Letni dopust 2020 v SLO

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
634
211
43
Sepravi v hotelu boš za mulce moral doplačat al pa del svojga pustit za napitnino?
Mislim da ne bo več otrok gratis nikjer.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To ne gre tako. Svojo nočitev boš plačal s svojim bonom, žena s svojim, otroci s svojim. Zdej pa zračunej koliko dni moraš tam ostati, da boš pokuril vse. ;)
To ne drži. Lahko s svojim bonom plačaš za vse štiri. Bo pa zanimivo, ker naj bi bon pokroval samo nočitev ali nočitev z zajtrkom.
Pogledam ene terme, po ceniku maš npr. paket kampa s kopalno karto.
Razen če malo prepakirajo cenik pa napišejo da je cena kampa tolk, za goste kampa pa je vstop na bazene brezplačen. :cheer:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Ti boni so mi načeloma precej mimo. Pravi efekt bo, da se bodo storitve tega tipa nekoliko podražile. Dvomim, da tega efekta ne bo.
AMPAK, ko sem malo premislil. Kdor ga bo izkoristil, bo denar iz nekega skupnega vira dobil nekdo v Sloveniji, da bi še naprej teral svoj biznis. Država je dajala "bone" za marsikaj, pa tam končni prejemnik po verigi niti slučajno ni bil iz Slovenije. Denimo subvencije za električna vozila. Proizvajalec iz tujine ni rabil narediti cene bolj sprejemljive kupcu, ker je preko kupca del primaknila država. Večina teh proizvajalcev ne bo prav veliko zaposlovala v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ti boni so mi načeloma precej mimo. Pravi efekt bo, da se bodo storitve tega tipa nekoliko podražile. Dvomim, da tega efekta ne bo.

Če se bodo, pomeni, da ukrep deluje. ;)
Če bodo hoteli prazni, dvomim, da bodo dražili. Čeprov pr nas je seveda tud to možno...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.356
113
Če bo to res veljalo, vsekakor. Ne pa z davčnimi xy neznancev. Pa žlahti upam da boš odrajtala mal več kot 50€... ;)

pojma nimam, kaj bom naredila. Če bom našla kaj, da bi se nam šlo, potem se bom s tem ukvarjala takrat. definitivno ne bom nikamor hodila, samo zato ker so kao boni za ponucat. če se hrvaška normalno odpre, zna biti obratno. da bodo moji na razpolago. zastonj. pa še bodo najbrž zapadli.

moj point, ki ga ti vztrajno grešiš je pa - kako hotelir ve, čigava je davčna? Ti podatki so zaupni. Jaz pridem torej lahko povsem legitimno z 10 davčnimi na šalter (prenosljivi v družini do 2. kolena) ali pa dam 10 naključnih. on ne more vedeti, čigave so.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Boni predvidoma šele od 1.7. in verjetno malo drugače kot se napoveduje. :cool:

Popolna špekulacija: bon bo prenosljiv samo preko FURSa (E-davki ali ročno vloženo na FURS) in se ustrezen znesek prišteje na tvojo DŠ. ;)
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Verjetno bi ti lahko naknadno poslal račun če FURS ugotovi da boni niso "po kolenih", saj je treba prijaviti tudi spodnje podatke:
12) Za namen izvajanja tega člena FURS pridobi podatke pridobi podatke iz registra nastanitvenih obratov o gostih in prenočitvah iz knjige gostov iz baze podatkov eTurizem Agencije Republike Slovenije za javnopravne evidence in storitve:
  • − zaporedno številko prijave gosta,
  • − podatke o gostu, in sicer ime in priimek gosta, datum rojstva gosta, spol gosta, državljanstvo gosta
    in številko in vrsto identifikacijskega dokumenta gosta,
  • − datum prihoda in odhoda gosta,
  • − uro prihoda in odhoda gosta,
  • − datum prijave in odjave gosta,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
moj point, ki ga ti vztrajno grešiš je pa - kako hotelir ve, čigava je davčna? Ti podatki so zaupni. Jaz pridem torej lahko povsem legitimno z 10 davčnimi na šalter (prenosljivi v družini do 2. kolena) ali pa dam 10 naključnih. on ne more vedeti, čigave so.

