Lepote multikulturnosti 2

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #15304

Res sta bisera. Res sta. Ja. Dajta se bolj.. drzita pridigo SLOVENSKEMU penzionistu, ki je ZASLUZENO v penzji, ki je v SLOVENIJI placeval davke, ki je v SLOVENIJI rojen in bi v SLOVENIJI navsezadnje tudi umrl. Ja. Dajta mu pridigat, kako bi se lahko v soli pa se malo bolj ucil. Barabi sta. Nic drugega. Ker hkrati na zoe zagovarjata vse te ilegalce in ure isceta vire na netu, da bi demantirala trditve na forumu. Pfuj in pfej. Sram vaju je naj. Mene je ze, ker zivim v drzavi s takimi brezobraznezi.

Johannea.. daj pojdi nazaj v solo pa se nehaj pritozevat. V bistvu pa. Nehaj se sekirat, bojo ilegalci dodana vrednosy in bojo delali, da bos ti mel penzijo.
Popravi me če se motim, ampak a si ti tudi eden izmed tistih ki se pelje zjutraj v Gradec v Magno, zvečer pa za šankom čez migrante udriha?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.517
3.022
113
Sem ziher da ima dokumente za prehod meje in za sprehajanje po tujini.
Ni tak kot divjaki iz afrike brez dokumentov in mislijo da lahko delajo kar čjo po celem svetu.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Sem ziher da ima dokumente za prehod meje in za sprehajanje po tujini.
Ni tak kot divjaki iz afrike brez dokumentov in mislijo da lahko delajo kar čjo po celem svetu.
Seveda jih ima.
Dokumente so imeli tudi zaposleni pri Rimacu, pa so napsihirane bakice klicale policijo češ da se migranti sprehajajo v lokalnem marketu.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Malo off
Nisem mogel več. Tole jagababa sem dal na prezri. Prvi v mojem lajfu. Pa porkamadona tolk ubrisanih ljudi, kot jih ima Slovenija, ne premore cela Evropa. Naj čimprej propade ta država. Itak smo tolk multi kulti že zaradi juge, da namesto Slovenija smo lahko Multivitamin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
I

Izbrisan uporabnik #15304

In kaj je sedaj narobe če so preverili če imajo dokumente?

rimac1.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Popravi me če se motim, ampak a si ti tudi eden izmed tistih ki se pelje zjutraj v Gradec v Magno, zvečer pa za šankom čez migrante udriha?

Pametna si pametna. Tako da slisi, kako trava raste.

1. Pocnes isto. Kot si nasemu penzicu solila pamrt o ucenju v soli, se zdaj spet spravljas na domacega cloveka.

2. Avstrija avtomaticno pomeni Magna? Kje ti zivis, da te ne ukradejo?

3. Jaz sem se 1 leto ucil nemski jezik. Urejal in placeval prevode, dovoljenja. Si kupil drug avto, saj star ni bil sposoben voznje tja. Posiljal prosnje in klical ter se ponujal za DELO!

4. Nasi preljubi drzavi letno placam prekleto masten davek!

5. Z mano je vedno zvesta spremljevalka - osebna izkaznica. Ves.. nam normalnim ljudem jo je ob kontroli na meji pac potrebno pokazati.

6. Zdravstveno zavarovanje in stroske v bolnici/preglede zame placuje Avstrija Sloveniji. Jaz placam se dodatno zavarovanje. Torej zdravstvo nima stroska z mano!

7. Delam tako, da sem cenjen, a hkrati vem, da sem tujec in ne zahtevam stvari, ki so pri nas normalne, tam pa ne

8. In se to.. ce primerjas mene, dnevnega LEGALNEGA migranta s temi ILEGALNIMI MIGRANTI, potem res nima vec smisla odgovarjat na tvoke poste. In ti bom povedal... pa naj bom banan, ce bo tako prav... ne bi te povohal na 1 kilometer. V bistvu bi te najraje zaklenil v sobo 2x2, da svojih gluposti in sanjavih pogledov ne siris po svetu. Domnevam, da druzine nimas. Saj kako bi jo no..

In navsezadnje.. kaj ima moj post o penzijonerju in ilegalcih ter tvoje blodnje o obeh veze z mano in mojim delom v Avstriji? To ves samo ti.

Umikam se iz debat s to ledicno babo. Men je dovolj. Mars.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Miikech
oprosti, očitno sem te osebno prizadela. Če bi vedela, da boš zadevo vzel tako osebno, bi držala jezik za zobmi. Poznam pač nekaj takih in drugačnih primerov, pa ne bom več o tem.
 

