Letališče Zagreb

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Mi lahko kdo napiše kako se pride do omenjenega letališče. Prihajal bom iz smeri Obrežje/Bregana. Nebi rad, da kje izpustim odcep in ga šibam proti Srbiji...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Vprašaj uporabnika Spirit, za njega vem da je bil vsaj 2x že tam
grin1.gif
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Ko greš od Bregane proti Zagrebu, se drži smeri Slavonski Brod. Potem boš že videl enkrat tablo za letališče Pleso, zaviješ z avtoceste, potem pa levo, samo ravno greš, kar nekaj semaforjev. Ko prideš do enega križišča kjer je ena avtohiša, zaviješ levo in si tam.
 
Nazadnje urejeno:

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Kje boš šel čez? Čez Obrežje ali Bregano? Čez Obrežje ga šibaš samo na ravnost po avtocesti. V križiščih se drži levih pasov za Slavonski Brod. Odcepi pa bodo šli približno takole: Samobor, Mala nedelja, Karlovac, Zagreb zapad... Naj te ne motijo. Vse obvozi po levi strani. Na tablah ni posebej napisa kraja letališča, je pa znakec za letalo na tablah za Slavonski brod. Kmalu za tem, ko boš peljal pod počivališčem Plitvice pričakuj tablo - Velika Gorica, Buzin, Zagreb -ne vem kateri. Tukaj se postavi na desni pas. Do odcepa boš imel dve tabli. Zadnja je 2000m do odcepa. Zmanjšaj hitros iz 180 na 120. Avtocesta se začne rahlo vzpenjat. Pozor! Lahko se ti zgodi, da bodo avti iz odcepa stali še na odstavnem pasu. Naj te ne zmede in jih ne začni prehitevat, ker te ne bodo spustili noter (hrvati pač). Nažgi vse štiri in se postavi za zadnjega, ter počakaj, da se kolona začne premikat (kritični so petki ob 14.00). Odcep iz avtoceste je narejen tako, da je takoj za odcepom postavljen semafor. No potem boš počasi cijazil do semaforja. Zopet se drži levega pasu in pri semaforju zavij levo. Pred semaforjem delata dva "specialca". Na sode dneve en črni, ki prodaja "Sportske", ignoriraj če ne boš čital. Na lihe dneva pa dečko, ki mu je odneslo obe roki. Ta ti bo potisnil roke na šajbo in čakal, da mu daš kaj. Meni se smili pa mu dam 5€. Kaj čem, karaitasa ne plačujem, pa potem tak dam... Skratka zavij levo pri prvem semaforju. Postavi se na desni pas (na levem se ponavadi zabije, ker vsi zavijajo v šoping center) in ta semafor prevozi naravnost po desnem pasu. Potem se razporedi na levega (odcepi so od tu naprej na desno in se desni pas zabija) in šibaj samo naravnost. V drugem križišču te bosta počakali dve deklici v črnih minikah (če boš imel srečo). Odpri brez strahu, dala ti bosta Avtomagazin - đabe. Potem šibaš 5 al 6 semaforjem naravnost čez po levem pasu. Letališče boš opazil na levi strani, najprej pisto, potem stolp. Cesta se bo začela rahlo vzpenjat, čez nekakšen mostiček. Ko prevoziš mostiček zavij levo in vozi 500 metrov, do vhoda v letališče. Zdaj če boš koga samo pobral pred kapijo zavij desno in te oni naj pokliče, ko bo zunaj, da ne boš plačal parkirnine. Ko prideš v letališče se drži desno, oziroma tabel za P3 in P2. V zadnjem križiču levo in prišel boš pred vhod za mednarodne odhode. Če boš policaja ogovoril po hrvaško in rekel, da boš koga samo pobral te bo spustil z avtom v terminal. Poberi in gasa dalje. Če boš pa parkiral pa vzami kartico sabo in ob odhodu plačaj v notranjih prostorih (zraven menjalnice).

O.K. Podobna štorija je če boš šel čez na Bregani. Ko prideš čez carino, gre cesta levo v breg. Drži se table za Samobor. Potem prideš v Y križišče (mislim, da gor piše Otok, Samobor...). Če boš šel levo boš prišel na avtocesto in te bojo vžgali 5 Kun za cestnino. Raje pojdi desno in pelji en kilometer ravno ter potem levo. Izognil se boš cestninski. Ostalo pa po zgronjih navodilih.

Aja za letališče boš pa slišal sledeče izraze "Zračna luka Plešo zagreb, Zračna luka Buzin, Zračna luka Velika gorica, zračna luča Zagreb". Vse je to isto, samo lokal patrioti vsak v svojo stran navijajo.
wink-1.gif


Skratka nimaš kaj zgrešit. Konec meseca bom tudi jaz šel dol, pa če se ti termin slučajno pokriva se lahko tudi za mano pelješ.
wink-1.gif
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Hvala za izčrpen odgovor. Kolegica me je prosila naj pridem po njo, vendar na koncu zaradi službe nisem mogel. Drugače malo poznam Zagreb, letos sem večkrat bil na Jarunu. Malo me je zmedel nek šofer, ko je rekel je lažje na letališče pride če greš en odcep kasneje, da ob prometnih konicah ni gužve.