Lepote multikulturnosti 2

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zdrava pamet verjeto pomeni upoštevanje vseh znanih dejstev:
- kolonialno preteklost držav
- vpletanje v njihov razvoj po samostojnosti
- izkoriščanje naravnih virov
- podpora ustrežnim režimom
skratka vse to in še več, so ciljne države počele. To jim je popolnoma jasno. Zato zmanjševanje razlogov, ki ljudi prisiljujejo k zapuščanju svojih držav, reševanje migrantskih življenj in vzpostavitev mednarodne mreže za iskanje pogrešanih migrantov, okrepitev boja proti tihotapstvu prebežnikov, koordiniran nadzor mejnih prehodov ni tako zelo populistično, kot je zapiranje mej držav, kamor migranti pravzaprav nočejo (Slovenija, Madžarska).

Populistično je zjebati vse kar se je zjebat dalo in vreči stran. Postaviti ograje, ki bodo povzročile frustraciej in "šolanje" novih ekstremistov. Ampak to bo stvar naslednjih vlad.

Dej mi povej, Ferdo, koliko Arabcev in Afričanov pa je leta 1941 priteklo v Jugoslavijo na pomoč partizanom?

A mi pa smo zmagali zato, da bomo zaposlili, ali futrali pol Azije in Afrike? Ne me hebat. Bo prej v Sloveniji državljanska vojna, ali po svetu tretja svetovna.

VSAK NAJ BO DO SMRTI TAM, KJER JE BIL ROJEN.

Jaz bivam OD ROJSTVA (70+ let) ne samo v Sloveniji, celo v Ljubljani. Moj skrajni domet je Maribor, Litija in Rijeka, kadar grem na Hrvaško. Pa imam relativno slabo pokojnino, pa vseeno nisem, dokler sem še bil aktiven, razmišljal o tujih državljanstvih.
Enako NE BI razmišljal tudi, če bi imel 30 let!

Mimogrede, Japonci so dali baje državljanstvo le trem, ali štirim muslimanom...

Sin od gimnastičarja bi brez problema razdelil 50.000 državljanstev, Hanžek pa (tako so pisali) 200.000.
Edino vprašanje za migranta bi bilo: Vzameš slovensko državljanstvo?

Se ne bi v Polju našlo eno nadstropje za TAKE slovenske politike?

Nov afriško-azijski slogan: Kdor migrira, profitira....
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Dej mi povej, Ferdo, koliko Arabcev in Afričanov pa je leta 1941 priteklo v Jugoslavijo na pomoč partizanom?

A mi pa smo zmagali zato, da bomo zaposlili, ali futrali pol Azije in Afrike? Ne me hebat. Bo prej v Sloveniji državljanska vojna, ali po svetu tretja svetovna.

VSAK NAJ BO DO SMRTI TAM, KJER JE BIL ROJEN.

Jaz bivam OD ROJSTVA (70+ let) ne samo v Sloveniji, celo v Ljubljani. Moj skrajni domet je Maribor, Litija in Rijeka, kadar grem na Hrvaško. Pa imam relativno slabo pokojnino, pa vseeno nisem, dokler sem še bil aktiven, razmišljal o tujih državljanstvih.
Enako NE BI razmišljal tudi, če bi imel 30 let!

Mimogrede, Japonci so dali baje državljanstvo le trem, ali štirim muslimanom...

Sin od gimnastičarja bi brez problema razdelil 50.000 državljanstev, Hanžek pa (tako so pisali) 200.000.
Edino vprašanje za migranta bi bilo: Vzameš slovensko državljanstvo?

Se ne bi v Polju našlo eno nadstropje za TAKE slovenske politike?

Nov afriško-azijski slogan: Kdor migrira, profitira....
Ti si tudi eden izmed tistih ki so špricali zgodovino? Kolonije so bile udeležene v drugi svetovni in ljudje iz kolonij so se še kako bojevali, prav tako temnopolti vojaki v ZDA (ko so pač vstopile v vojno). Druga se ni začela 6. aprila 41 in partizani niso sami premagali Nemcev.

Migrirati nekam ne pomeni, da moraš nujno prevzeti tuje državljanstvo.
Mimogrede, na Beograd si pa pozabil v opisu svojih migracij.

Pa vir za tiste tri muslimane na Japonskem bi prosila.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Jaz bivam OD ROJSTVA (70+ let) ne samo v Sloveniji, celo v Ljubljani. Moj skrajni domet je Maribor, Litija in Rijeka, kadar grem na Hrvaško. Pa imam relativno slabo pokojnino, pa vseeno nisem, dokler sem še bil aktiven, razmišljal o tujih državljanstvih.
Enako NE BI razmišljal tudi, če bi imel 30 let!
Imel si brezplačno šolstvo, lahko bi kaj naredil iz sebe, imel boljšo plačo in posledično pokojnino. Dežela zamujenih priložnosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Imel si brezplačno šolstvo, lahko bi kaj naredil iz sebe, imel boljšo plačo in posledično pokojnino. Dežela zamujenih priložnosti.
Jp, njegova generacija je imela dejansko marsikaj prineseno na pladnju. Tako na uč se mi zdi da še največ od vseh povojnih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
erikson in jagababa bluzita. Sedanja generacija v Sloveniji ima več priložnosti od njegove. Šolstvo je še zmeraj brezplačno, za prvo službo ni nekih težav, potem pa lahko odpre podjetje in trguje s celim svetom.
No za prvo službo je treba povedati, da ni težav za tiste, ki imajo primerno izobrazbo. Danes si delovnih mest nekako gospodarstvo ne zmišljuje več, da bi uspelo zaposliti kader iz N smeri (denimo kup neuporabnih študijev na kakem FDV). Taki časi pa res niso, če nimaš hudih vez.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz

https://www.tag24.de/nachrichten/wi...oll-rentner-brutal-ermordet-haben-mord-872326

https://www.rt.com/news/444585-german-man-killed-refugee/

Rejected asylum-seeker ‘slit throat’ of elderly German man who gave him job & shelter at his home

