto privatna površina"... Vsaj ceste v njem ne... So dane v Javno rabo
Drugače bi lahko policajem Osle kazal...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
606
315
63
Ko sem pred mnogimi leti prvič videl "ležeče policaje" sem si mislil kako so Arabci nazadnjaški narod. Potem pa čez cca. 25 let to doživim skoraj v srcu Evrope....
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
872
871
93
Če postaviš radarje, so pa množične demonstracije. Zato pa so ležeči policaji. Namesto konto proračun države, je konto avto servis.
Žal ga najebejo vsi, tudi tisti, ki se držijo omejitev. Ker imamo pač konstantno uravnilovko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Bi še nekaj dodal.
Se je treba vprašati, ko se na prehodu čez cestno, na novo urejene kolesarske steze, pojavijo “ta visoki” (dejansko tako narejeni, da če se pripelješ z dovoljenimi 30 km/h polomiš “vse spodaj” - z dodatkom, da je “prvi” po klancu navzdol “za ovinkom” in ga “nedomačin” nima šanse videti preden nabaše na njega) ležeči, prej pa je desetletja laufalo brez njih in niti ni bilo težav (nesreč) na tistem mestu.
Zdaj - ali smo v zadnjih nekaj letih ratali vsi divjaki ali je bilo načrtovanje tega dela prometnic “malo mimo”.
Odgovarjal ne bo nihče, ker se bo z lahkoto vsak izgovorjal na nek pravilnik - ZKM pa se pač ne sme več uporabljati.
Pa da ne bo nesporazuma - na tisto mesto v vsakem primeru spada nekaj za umirjanje prometa - jaz bi recimo naredil “vizualne in zvočne” ležeče (prečne, rahlo dvignjene črte/ovire, katerih razmak se do mesta, kjer je dejansko treba zmanjšati, zmanjšuje) - in jih seveda ustrezno umestil. Dobiš dvojni efekt - na cesti bodo “podzavestno” zmanjšali hitrosti, prekčkajoči bo pa tudi glede na zvok lahko slišal, ali je kdo “prehiter” in bo lahko odreagiral.
Ampak kaj, ko za tako rešitev ni pravilnika …
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Lastnik ceste je še vedno BTC oz ne občina/dežava.
Te lahko policija kaznuje, zaradi prekoračitve hitrosti? Ena omejitev je - naselje!
Če jama na cesti v BTS ni označena/zavarovana pravilno, lahko policaji stopijo v akcijo?
Lahko po tej cesti kolesar vozi kakor mu paše.
Da o vrsti gume pozimi NE govorimo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Lahko da so kakšne specifikacije za postavitev ležečih policajev, vendar jih pri nas ne upoštevajo....
Logika pravilnega ležečega policaja bi morala biti: če je omejitev 30km/h, potem lahko normalno pelješ čez 30km/h. Če greš več, naj ti "zabije" avto....
Nekateri pri nas so super(Podlipa), na nekaterih pa moraš znižat hitrost na plazenje čez policaja ( Črnomelj, okolica nogometnega igrišča)....
ponavadi je težava pri planiranju in vidiš, da je na začetku/koncu policaja odtočni pokrov.... to pomeni, da so skrajšali oviro, kar pomeni večjo klančino....
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Ljubitelje ležečih policajev vprašanje...
Kako bi se počutil v reševalnem vozilu kot pacijent s hudimi poškodbami na poti v bolnico z vožnjo čez ležeče policaje...
Kako se počutijo gasilci na nujni vožnji...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
606
315
63
Ljubitelje ležečih policajev vprašanje...
Kako bi se počutil v reševalnem vozilu kot pacijent s hudimi poškodbami na poti v bolnico z vožnjo čez ležeče policaje...
Kako se počutijo gasilci na nujni vožnji...
Sam kot ne ljubitelj ležečih policajev se počutim grozno ko se peljem z busom. Sploh še če zjutraj ne pijem kave. Kot da bi mi nekdo z dletom šaril po možganih. :(