Lepote multikulturnosti 4

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
A nisi to že limal cca leto nazaj? Če se prav spomnim naj bi šlo celo za neko opuščeno progo....
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
a misliš, da je v teh taboriščih lepo živet? si bil kdaj zaprt? si bil kdaj pregnana z doma? si bil kdja zlorabljen od močnejših od tebe? najbrž ne, zato pa pišeš take neumnosti. Večina so ljudje so kot mi, ki so živeli na nekem drugem koščku sveta, ki jim ga je uničila neka glupa ideologija in "naš" kapitalizem. Tako kot pri nas, so med njimi ekstremisti, ki jih je potrebno izločit in so najbrž krivi za ta požig.

Sej mogoče ko boš čez deset let prebral svojo izjavo, te bo najbrž zelo sram. Če pa ne, si pa itak moten oz. ekstremist.

Res so "ubogi"... 6 do 8 jurjev za šverc... ničesar nimajo...
Kot so jim pojasnili migranti, so tihotapcem plačali od šest tisoč do osem tisoč evrov. Sprva so po različnih poteh prišli iz Turčije v Romunijo
Verjetno naslednjih 6 do 8 jurjev... bogibogi...


Po moje bo tebe sram ko so te bogibogi tako naf....i ...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Njih so izkoristili švercerji, ker so jim obljubili boljše življenje in za to so ljudje dali svoje prihranke. In ja, dejansko npr. v MAroku mladina dela in varčuje kar nekaj let (ne govorim na pamet, sem govoril z njim ko sem potoval po Maroku mnogo let nazaj pred to migranstko krizo), da prihrani recimo 5,6 jurjev. Pol pa pride švercer, ki mu obljubi boljše življenje v EU in on mu verjame in plača za pot. Seveda mu švercer pozabi povedat, da bo pot v EU zelo nevarna in ima veliko verjetnost, da ne bo nikoli prišel do tja. In tle ne gre samo za neke mulce, ampak za cele družine, ki jih na ta način izkoriščajo. Tud jst sm za zelo restriktivno politiko preseljevanja in vračanje v njihove matične domovino. Za začetek pa mora EU jasno dati znak, da v EU lahko prideš samo legalno, ker drugače boš po hitrem postopku deportiran. Ne pa wir shaffen das blablabla. od teh Švabov pol pa jokajo k jih prepavijo migranti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Njih so izkoristili švercerji, ker so jim obljubili boljše življenje in za to so ljudje dali svoje prihranke. In ja, dejansko npr. v MAroku mladina dela in varčuje kar nekaj let (ne govorim na pamet, sem govoril z njim ko sem potoval po Maroku mnogo let nazaj pred to migranstko krizo), da prihrani recimo 5,6 jurjev. Pol pa pride švercer, ki mu obljubi boljše življenje v EU in on mu verjame in plača za pot. Seveda mu švercer pozabi povedat, da bo pot v EU zelo nevarna in ima veliko verjetnost, da ne bo nikoli prišel do tja. In tle ne gre samo za neke mulce, ampak za cele družine, ki jih na ta način izkoriščajo. Tud jst sm za zelo restriktivno politiko preseljevanja in vračanje v njihove matične domovino. Za začetek pa mora EU jasno dati znak, da v EU lahko prideš samo legalno, ker drugače boš po hitrem postopku deportiran. Ne pa wir shaffen das blablabla. od teh Švabov pol pa jokajo k jih prepavijo migranti.
Si ti švercer ali si bil švercan, da imaš te informacije?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
Ne eno ne drugo. Za razliko od povprečenga Janeza, nisem potoval nikoli z agencijami, ki ti pokažejo samo znamenistosti in tržnice, kjer je vse lepo in prav. Prav tako sem videl bistveno več sveta oz. od povprečnega Janeza in Hansa.

Da ti dam vzporednice z migranti: tudi pri nas je en kup neumnih ljudi, ki padajo na fore raznih špekulantov. Koliko od vas je kdaj vložilo denar v kakšno piramidno shemo , kupilo kripto valute pa niste imeli pojma kaj sploh je to, vložilo v sklade, ker je moderno, itd? Če potegnemo vzoprednico z migranti, ste bili vi iste ovce, kot oni. Dali ste denar nekomu, ki vam je obljubil nekaj, kar v 99% ne more izpolnit.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.083
3.033
113
Ne eno ne drugo. Za razliko od povprečenga Janeza, nisem potoval nikoli z agencijami, ki ti pokažejo samo znamenistosti in tržnice, kjer je vse lepo in prav. Prav tako sem videl bistveno več sveta oz. od povprečnega Janeza in Hansa.

Da ti dam vzporednice z migranti: tudi pri nas je en kup neumnih ljudi, ki padajo na fore raznih špekulantov. Koliko od vas je kdaj vložilo denar v kakšno piramidno shemo , kupilo kripto valute pa niste imeli pojma kaj sploh je to, vložilo v sklade, ker je moderno, itd? Če potegnemo vzoprednico z migranti, ste bili vi iste ovce, kot oni. Dali ste denar nekomu, ki vam je obljubil nekaj, kar v 99% ne more izpolnit.
In, ko končno pridejo k nam sploh ne opazijo, da jih dobršen del domačinov ne mara. Tisti marajoči se pa malo potuhnejo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
ljubitelji temnih, boste protestirali?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net