Nimaš pointa. ;)

Ne vem kako bo, očitno itak še noben ne ve, sem pa prepričan, da tko kot si ti predstavljaš, da boš na recepciji kar opletala z nekimi davčnimi številkami, ziher ne bo. Menda bo neka kontrola, se ti ne zdi? Tud maminega bona ne boš mogla kar tko prosto po prešernu brez njenega soglasja vnovčit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.356
113
Saj je ravnokar eden zgoraj napisal...
FURS bo preverjal, če bo in kogar bo. Hotelir bo pa vzel vse, kar boš predložil. On se s tem ne bo ukvarjal, niti se ne more, četudi bi bil firbčen, v interesu mu pa sigurno ni. in mu bo povsem vseeno, če jih 20 prineseš. Še vesel bo. Turistični delavec nikakor ne more do tvoje davčne. Ni nikjer v osebnih dokumentih napisana in je zaupna. Prosto na netu je zgolj od s.p.jev. In če obstaja prenosljivost, ne more preveriti ali je upravičena ali ne. Ne gre le za davčno. kako pa on ve, kdo je moja mami z enim priimkom, moja sestra z drugim in jaz s tretjim na treh različnih naslovih, v treh različnih krajih. Nisi tok trd, da tega ne razumeš? tole je že bolj iz inata, kali?

ali prenosljivost je ali pa ni. vse ostalo je ribarjenje v kalnem spet. tebe pa mene bodo lahko da gledali, določenih pa ne npr...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Na koncu bo "bon" samo olajšava pri dohodnini ki jo boš lahko uveljavljal. Torej šel boš v hotel/kamp/whatever plačal pošteno ceno in potem konec leta dal račune med olajšave. Račun turistične storitve se bo moral glasit na ime davčnega zavezanca, pri otrocih pa na vzdrževanega otroka.

Skratka prst v rit. Goljufije tipa grem do lokalnega kampa dam lastniku 50EUR, on mi da nazaj 150EUR in piše račun za 200EUR pa tudi ne bodo možne ker ponudnik bona oz. nadomestila za bon ne bo dobil direktno (dobil bo tvoje plačilo, ti pa boš uveljavljal povračilo na FURSu).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jabe Precej poenostavljaš. Pri vseh popustih je tako da moraš izkazat upravičenost do popusta in tudi tukaj bo moral bit način. Konec koncev lahko grem danes k "Joškotu" spat, jutri pa k "Počivalšku" in obema dam bon?

Utisevalec ravno v predlogu zakona piše, da bo ponudnik v par dneh dobil denar od FURS-a (dober sistem, za "poravnave" zapadlih obveznosti ;) )
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
potem pa srečno, grand hotel portorož kliče od 1.7. do 31.12., še cifre:

cheers :zmaga:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Če se bodo, pomeni, da ukrep deluje. ;)
Če bodo hoteli prazni, dvomim, da bodo dražili. Čeprov pr nas je seveda tud to možno...
Ne vem, praviloma me je hotel ali kamp v Sloveniji že sedaj stal več kot marsikje v zahodni Evropi. Nikjer nisem sicer silil prav v center. In praviloma si za svoj denar dobil več kot pri nas. Sploh v kampih. Kampi so še v Švici bili cenejši za isto storitev in podobne hribe okrog. Pa je tam vse po vrsti drago.
Sicer je to logično, saj so pri nas plače delovne sile višje. Aja, ne niso.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.356
113
Jabe Precej poenostavljaš. Pri vseh popustih je tako da moraš izkazat upravičenost do popusta in tudi tukaj bo moral bit način. Konec koncev lahko grem danes k "Joškotu" spat, jutri pa k "Počivalšku" in obema dam bon?

to bi se še dalo. v sistem vpiše davčno in je že ponucana. Varianta bi bila, da vpiše vse podatke, pa mu furs vrže nazaj ali je upravičenost ali ne - a vidiš varianto, da bi se to novega leta vzpostavilo, ko boni zapadejo. če do 1.7. to zrihtajo, problema ni oziroma, do takrat ko stopijo v veljavo. konec koncev, če si pa v familiji kradejo, se bodo pa zapuščinski zmenili.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo še malo nabijat ideje:
- predpostavka, da se posamezen bon lahko uporabi le naenkrat v celoti
- prenos med družinskimi člani do 2. kolena
- prenos od "mame" na mojo DŠ, poviša upravičenost na moji DŠ na 400€ - ali moram tudi to v celoti porabit naenkrat?

Če lahko v tujini v dveh urah max. preverijo DDV zavezanca iz Slovenije, bi tudi pri nas lahko FURS v par minutah poslal ponudniku storitve potrdilo o možnosti uporabe bona - konec koncev potrdila davčnih računov že laufajo in time.