B81

22. jul 2007
34.645
9.037
113
ksz

https://www.tag24.de/nachrichten/wi...oll-rentner-brutal-ermordet-haben-mord-872326

https://www.rt.com/news/444585-german-man-killed-refugee/

Rejected asylum-seeker ‘slit throat’ of elderly German man who gave him job & shelter at his home

An Afghan migrant has been arrested in Germany for allegedly slitting the throat of an elderly man whose home he worked in. The man’s daughter, a charity worker, had suggested he hire the asylum seeker.
Arriving in Germany with no job, the 20-year-old Afghan was given a helping hand by the victims’ daughter, a refugee aid worker. Last August he was hired to work as the 85-year-old man’s carer, and he was hired again over the weekend to carry out some gardening and cleaning work around the house.


https://www.tag24.de/nachrichten/wi...oll-rentner-brutal-ermordet-haben-mord-872326


ABGELEHNTER ASYLBEWERBER AUS SACHSEN SOLL RENTNER BRUTAL ERMORDET HABEN!

Hier engagiert sich die Tochter des Opfers, Almut P., für Asylbewerber. Der Tatverdächtige ist einer von ihnen - die Flüchtlingshelferin hatte ihn als Pfleger an ihren Vater vermittelt.

Der mutmaßliche Mörder, ein 20-jähriger Afghane, lernte Almut P. im Glauchauer Raum kennen. Hier setzt sich die Dozentin unter anderem im Landschaftspflegeverband Westsachsen für Asylbewerber ein, vermittelt Praktika in Firmen.

Der Vater der Deutsch-Dozentin, die auch an der Zwickauer Volkshochschule engagiert ist, lebte allein im Einfamilienhaus im Norden.

Im August 2018 pflegte der mutmaßliche Mörder sein Opfer bereits, half im Haushalt. Vergangenen Freitag reiste der 20-Jährige erneut an. Clauda Lange, Sprecherin der Staatsanwaltschaft Schwerin: "Hier sollte er vier Tage lang den Garten in Ordnung bringen, die Garage aufräumen." Doch in der ersten Nacht eskalierte die Situation - mit einem Schnitt durch die Kehle soll der Afghane den hilflosen Rentner ermordet haben.

Die Tat wurde von einem Pflegehelfer über ein Babyphone beobachtet. Mit diesem Gerät war der Betreuer mit dem Opfer verbunden. Die alarmierte Polizei kam zu spät - Dietrich P. war bereits verblutet. Der Verdächtige wurde kurz darauf nahe der Autobahn 24 gestellt. Das Motiv ist unklar. Gestohlen wurde nichts.

Ende Januar 2019 drohte dem Afghanen die Abschiebung - sein Asylantrag war abgelehnt worden. Jetzt sitzt er in Untersuchungshaft und schweigt.
Darwin je bil na delu, nasankal nedolzen ded. Sicer bi tudi kdo drug bil nedolzen, ampak vseeno upam, da si bo kuzla vse zivljenje ocitala, da je fotra ubila.
 

B81

22. jul 2007
34.645
9.037
113
Pametna si pametna. Tako da slisi, kako trava raste.

1. Pocnes isto. Kot si nasemu penzicu solila pamrt o ucenju v soli, se zdaj spet spravljas na domacega cloveka.

2. Avstrija avtomaticno pomeni Magna? Kje ti zivis, da te ne ukradejo?

3. Jaz sem se 1 leto ucil nemski jezik. Urejal in placeval prevode, dovoljenja. Si kupil drug avto, saj star ni bil sposoben voznje tja. Posiljal prosnje in klical ter se ponujal za DELO!

4. Nasi preljubi drzavi letno placam prekleto masten davek!

5. Z mano je vedno zvesta spremljevalka - osebna izkaznica. Ves.. nam normalnim ljudem jo je ob kontroli na meji pac potrebno pokazati.

6. Zdravstveno zavarovanje in stroske v bolnici/preglede zame placuje Avstrija Sloveniji. Jaz placam se dodatno zavarovanje. Torej zdravstvo nima stroska z mano!

7. Delam tako, da sem cenjen, a hkrati vem, da sem tujec in ne zahtevam stvari, ki so pri nas normalne, tam pa ne

8. In se to.. ce primerjas mene, dnevnega LEGALNEGA migranta s temi ILEGALNIMI MIGRANTI, potem res nima vec smisla odgovarjat na tvoke poste. In ti bom povedal... pa naj bom banan, ce bo tako prav... ne bi te povohal na 1 kilometer. V bistvu bi te najraje zaklenil v sobo 2x2, da svojih gluposti in sanjavih pogledov ne siris po svetu. Domnevam, da druzine nimas. Saj kako bi jo no..

In navsezadnje.. kaj ima moj post o penzijonerju in ilegalcih ter tvoje blodnje o obeh veze z mano in mojim delom v Avstriji? To ves samo ti.

Umikam se iz debat s to ledicno babo. Men je dovolj. Mars.
Še tebi povem, da postane zivljenje lepse...ko uporabis ignore gumP :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Ali ne plačaš samo razliko med avstrijskim in našim davkom? Skratka, toliko, kot plačujejo ostali državljani s takimi prihodki.

