Lepljenje vinjete

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vinjeto prilepimo na enostransko samolepilno folijo in potem folijo nalepimo na vetrobransko steklo. Folija je tanka in natančno odrezana.

Ali je to mogoče ugotoviti brez fizičnega dostopa do vinjete? Torej brez da jo primeš in z lahkoto in brez poškodb odlepiš. Lom svetlobe, kakšno stvar, ki se drugače obarva na steklu kot na plastiki
confused-1.gif
?
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Tko mam jst naliman, ne vidi se nič, da pa ne bo kdo prec pameten kako spet goljufamo, mu bom razložil, da sem zato tko naredil ker mam avto registriran samo do maja polletne vinjete pa ne obstajajo več spljoh
smile-1.gif
. V glavnem ne vidi se nič samo moraš paziti da ne boš mel mehurčkov med vinjeto in folijo.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
s katero folijo bos to lepil? moram tudi sam to narediti na enem avtomobilu
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Nobeno, ker imam en avto.
smirk-1.gif



Samo hipotetično sprašujem... ker v družinah z več avtomobili je to kar varianta in me zanima, če so se kakorkoli zaščitili pred tem. Torej da bi nadzorniki že vizuelno odkrili trik.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A so bile kdaj dobre?

4 evre na uro (sobni zdravnik brez dežurstev) je cifra, ob kateri bi se moral vsak zamisliti, če bo tvegal obisk pri zdravniku.
smirk-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz vinjetno prvo "prilepim" na sedež, pa nato še enkrat, da se malo nalepijo prah in vlaknine, nato pa jo oslinim
in napopam na steklo.

Sicer pa kupis orginal, nalepis na avto ki je največ na teh cestah, kupis ponaredek, nalepis in ga z orginalnim računom vred
furaš okol. Ko te ustavijo imas račun s petrola. Pa se naj z njimi jebejo kaj prodajajo
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
255
113
sicer pa... če se pelješ mimo njih na cestnini 60km/h ne more sploh ugotovit kako je prilepljena. Važn da je neki modrega (prej oranžnega) na šipi.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
ksz.
Leto se res lepo začne. Sem lažji za 170€ (avstrijska, slovenska) letos firma ne povrne dobene. Na nesrečo pa kmalu dobim tudi dohodnino za plačat. Lep štart :S
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Seveda, samo ne Medicinske fakultete...


(ne vem od kje ti ideja, da so direktorji bolnišnic zdravniki...)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
ko smo že pri lepljenju.
bol zabavno je dol spravlanje.....
danes sn jo 45 minut z klingico dol spravlal.
največji kos nevem če je bil 3x2mm velik
smile-1.gif

medtem ko je šla avstrijska v sekundi dvajset cela dol
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ko je sipa zelo hladna gre tezje dol...nekoliko se jo splaca segreti z fenom....
Sicer pa hvala lepa za nasvetete kako uporabljat vinijeto v tistem avtu s katerim se po avtocesti peljem.
Nevem zakaj bi kupoval 2 vinijeti ce pa lahko vozim samo en avto naenkrat ???
 

Bloody

Zelenc'
19. jan 2010
2
0
1
Na meji...
vinjeta gre najlaže dol s klinco od olfa noža, ki se leo ukrivi in prileže obliki šipe.

a ni ta naša vinjeta nekam švoh za limanje po zicu, sploh pa je zrezana po sredi, tak ko je tisti krog in se takoj strga. če pa se ne strga takoj, pa pri večkratnem prenosu iz avta na avto sigurno.

da lahko voziš samo en avto naenkrat je slab argument. Če imaš denar za več avtov in za njih registracijo, servise,... in jih imaš zato, da ti doma stojijo, medtem ko se ti voziš "samo z enim naenkrat", boš ja menda dal šetistih 100eur za vsakega? če nimaš, se pač vozi po obvoznici samo z enim. druge pa glej doma v garaži.
če pa se z njimi vozi tvoja žena, mama, sin,.. pa tako ali tako rabiš več vinjet, ker se z vsemi "voziš istočasno".
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Labelo?
confused-1.gif


A se ne bi strgala potem ob odstranjevanju?


Pa še vedno me zanima, če se kakorkoli da ugotoviti, da je vinjeta najprej nalepljena na nekaj prozornega in šele potem na vetrobransko steklo? Po moji logiki ob neki tanki, prozorni in primerno obrezani foliji to sicer ni mogoče... ampak vseeno.