Letni dopust 2020 v SLO

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.595
113
Ideja, da moraš dati ven še svoj denar, je logična želja. Kot sem že zapisal: družina naj zraven 500 € bonov porabi še 2500 € pa se račun izide skoraj v plus celo za proračun. Sedaj sicer mislim, da to ni več potrebno, ampak včasih so nas s takimi ukrepi tudi učili, da so ljudje delali z računi. Na koncu pa je bilo EU in državnih sredstev ravno toliko, da se je DDV pokril. Ki ga država ne bi dobila, če bi delali brez računov.
Kak bo pa končni izplen, pa se bo videlo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
to bi se še dalo. v sistem vpiše davčno in je že ponucana. Varianta bi bila, da vpiše vse podatke, pa mu furs vrže nazaj ali je upravičenost ali ne - a vidiš varianto, da bi se to novega leta vzpostavilo, ko boni zapadejo. če do 1.7. to zrihtajo, problema ni oziroma, do takrat ko stopijo v veljavo. konec koncev, če si pa v familiji kradejo, se bodo pa zapuščinski zmenili.

No viš, sej ti tud nisi trda. Na recepciji mu ni treba vedet čisto nič drugega, kot to, al si ti do vseh teh bonov upravičena al ne. To bo zvedel od fursa tako ali drugače, če ne pa pač z boni ne bo nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
koliko bo pa to stalo spet? da bo lahko to izvedel tako ali drugače? no, malo počakam, pa bom videla.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Kaj pa, če bi počakali na to, da sploh uradno objavijo kako bodo boni delovali v praksi? Ne pa zdaj nekaj rekla kazala pa kaj kdo misli. Imajo še 8 dni časa za objavo uredbe, a ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky
I

Izbrisan uporabnik 474

Največji absurd pri vsem skupaj pa je, da nekdo, ki se "javno hvali", da ima nov avto z vso opremo, top shit bajto, nov 75" televizor in še polno takšnih cvetk, tukaj polemizira, kako državo okrog prenest za 200€ bon...
 
Nazadnje uredil moderator:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Največji absurd pri bsem skupaj pa je, da nekdo, ki se "javno hvali", da ima nov avto z vso opremo, top shit bajto, nov 75" telvizor in še polno takšnih cvetk, tukaj polemizira, kako državo okrog prenest za 200€ bon...

Jamraška elita. Jebiga, otroci rastejo, pa se ne da več pri vlogah za socialo čarat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
Največji absurd pri vsem skupaj pa je, da nekdo, ki se "javno hvali", da ima nov avto z vso opremo, top shit bajto, nov 75" televizor in še polno takšnih cvetk, tukaj polemizira, kako državo okrog prenest za 200€ bon...


nekateri rabite pač plastično predstavo, čeprav na izmišljenem primeru. Pa lažje je razumeti, če se govori v prvi osebi, pa čeprav gre za pogojnik. Drugače pa, če te pa te res konkretno zame zanima. Jaz letujem v Sloveniji ne in tudi ne mislim začeti. Gresta pa moja penzionerska starša rada v toplice. In kot trenutno gobezdajo, lahko od nas dobita za 550€ bonov. Mrbit, moj partner ni krvni sorodnik, pa ne vem če šteje. Z veseljem pa ga odstopi, če se ne bo zdaj FURSu odpipalo zaradi ne vem kakega prekrška. Zadeva sicer ne bi smela imeti nobenega vpliva na to, kako se perceptira. Ali jaz dam ali dobim, pa vendar eni ne morete preko tega.

Vprašanje je pa vedno bilo - kako se bo vedelo in preverjalo, nič drucga...
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ko se prikažeš na recepciji ti hotelir naredi najavo na furs. Dobil bo takoj odgovor ja ali pa ne plačilo z bonom. Se pravi, da ti bo takoj povedal gospa, vi ste pa bon že izkoristila. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Jabe

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Samo da ne bo tako kot v šparu.

Sicer ne hodimo praktično nikdar, pa še takrat, ko smo edinkrat hoteli izkoristi bon za 25% popust, je teta na blagajni povedala, da je bil na to kartico pa popust že izkoriščen. Ja, seveda da, je bil. Očitno pač probajo, da ni treba dat popusta.

Verjamem, da bojo gostinci počeli podobno oz. vsaj dajali prednost pri rezervacijah "gotovinarjem". Brez dvoma bojo dosti bolj zainteresirani za direktno plačilo kot pa za čakanje na usmiljenje države, da jih poplača.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Načeloma je cel cirkus okol bonov zarad tega, ker naj bi sicer turizem umrl. Če bi blo polno tud brez bonov pol bonov ni treba.

Bi se jih pa res znal otepat tisti, ki majo kljub temu polno in niti ne prijavijo ravno vsakega gosta... :cool:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mrbit, moj partner ni krvni sorodnik, pa ne vem če šteje. Z veseljem pa ga odstopi, če se ne bo zdaj FURSu odpipalo zaradi ne vem kakega prekrška.
Prenosljivost v 2. dednem redu pomeni: mož - žena - otroci - vnuki - bratje - sestre in vse med vsemi. Konec koncev bi lahko mož dal tebi, ti pa staršem. Če pa sta koruznika, pol pa ja: Huston we have a problem. :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda je pod določenimi pogoji, ampak moraš to dokazovat. Nikjer nisem napisal, da potem prenos nebi bil mogoč, je pa malo več dela.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ali lahko bon koristiš pri slovenski firmi, ki oddaja apartma na Hrvaškem? :evil: :sprasujemse: :fredi: