Ogledalo na tečajih.

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Na hodniku se nahaja stara električna omarica (grda) iz pločevine, katero bi rad skril z ustreznim ogledalom. Ogledalo sem nabavil. Nalepljeno je na iverko in je večjega formata od omarice, tako da jo lepo prekrije.
Ogledalo bi pritrdil na dva tečaja, da ga je možno odpreti kot vrata, da se lahko pride do elektro omarice.
Potrebujem dva tečaja, katera morata biti močna zaradi mase ogledala, katero vaga dobrih deset kil. Tečaja bosta vidna, zato morata biti na videz lepa.
Težava je, da mi domači trgovci ponujajo večinoma pocinkane tečaje, kot za kakšno barako.
Kje dobiti "fensi" tečaje, kateri imajo skrite pritrditvene vijake in lepo izgledajo, podobno kot to imajo tuš kabine?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Tako enostavno ne gre. Špegu ima na hrbtu namenske luknje in priložene stenske vložke s cveki za obešanje. Elektro omarica mora biti zlahka dostopna, zato špegu tega ne sme ovirati. Mora biti na pante.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Na hrbtno stran ogledala zalepi 4 magnetke in potem skljocni gor na omarico.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Obesis spegu kot je v originalu zamisljeno in ga snames 1x/5let, ce sploh. Brez vidnih pantov, brez cudnih priveskov. Zadeva resena.
Pri nas na vasi štroma zmanjka za nekaj trenutkov za čisto brezveze. Po žledolomu sem nabavil agregat Workzone. Priklopim ga pri kleti na zunanjo (samo za to) vtičnico. Zakurblam. Grem v hišo, odprem elektro omarico in obrnem preklopno stikalo iz "omrežje" na "agregat" in šrom je. Omarico zaprem.
Ko štrom pride je postopek obraten. Kdo se od Alter mojstrov lahko pohvali, da ima to tako dobro rešeno. Pa še vse, brez dvigovanja špegla.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
očitno jaz. tega stikala nimam v bajti, ampak v garaži, kjer bo tudi agregat. poleg tega niti nimam elektro omarice na vidnem mestu, da bi me estetika motila in bi bilo vseeno, če bi jo morala zaradi tega odpirati. Zdaj, ko smo to zdaj dali čez, kdo ima kako... Če imaš pa ful dela s tem, pa še vseeno ne bi rad gledal vratc omarice, pa daj kaj lažjega čez. Sliko ali pa kaj takega, mogoče lažje zastavljeno ogledalo. Lepo snameš pa živijo miška. Zakaj kompliciraš enostavne zadeve?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Na hodniku se nahaja stara električna omarica (grda) iz pločevine, katero bi rad skril z ustreznim ogledalom. Ogledalo sem nabavil. Nalepljeno je na iverko in je večjega formata od omarice, tako da jo lepo prekrije.
Ogledalo bi pritrdil na dva tečaja, da ga je možno odpreti kot vrata, da se lahko pride do elektro omarice.
Potrebujem dva tečaja, katera morata biti močna zaradi mase ogledala, katero vaga dobrih deset kil. Tečaja bosta vidna, zato morata biti na videz lepa.
Težava je, da mi domači trgovci ponujajo večinoma pocinkane tečaje, kot za kakšno barako.
Kje dobiti "fensi" tečaje, kateri imajo skrite pritrditvene vijake in lepo izgledajo, podobno kot to imajo tuš kabine?
išči pod "spona"

google prikaz foto zadetkov in malo čaranja z besedami, ni vrag, da ne najdeš
stavbno / pohištveno okovje
tečaj / pant / spona
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
ne gre več urejat.

Skiciraj, kako si si zamislil. Sploh pritrdit

zakaj ne moreš skriti za iverko.
Ti 90 st. odpiranje ni dovolj?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
očitno jaz. tega stikala nimam v bajti, ampak v garaži, kjer bo tudi agregat. poleg tega niti nimam elektro omarice na vidnem mestu, da bi me estetika motila in bi bilo vseeno, če bi jo morala zaradi tega odpirati. Zdaj, ko smo to zdaj dali čez, kdo ima kako... Če imaš pa ful dela s tem, pa še vseeno ne bi rad gledal vratc omarice, pa daj kaj lažjega čez. Sliko ali pa kaj takega, mogoče lažje zastavljeno ogledalo. Lepo snameš pa živijo miška. Zakaj kompliciraš enostavne zadeve?
Predsoba je ganjc nova, pa moram skriti srednjeveško omarico, drugače bo žena zahtevala, da je ven trgam.
Tečaj je že kupljen (pod stikalom) in montaža poteka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
o ti mater... jaz še une bele nisem hotela. imam pa tisto za talno gretje. Ampak je skrita v omari, ki ima izrezan hrbet tam, ko je treba. va mansardi istotak. res je pa tudi, da je frekvenca odpiranja enaka elektro omari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ti je mogoce tule kaj vsec
Ne vrtaj pregloboko ce ti kabli iz strani tudi prihajajo v omaro slucajno