Ne! Ker nismo obravnavani enako. Ker Slovenec dobi potne in malico v neto. Meni pa jih obracunajo bruto bruto bruto bruto bruto bruto. In potem gre nek majhen znesek vsega v olajsavo, zato je vecje doplacilo kao do nasega davka. Ce bi nam upostevali potne pa malicp tako kot Slovencu, bi bilo veliko manj doplacil.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ne! Ker nismo obravnavani enako. Ker Slovenec dobi potne in malico v neto. Meni pa jih obracunajo bruto bruto bruto bruto bruto bruto. In potem gre nek majhen znesek vsega v olajsavo, zato je vecje doplacilo kao do nasega davka. Ce bi nam upostevali potne pa malicp tako kot Slovencu, bi bilo veliko manj doplacil.
Avstrijski delodajalci plačujejo malico in potne stroške? V kakšnem znesku pa?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Potni se dobijo kot pendlerpauschal. Seveda jih le redkokateri Slovenec vzame, ker se doplacilo v Sloveniji zelo dvigne in ni haska. Ti pa tega ne da delodajalec, ampak Avstrija, ki se dobesedno odpove davku, da osebo da pendlerpauschal.

Govorim o malici in potnih, ki ti jih prizna Slovenija, saj "enacijo" vse drzavljane.

Izracunas razliko v davku, dobis davek za doplacilo. Potem od tega odstejes malico in potne, ki ti jih prizna Slovenija. Vendar pa je tu hec. Ne prizna ti jih kot Slovencu, ki dela v Sloveniji (neto), temvec jo dodas v olajsavo. Recimo prides do izracuna malica + potni letno 5000eur, dodas v olajsavo, kjer ti davek zniza za 500eur. Karikiram, a dosti se ne motim. Se pa verjetno politiki zavedajo, da ce priznajo delavcem migrantom enako (kar bodo morali prej ali slej, ce ne drugace pa pred ustavnim sodiscem - enakopravnost, kajne?), bo kar nekaj denarja manj kapnilo v blagajno.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Potni se dobijo kot pendlerpauschal. Seveda jih le redkokateri Slovenec vzame, ker se doplacilo v Sloveniji zelo dvigne in ni haska. Ti pa tega ne da delodajalec, ampak Avstrija, ki se dobesedno odpove davku, da osebo da pendlerpauschal.

Govorim o malici in potnih, ki ti jih prizna Slovenija, saj "enacijo" vse drzavljane.

Izracunas razliko v davku, dobis davek za doplacilo. Potem od tega odstejes malico in potne, ki ti jih prizna Slovenija. Vendar pa je tu hec. Ne prizna ti jih kot Slovencu, ki dela v Sloveniji (neto), temvec jo dodas v olajsavo. Recimo prides do izracuna malica + potni letno 5000eur, dodas v olajsavo, kjer ti davek zniza za 500eur. Karikiram, a dosti se ne motim. Se pa verjetno politiki zavedajo, da ce priznajo delavcem migrantom enako (kar bodo morali prej ali slej, ce ne drugace pa pred ustavnim sodiscem - enakopravnost, kajne?), bo kar nekaj denarja manj kapnilo v blagajno.
Moram priznati da ne razumem ravno najbolj.
Se pravi dobite izplačan nekakšen pavšal (saj v bistvu ga dobimo tudi v Sloveniji). Ne razumem pa, na kak način se Avstrija s tem odpove davku. Pri njih se izplačilo šteje v dohodnino? Kakšni so pa zneski pri njih? Koliko je subvencija na dan za malico in koliko za kilometer vožnje?

Do zdaj sem mislila, da v A malica in potni stroški niso plačani.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ni kaj razumeti - pendlerpauschal za naš FURS niso potni stroški in malica - kar je pri nas izvzeto iz dohodninske osnove - ampak so "navadna plača" in s tem povišuje davčno osnovo v RS.

Mislim pa da avstrijska država nič ne izplačuje tega (kot pravi Miikec) ampak se pač odpove davkom in prispevkom iz tega - torej enako kot naša država pri malici in potnih stroških. Ker pa gre za pavšal in ne dejansko povračilo stroškov, naši pač ne menijo tako. Mislim, da bi bilo pošteno, da se čezmejnim delavcem prizna nek znesek kot povračilo potnih stroškov in malice in mislim, da se v zadnjih odločanjih že gre nekaj v to smer.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Saj ni kaj razumeti - pendlerpauschal za naš FURS niso potni stroški in malica - kar je pri nas izvzeto iz dohodninske osnove - ampak so "navadna plača" in s tem povišuje davčno osnovo v RS.

Mislim pa da avstrijska država nič ne izplačuje tega (kot pravi Miikec) ampak se pač odpove davkom in prispevkom iz tega - torej enako kot naša država pri malici in potnih stroških. Ker pa gre za pavšal in ne dejansko povračilo stroškov, naši pač ne menijo tako. Mislim, da bi bilo pošteno, da se čezmejnim delavcem prizna nek znesek kot povračilo potnih stroškov in malice in mislim, da se v zadnjih odločanjih že gre nekaj v to smer.
Ja saj, nekih 80 % imam v glavi.
Pri nas nekomu dvignejo minimalca z malico in potnimi stroški, tako ali tako mu pa ukradejo dodatek na delovno dobo in na nočne (popravi me, če ni res).
V Avstriji dobi v osnovi precej višjo plačo, plus dve plači zraven.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.