Lepote multikulturnosti 2

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj tudi plačuje višje davke zaradi tega, al kaj pričakuješ, da ga zabijejo na nivo našega minimalca z vključenimi nadurami, nedeljskim in nočnim delom, ter prevozom in malico?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Saj tudi plačuje višje davke zaradi tega, al kaj pričakuješ, da ga zabijejo na nivo našega minimalca z vključenimi nadurami, nedeljskim in nočnim delom, ter prevozom in malico?
Delavci migranti v Avstrijo plačujejo razliko med njihovim in našim davkom, ker so še vedno davčni rezidenti Slovenije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, ampak so trenutno v neenakopravnem položaju s slovenskimi delavci pri olajšavah, ker se državi ne moreta dogovoriti kaj je pendlerpauschal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Saj ni kaj razumeti - pendlerpauschal za naš FURS niso potni stroški in malica - kar je pri nas izvzeto iz dohodninske osnove - ampak so "navadna plača" in s tem povišuje davčno osnovo v RS.

Mislim pa da avstrijska država nič ne izplačuje tega (kot pravi Miikec) ampak se pač odpove davkom in prispevkom iz tega - torej enako kot naša država pri malici in potnih stroških. Ker pa gre za pavšal in ne dejansko povračilo stroškov, naši pač ne menijo tako. Mislim, da bi bilo pošteno, da se čezmejnim delavcem prizna nek znesek kot povračilo potnih stroškov in malice in mislim, da se v zadnjih odločanjih že gre nekaj v to smer.

Hm.. kak sem pa jaz napisal, ce ne to, da se drzava odpove davku?

Jagababa... googlaj pendlerpauschal. Imas mali in imas veliki. Recimo meni bi Avstrijci dali 306 bruto mesecno. Pa ga ne smem vzet, ker bi Sloveniji placal cez 3600eur vec davka.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Hm.. kak sem pa jaz napisal, ce ne to, da se drzava odpove davku?

Jagababa... googlaj pendlerpauschal. Imas mali in imas veliki. Recimo meni bi Avstrijci dali 306 bruto mesecno. Pa ga ne smem vzet, ker bi Sloveniji placal cez 3600eur vec davka.
Bom poguglala, ker me to pa res zanima.
Kaj se ti ne šteje teh 3.600 v dohodninsko osnovo, odšteje priznani procent olajšav in od razlike obračuna dohodnina?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Da poenostavim:

1. Vzame se bruto placa celega leta
2. Pogledajo se davcne obremenjtve te place v Sloveniji
3. Od tega se odsteje davek iz Avstrije
4. Dobis cifro A
5. Dodas olajsave - otroci, drugacna obdavcitev bozicnice etc.., v tem primeru dodas olajsavo za malico in potne, ki ti jih prizna Slovenija (cifra B)
6. Prizna ti jih kot olajsavo in ne kot neto znesek, kot delavcu pri nas (tu je ta polemika, o kateri se toliko govori)
7. Dobis A minus B = X
8. X je doplacilo v Sloveniji
9. Ce mas pendlerpauschal, dodas cifri X se tistih 3600 (ali koliko pac mas) in dobis doplacilo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hm.. kak sem pa jaz napisal, ce ne to, da se drzava odpove davku?

Jagababa... googlaj pendlerpauschal. Imas mali in imas veliki. Recimo meni bi Avstrijci dali 306 bruto mesecno. Pa ga ne smem vzet, ker bi Sloveniji placal cez 3600eur vec davka.
Potni se dobijo kot pendlerpauschal. Seveda jih le redkokateri Slovenec vzame, ker se doplacilo v Sloveniji zelo dvigne in ni haska. Ti pa tega ne da delodajalec, ampak Avstrija, ki se dobesedno odpove davku, da osebo da pendlerpauschal.
.
Tukaj.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Johannea.. daj pojdi nazaj v solo pa se nehaj pritozevat. V bistvu pa. Nehaj se sekirat, bojo ilegalci dodana vrednosy in bojo delali, da bos ti mel penzijo.

Bojo, bojo. Delali kot zamorci.

V Nemčiji jih dela baje kar 4%... Ostali fitnisirajo po dodeljenih jim stanovanjih. Da bodo lažje dali kakšni Nemki narazen stegna...
 
  • Všeč mi je
Reactions: stricodstrica

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Ampak res. Te zadeve bi morali mediji prikazovati. Ampak bi bili takoj obtozeni sovraznega govora.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.520
3.014
113
silvestrski spolni in roparski napadi migrantov v Kölnu in drugih nemških mestih pa so razkrili nevarnosti, ki jih prinaša prihod velikega števila samskih moških iz bližnjevzhodnih in severnoafriških držav. Številni med temi zahodno oblečene in svobodnega gibanja vajene ženske očitno vidijo kot lahke in mislijo, da je z njimi dovoljeno početi vse: v ponedeljek objavljeno poročilo notranjega ministrstva Severnega Porenja - Vestfalije navaja veliko pritožb zaradi potiskanja prstov v vagine in druge telesne odprtine žrtev ter hkratno krajo prenosnih telefonov, kreditnih kartic in denarja. Znano je, da so množice migrantov, med katerimi je bilo veliko tudi iskalcev azila, obkrožile nič hudega sluteče ženske. Mnoge med njimi so zaradi tega doživele tudi hud šok.
Screenshot_20181128-082229_Facebook.jpg
https://www.delo.si/svet/evropa/grobo-migrantsko-spolno-nasilje-spreminja-nemcijo.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec
I

Izbrisan uporabnik #15304

silvestrski spolni in roparski napadi migrantov v Kölnu in drugih nemških mestih pa so razkrili nevarnosti, ki jih prinaša prihod velikega števila samskih moških iz bližnjevzhodnih in severnoafriških držav. Številni med temi zahodno oblečene in svobodnega gibanja vajene ženske očitno vidijo kot lahke in mislijo, da je z njimi dovoljeno početi vse: v ponedeljek objavljeno poročilo notranjega ministrstva Severnega Porenja - Vestfalije navaja veliko pritožb zaradi potiskanja prstov v vagine in druge telesne odprtine žrtev ter hkratno krajo prenosnih telefonov, kreditnih kartic in denarja. Znano je, da so množice migrantov, med katerimi je bilo veliko tudi iskalcev azila, obkrožile nič hudega sluteče ženske. Mnoge med njimi so zaradi tega doživele tudi hud šok.
Poglej priponko 24811https://www.delo.si/svet/evropa/grobo-migrantsko-spolno-nasilje-spreminja-nemcijo.html
Linkana novica je skoraj tri leta stara, iz 11. januarja 2016. Kaj si želel povedati z njo?
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da se vremena niso spremenila ... še celo do danes ne. To ti je želel povedat.

Močno upam, da ti ne bo treba nekoč v bodočnosti ležati pod enim takim smrdečim prascem, ki si domišlja, kaj vse sme početi s teboj.

Pamet v bučo, punca! Prosim. Ker vem da jo imaš.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.