Ležeči policaji

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Dobil je subvencijo od asfalterjev (več m3 asfalta), od gumarjev (ljudje spuščajo tlak, da se mehkeje vozijo - večja obraba pnevmatik), od dobaviteljev goriv (nižji tlak v pnevmatikah - večji kotalni upor) od ortopedov (nimajo dovolj hrbteničarjev) ali pa konec koncev od proizvajalcev zračnega vzmetenja, ki hočejo svoj kos kolača.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Tisti, ki jih je želel, naj ne joka, zakaj sedaj tako ropota, ko se vozniki zabijajo v hitrostne ovire. Do konkavne diletacije je potrebno še 20 let razvoja asfalterske stroke. Da o profilih ovir ne govorimo: vse nekaj drugega kot trapez ali sinusoidna oblika (TSC 03.800 : 2009). "Pa nezna onaj, šta je to: sinusoid".
Pa da (v dobi centimeterske GPS navigacije, laserskih nivelirjev ipd.) ne govorimo o jaških, ki so vse prej kot poravnani z nivojem cestišča. Saj je konec koncev logično: investitor nima dovolj denarja, pa vzame najcenejšega gradbenika in najcenejšega asfalterja - po pravilu dve različni firmi, ki odgovarjata samo za svoj nabor del. Končni rezultat nikogar ne zanima.
O tako razširjenem športu: ponovnem rezanju sveže položenega asfalta in štukanju/flikanju ne bom zgubljal besed.
Slovenistan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Pepe
27. jan 2022
4.801
1.738
113
A pro po ležeči policaji: meni se zdijo precej bolj učinkovita "rebra" - več njih. Tisto je par cm (2,3) visoko in če jih je več lepo trrrrrr naredi in te "zbudi".
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Daj si jih namestiti ob tvojem prebivališču, pa boš poleti (ko boš ponoči zračil) poročal, če lahko spiš brez čepkov.

Ležeči policaj je lahko učinkovit in funkcionalno narejen. Peljite se od Arcadie Domžale mimo Heliosa severno proti Kamniku (cesta je bila v rekonstrukciji celo pomlad, poletje in jesen):
- pri uvozu v Helios so naredili ogromno ploščad. Ta na vrhu ni ravna ampak delno vbočena.
- sledi nekaj ovir, narejenih v sklopu asfaltiranja. Te ovire imajo na južni (Mujo) strani drugačen profil kot na severni (Haso) - ni bilo nadzora
- ko bi cesto morali že odpreti za promet, so nenadoma ugotovili, da je potrebno še zamenjati cevi čez Količevo: delno razrezali cesto, doštukali pločnik in na star asfalt položili dve oviri. Prehod med cestiščem in oviro je oster - lepo poči vsakokrat, ko se pelješ, o razmetavanju ne govorim. Upogi bolniki, ki se morajo peljati tu čez (zadaj za tablico pa en nestrpnež).
- severno proti Radomljam so ovire, ki imajo zvezen prehod iz cestišča, enakomeren profil. Pri omejitvi 40 km/h, se z isto hitrostjo ovire prepelje mehko, brez guncanja in udarcev.
Je tako težko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Pri nas so naredili ta ležeči policaj (omejitev 50km/h). Ko sem jaz videl, kako položen je sem se samo nasmejal, češ to ni nič. Pa deluje, hrupa praktično nič. Edino sem pa tja se najde kakšen mladič, ki preveri koliko njegov avto poleti na njem. :valjamse:
Tako da, kapo dol projektantu in izvajalcu.:cool:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.369
5.875
113
pri taščici
giovanotti
Lokalno cesto so rekonstruiral
Ista trasa ampak so tudi spodnji ustroj menjal.
Delal jesen zimo in pomlad, kaksne dobre pol km. Seveda v tem casu 10km obvoz za domacine.
In potem so jaski takoj po asfaltiranju do 3,5 cm nizji od asfalta.
Se dobro da so samo ekektro jaski vsakih "100"m in da ni drugih v cesti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
1. Zakaj imeti tako cesto, če ni nobenega prometa?
2. Ideja je super, samo proizvedeni zvoki bi morali biti drugačni. To bi bilo pri nas idealno za prehitevalni pas avtoceste.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
1. Zakaj imeti tako cesto, če ni nobenega prometa?
2. Ideja je super, samo proizvedeni zvoki bi morali biti drugačni. To bi bilo pri nas idealno za prehitevalni pas avtoceste.
Nisem našel na hitro, imaš tako, ki iz "reber" proizvaja zvok - bolj natančno po omejitvi voziš, bolj "hi-fi" je skladba. ;)

Da pa se marsikaj naredit, tudi tako, da ti mini katapult vrže granitno kocko v šipo, če voziš 100%+ prehitro. :evil:
 
  • Ljubezen
Reactions: Pepe

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Nekje v Evropi so tudi imeli glasbeno cesto, pa so jo moral zradirat (verjetno ni bilo v puščavi, kot na posnetku).
Si predstavljaš, da ti leto in dan nabija "Jingle bells"?
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
V BTC so postavili najvišje ležeče policaje na svetu. Tam pri Atlantisu in pri Merkurju. Če greš čez z več kot 10kmh uničiš podvozje. Sem že zadnjič videl da je šlepar enega nalagal gor ker je očitno prehitro najadral.
Ubistvu ni toliko višina, kot je kot postavitve. Ti so skor kot pločnik.