An Afghan migrant has been arrested in Germany for allegedly slitting the throat of an elderly man whose home he worked in. The man’s daughter, a charity worker, had suggested he hire the asylum seeker.
Arriving in Germany with no job, the 20-year-old Afghan was given a helping hand by the victims’ daughter, a refugee aid worker. Last August he was hired to work as the 85-year-old man’s carer, and he was hired again over the weekend to carry out some gardening and cleaning work around the house.


https://www.tag24.de/nachrichten/wi...oll-rentner-brutal-ermordet-haben-mord-872326


ABGELEHNTER ASYLBEWERBER AUS SACHSEN SOLL RENTNER BRUTAL ERMORDET HABEN!

Hier engagiert sich die Tochter des Opfers, Almut P., für Asylbewerber. Der Tatverdächtige ist einer von ihnen - die Flüchtlingshelferin hatte ihn als Pfleger an ihren Vater vermittelt.

Der mutmaßliche Mörder, ein 20-jähriger Afghane, lernte Almut P. im Glauchauer Raum kennen. Hier setzt sich die Dozentin unter anderem im Landschaftspflegeverband Westsachsen für Asylbewerber ein, vermittelt Praktika in Firmen.

Der Vater der Deutsch-Dozentin, die auch an der Zwickauer Volkshochschule engagiert ist, lebte allein im Einfamilienhaus im Norden.

Im August 2018 pflegte der mutmaßliche Mörder sein Opfer bereits, half im Haushalt. Vergangenen Freitag reiste der 20-Jährige erneut an. Clauda Lange, Sprecherin der Staatsanwaltschaft Schwerin: "Hier sollte er vier Tage lang den Garten in Ordnung bringen, die Garage aufräumen." Doch in der ersten Nacht eskalierte die Situation - mit einem Schnitt durch die Kehle soll der Afghane den hilflosen Rentner ermordet haben.

Die Tat wurde von einem Pflegehelfer über ein Babyphone beobachtet. Mit diesem Gerät war der Betreuer mit dem Opfer verbunden. Die alarmierte Polizei kam zu spät - Dietrich P. war bereits verblutet. Der Verdächtige wurde kurz darauf nahe der Autobahn 24 gestellt. Das Motiv ist unklar. Gestohlen wurde nichts.

Ende Januar 2019 drohte dem Afghanen die Abschiebung - sein Asylantrag war abgelehnt worden. Jetzt sitzt er in Untersuchungshaft und schweigt.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Jp, njegova generacija je imela dejansko marsikaj prineseno na pladnju. Tako na uč se mi zdi da še največ od vseh povojnih.

Res sta bisera. Res sta. Ja. Dajta se bolj.. drzita pridigo SLOVENSKEMU penzionistu, ki je ZASLUZENO v penzji, ki je v SLOVENIJI placeval davke, ki je v SLOVENIJI rojen in bi v SLOVENIJI navsezadnje tudi umrl. Ja. Dajta mu pridigat, kako bi se lahko v soli pa se malo bolj ucil. Barabi sta. Nic drugega. Ker hkrati na zoe zagovarjata vse te ilegalce in ure isceta vire na netu, da bi demantirala trditve na forumu. Pfuj in pfej. Sram vaju je naj. Mene je ze, ker zivim v drzavi s takimi brezobraznezi.

Johannea.. daj pojdi nazaj v solo pa se nehaj pritozevat. V bistvu pa. Nehaj se sekirat, bojo ilegalci dodana vrednosy in bojo delali, da bos ti mel penzijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, se strinjam. Je pa Pradedix šel v penzijo še ravno pravočasno, da je še kaj od nje. Ker - danes in pravkar, je menda bolj švoh.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsak starec ima dolžnost - ne samo pravico ! , torej sveto dolžnost, mularijo spravljat nazaj v plajbo. In vsak mladinec mora to spoštovati.
Ne vem kako vi poslušate in upoštevate svoje starše, toda - tako ta naš svet stoji. Pa še vedno nekako stoji.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.471
113
Vsak starec ima dolžnost - ne samo pravico ! , torej sveto dolžnost, mularijo spravljat nazaj v plajbo.
Komot. Izvolite.
Ampak tako početje se ne gre z vsesplošnim pluvanjem in jamranjem.

In vsak mladinec mora to spoštovati.

Mladec bo spoštoval človeka, ki k njemu pristopi človeško in zna nekaj normalno povedati.
Lapate, jamrate in jokcate pa lahko v svoji družbi za šankom
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, jaz še nisem starec in še nekaj časa ne mislim biti. Vedno pa spoštujem njihovo mnenje, ker ti ljudje vidijo skozi 5 ovinkov naprej, medtem ko jaz samo do sosedove Julke.

Roger?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.471
113
Če ti paše, tudi prav.

Btw, največ neumnosti do sedaj sem slišal od starih. Največkrat od takih, ki "so požrli vso pamet tega sveta", so najbolj glasni in vpijejo naokoli o nekem spoštovanju itd. Johanca je en lep primer takih
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - sej ti ni treba vsega tega za sveto vzet. Razmisli, ker je vmes ogromno uporabnega. Čisto vse pa nikakor, saj jih je čas povozil. (Pa mene tudi, že zdavnaj. Če sem čisto odkrit)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.