Lepljenje vinjete

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Naslov teme je "Lepljenje vinjete",
to drzi,
bolj cudno pa je dejstvo, da je tema, v kateri se navdusujoce delijo ter vsesplosno odobravajo nezakonita dejanja, se vedno vgnezdena v avtomobilizmu
uf-1.gif


me prav zanima kako bi reagiral dohtar Jernej, ce bi nekdo spraseval kako fejkat papirje, de se v zdravstvu v promet spravi tudi sestavina brez deklaracije, ali pa kako "duplicirat" raznorazna spricevala in podobno
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Naslov teme je "Lepljenje vinjete",
to drzi,
bolj cudno pa je dejstvo, da je tema, v kateri se navdusujoce delijo ter vsesplosno odobravajo nezakonita dejanja, se vedno vgnezdena v avtomobilizmu
uf-1.gif


me prav zanima kako bi reagiral dohtar Jernej, ce bi nekdo spraseval kako fejkat papirje, de se v zdravstvu v promet spravi tudi sestavina brez deklaracije, ali pa kako "duplicirat" raznorazna spricevala in podobno

še bolj čudno je, da se ti spet vtikuješ v bistvu pa si sploh ne prebereš kaj piše na vinjeti...

na vinjeti piše:
Citat:
Odstranite zaščitno folijo in nalepite vinjeto na čisto in suho mesto na vetrobranskem steklu. Vinjeta mora biti nalepljena na vidnem nezatemnjenem mestu na notranji strani vetrobranskega stekla, kot je označeno na risbi. Odstranite vinjeto po izteku veljavnosti. Nenalepljena, predčasno odstranjena ali poškodovana vinjeta je neveljavna. Vinejta ni prenosljiva.

nikjer ne piše, da ne smeš dat folije vmes ali karkoli namazat gor, piše samo, da je ne smeš dat na drug avto, in če si ti želiš olajšat življenje, ko boš drugo leto januarja to dol praskal ni s tem nič narobe, če pa jo misliš prenašat iz enga avta na drugega je pa druga zgodba
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
LOL,
bonk.gif

sej lepo pise, da mora bit nalepljena na vetrobransko steklo,

folija pa ni vetrobransko steklo

saj je nalepljena na vetrobransko steklo, celo v neposrednem kontaktu je z njim, pač ne s celo površino, če nisi funkcionalno pismen, ti pač ne morem pomagat (čeprav ti pismen nisi v nobenem pomenu besede)
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
LOL,
bonk.gif

sej lepo pise, da mora bit nalepljena na vetrobransko steklo,

folija pa ni vetrobransko steklo

saj je nalepljena na vetrobransko steklo, celo v neposrednem kontaktu je z njim, pač ne s celo površino, če nisi funkcionalno pismen, ti pač ne morem pomagat (čeprav ti pismen nisi v nobenem pomenu besede)
Boš to raje razlagal Darsovcu, ki ti bo napisal kazen, sej nam ni treba.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Ma ne vem, če je pametno z nekim vazelinom pacat. Meni se je prva polletna v vročem dnevu sama odlepila. Sem jo prvič previdno nalepil, da bi šla lažje dol. Pa bi zlahka šla kar sama dol in mogoče celo na pol.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
ksz...

Ker smo ravno pri vinjetah... Mene čaka obraten problem - s štirih avtov moram dol spraskati po 2 vinjeti...
uf-1.gif


Aja, cena naj bo <2 EUR
cheer.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Mogoče napravica za čiščenje steklokeramične plošče (zgleda podobno kot "špahtel" - gladilka, ki jo uporabljajo pleskarji)?
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
na vsakem petrolu dobiš odstranjevalec vinjet, je manj kot 1€.
Fora je pa v tem, da ima bolj mehko rezilo kot tisto za steklokeramično ploščo + je ožje
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
748
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
sicer pa... če se pelješ mimo njih na cestnini 60km/h ne more sploh ugotovit kako je prilepljena. Važn da je neki modrega (prej oranžnega) na šipi.
lani so me darsovci ustavili pred cestninsko postajo. ker je bila že tema, je najprej z baterijo posvetil v vinjeto, nato pa me še vprašal, če sme seči v avto. potem je preveril, ali je vinjeta res nalepljena ali samo napopana (in premazana s kako labelo).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
a res? čudno...

sicer se pa dobi že tako tanke prozorne folije, da un na otip ne bo opazil, da je še nekaj vmes. fantje veste kaj bi lahko probali... Dobi se taka statična (ubistvu je brez lepila, in dela na princip statike) folija, k na steklo prime k una z lepilom. In na to folijo bi nalepil vinjeto, potem bi jo pa lahko prenašal (ker bi jo ta folija itak skupaj držala...). Tud, če jo hočeš z roko premaknit se boš mogu zelo potrudit, ker res dobro drži... to bi bila varianta ja!


aja; Evrokrat (al evrofil) k omenja tele podvige s ponarejanjem zdravil in receptov... Bravo. Zarad nenalimane vinjete ne bo noben umrl. Tud v minusu ne bo noben, a ti je to jasno, al kako?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Če bo folija res prozorna ne more ugotovit. Lahko pa preizkusi z roko (meni so že). Vprašanje je tudi kako bodo reagirali avtomatski sistemi za prepoznavanje vinjet. Če bo folija čudna jo namreč lahko tudi spregleda.
Bemu, je pa letos ta špas kar drag ratal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
No, v minusu bo DARS. Ne bi pa se čudil, če bi foro pogruntale tudi zavarovalnice in v primeru nesreče in neustrezne vinjete odklonile izplačilo odškodnine...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ne bi pa se čudil, če bi foro pogruntale tudi zavarovalnice in v primeru nesreče in neustrezne vinjete odklonile izplačilo odškodnine...

... ja pa če tankaš na Agipu ti tud ne bodo izplačal odškodnine, ker imajo pogodbo s Petrolom. Briga zavarovalnico za tvojo vinjeto.