Ogledalo na tečajih.

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Pant res ni primer lepote, vendar bo skrit za ogledalom.
Merkur ni nič imel od kopalniških pantov, izbral sem "najlepšega". :evil:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Na hodniku se nahaja stara električna omarica (grda) iz pločevine, katero bi rad skril z ustreznim ogledalom. Ogledalo sem nabavil. Nalepljeno je na iverko in je večjega formata od omarice, tako da jo lepo prekrije.
Ogledalo bi pritrdil na dva tečaja, da ga je možno odpreti kot vrata, da se lahko pride do elektro omarice.
Potrebujem dva tečaja, katera morata biti močna zaradi mase ogledala, katero vaga dobrih deset kil. Tečaja bosta vidna, zato morata biti na videz lepa.
Težava je, da mi domači trgovci ponujajo večinoma pocinkane tečaje, kot za kakšno barako.
Kje dobiti "fensi" tečaje, kateri imajo skrite pritrditvene vijake in lepo izgledajo, podobno kot to imajo tuš kabine?
Daj ti te grde pante, ki ti jih ponujajo, pritrdi na iverko ( ce se ti kje valja kaka polica iz omare) in nato ogledalo z obojestranskim lepilom prilepi na iverko.
Imas skrite pante, imas vratca, ne rabis se hebat z iskanjem drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Pant res ni primer lepote, vendar bo skrit za ogledalom.
Merkur ni nič imel od kopalniških pantov, izbral sem "najlepšega". :evil:

za kaksne bolj fancy pante je fajn, da bi kaksnega mizarja vprasal. treba je tudi ustrezno pripravit luknje in prostor za pant. to ne mores vse z baterijsko uredit.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Jaz bi probal rešiti to situacijo z klavir panti ampak na zgornji strani te plošče in ne ob strani, edino zaradi kablov je treba biti pozoren kje potekajo, da se kaj ne prevrta.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
1678869458934.png
1678869475896.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
no, sam teli so neuporabni za ta projekt.

in pregrešno dragi. si predstavljate kakšno maržo ima trgovec in proizvajalec?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Postopek dela...
Najprej zarišem položaj ogledala, da lepo prekrije elektro omarico..



Spomočjo šablone, montiram tečaje na zid...



Tako izgleda montirano ogledalo na tečaj..



Zarišem položaj garderobnega panela z obešalniki..



Izvrtam luknje za obešanje panela. Na desni potekajo kabli, zato na tej strani uporabim plehnati vložek za knauf steno..



Montiram panel in zarišem, koliko moram odrezati, da ne moti odpiranje vrat elektroomarice...



Izrežem panel z vbodno žago...



Montiram in preverim odpiranje elektro omarice...



Zgornjo polico tudi skrajšam, da ne moti zapiranje ogledala...



Tako izgleda vse dokončano....

 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
A si moral slikat tako, da se panti vidijo? Sedaj me bo to celo noč preganjalo. :evil:

Še vedno boljše, kot da bi moral te pante gledat "celo življenje". :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Ko je ogledalo zaprto, se panti samo malo vidijo, ko se pogleda stransko. Bom še dal kakšno okrasno letvico, da zapolni tisto praznino ne desni.

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
hehe... dobr... sej ni tok švoh.

V1: zakaj nisi zamaknil plate malo bolj desno, da se od strani ne bi videlo pantov. komot bi šel čez za debelino tiste podložne dilce, k drži pant na steni. oz. še več, če bi dal kakšen pant z odmikom. :zmaga: Fajn je tud vprašat kakšnega strokovnjaka... lokalni mizar recimo.

me pa zdej zanimajo estetski dosežki ostalih, k tok negativno komentirajo?