Lepote multikulturnosti 4

dax

Majstr
22. maj 2012
710
1.639
93

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
KSZ
Dobro jutro.
Ja fak, kako presenetljivo, kdo bi si lahko zamislil tak "razplet"... :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Robert

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
komentar
This is the kind of thing Douglas Adams would write wittily about in a Hitchhiker's guide to the galaxy.

"Now on this planet, a particular bundle of tree bark caused massive infatuation among the inhabitants. While they continued to burn trees for fire and warmth, burning this particular tree bark bundle caused psychotic rage that would cause them to kill each other."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Spet Švedska, koran in strpnost multikulturne družbe :cheer:

Tu je bedak samo ta, ki je šel muslimane izzivat. Koran me ne zanima, ne berem ga, ne nosim in ne kurim. Če vem, da mojega soseda nekaj moti bom šel prav to počet, čeprav od tega nimam nič? To počnejo samo res veliki bedaki. Res pa je, da ta kategorija ljudi (vedno bolj) pogosta med nami, ne glede na narodnost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Tu je bedak samo ta, ki je šel muslimane izzivat. Koran me ne zanima, ne berem ga, ne nosim in ne kurim. Če vem, da mojega soseda nekaj moti bom šel prav to počet, čeprav od tega nimam nič? To počnejo samo res veliki bedaki. Res pa je, da ta kategorija ljudi (vedno bolj) pogosta med nami, ne glede na narodnost.
Se strinjam, da je požigalec korana bedak, ker izziva po nepotrebnem, sploh zato, ker je povsem jasno kaj bo temu sledilo. Je pa najmanj enak, če ne še večji bedak tudi tisti, ki si dovoli tak neciviliziran izpad zgolj zato, ker je nekdo zažgal svojo lastnino (v tem primeru knjigo) do česar ima vso pravico.

Takšnega izpada si nihče ne sme dovolit zgolj in samo zato, ker je nekdo naredil nekaj kar se njemu pač ne zdi sprejemljivo. V naprotnem primeru gremo lahko zganjat galamo in razf00kat pol mesta vsakič, ko nam nekje nekaj ne bo všeč in oba dobro veva, da temu enostavno ne sme biti tako. Muslimani, ki imajo težave z gorečim koranom se morajo spraviti k pameti in umiriti svoje absolutno pretirane in popolnoma nesprejemljive reakcije ter enako se morajo k pameti spraviti tudi provokatorji (vem, tega filma ne bom videl). Oboji so družbi povsem nepotrebni ekstremisti, ki s svojimi dejanji v bistvu ne počnejo drugega kot zgolj večajo krog ekstremistov na nasprotni strani.