Lepljenje vinjete

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:


drugače pa, tale prozorna, k jo imam v mislih, je tok tanka k celofan za darila zavijat. pa tud dvomim, da bi bil kakšen sistem tok natančen, da bi ugotovil razliko. .

Imaš v mislih "živilsko" folijo?
Zakaj bi jo pa lepil na folijo, sej jo lahko nalepiš direktno na šipo? ne bo dol padla.


.... in potem šipo iz tega avta, kjer je vinjeta, prestaviš na drug avto
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če si jih napopal po propisima ni nobene frke... Letelo je na Malcoma, da kupi fejkano in ima račun od Petrola...
Sicer pa na vinjeti piše da je potrebno shraniti tudi spodnji del...
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Kaj pa je danes teh 100 evrov?
Jest jo bom vseeno kupil pa, čeprav se bom samo en 10x na ac
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
aja; Evrokrat (al evrofil) k omenja tele podvige s ponarejanjem zdravil in receptov... Bravo. Zarad nenalimane vinjete ne bo noben umrl. Tud v minusu ne bo noben, a ti je to jasno, al kako?

Res da ne bo nihče umrl a kljub temu bo to šlo vsem nam v breme. Zaradi nezadostnega števila prodanih vinjet se bodo pač podražile vinjete in nas ponovno udarile po žepu. Če si že ravno omenil, da ne bo nikogar prizadela tvoja iznajdljivost
grims-1.gif


Sicer pa se vsak znajde po svoje ... meni se kljub temu zelo pozna 750€ letno (ki sem jih plačeval prej) ali pa trenutnih 95€ za modro nalepko, ki jo imam na steklu.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Ja prav tako kot je z neplačevanji davkov in prispevkov ... zaradi vsesplošnega takega početja mora pač država pobirati na drugačen način. Tako da jaz se ne bi prav hvalil s tem kako sem državo prinesel okoli, ker s tem posegaš v žep nam vsem.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
aja; Evrokrat (al evrofil) k omenja tele podvige s ponarejanjem zdravil in receptov... Bravo. Zarad nenalimane vinjete ne bo noben umrl. Tud v minusu ne bo noben, a ti je to jasno, al kako?
ti pa nisi cist jasn
bonk.gif

torej po tvoje, dokler ne bo smrtne zrtve lahko krizemkrazem krsimo predpise in zakone
s tem, ko goljufas pr vinjeti pa posredno oskodujes vse uporabnike AC

se vidi, da nisi najbolj dojemlljiv, ne locis med dvema razlicnima uporabnikoma,
priden.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
lej. debata je o tem, da ima EN (1) voznik DVA (2) avtomobila. Voznik plača za uporabo AC z svojim avtomobilom (enim izmed dveh). In ker še niso pogruntali hologramov, k bi znali voziti, je lahko hkrati na AC le EN (1) voznik in EN (1) njegov avto.

Zakaj bi potem mogu kupovat 2 vinjeti, če je samo z enim lahko na AC??? In DARS ne bo nič manj dobu kot bi moral dobiti. Ti plačaš vinjeto. S katerim avtom jo pa nucaš, pa ni pomembno. AC se isto obrablja, če greš se voziš z Renault Cliom al pa VW Polotom.
In na podlagi česa oni določajo "zadostno" prodajo vinjet? verjetno ne po št. reg. avtov, ampak po št. avtov na AC. Se pravi, da po št. voznikov. In ker EN (1) voznik ne more biti v dveh avtih hkrati, bo št. avtov na AC še vedno isto, a ne?

In tuki se ne pogovarjamo o ponarjenju, ampak le o prestavljanju vinjete iz enega avta v drugega.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Nisi razumel moje poante ... tak način razmišljanja, kje bi čim bolje ogoljufali državo in se izognili zakonom, je čista balkanska logika in dokler ne bo v naših glavah narejen tisti pravi premik, ne bomo nikoli na ravni zahodnih držav ampak bomo vedno capljali za nekom...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ah ločim, ne skrbi... sam se mi ni dalo it gledat nazaj, kateri je to napisal...

pa ti nisi jasen. sej ni treba vse dobesedno jemat, a ne.... napisal sem recimo o najhujši možni varianti in to je smrt... vsaj pri zdravnikih.

Še vedno pa mislim, da si podal glupo primerjavo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
ej, spet ne dojemas
taksen je pac vinjetni sistem in je vinjeta vezana na vozilo

ti bi pac rad goljufal in si med frendi mal vinjete sposojali,

zaenkrat še nisem tko goljufal. če bi imel pa dva avta in bi bil jest edini voznik pa verjetno bi. Ker še vedno mislim, da je vinjeta plačilo za uporabo cest.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
aja; Evrokrat (al evrofil) k omenja tele podvige s ponarejanjem zdravil in receptov... Bravo. Zarad nenalimane vinjete ne bo noben umrl. Tud v minusu ne bo noben, a ti je to jasno, al kako?

Res da ne bo nihče umrl a kljub temu bo to šlo vsem nam v breme. Zaradi nezadostnega števila prodanih vinjet se bodo pač podražile vinjete in nas ponovno udarile po žepu. Če si že ravno omenil, da ne bo nikogar prizadela tvoja iznajdljivost
grims-1.gif


Sicer pa se vsak znajde po svoje ... meni se kljub temu zelo pozna 750€ letno (ki sem jih plačeval prej) ali pa trenutnih 95€ za modro nalepko, ki jo imam na steklu.

Nekak, kako bi rekel...


Ti si profitiral, kaj pa kdo, ki se pelje 5x letno po AC?

Ta zaradi tega, ker si ti profitiral ni udarjen po žepu?

Ali pa drugače:Jaz naredim recimo na leto 1000 km po avtocesti. Moj foter prav tako. Si pač parkrat na leto izmenjava vinjeto. Ti teh 2k km narediš recimo v dveh tednih. Kdo naredi več škode, take ali drugačne?
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
rešitev za 95% finančnih in ostalih problemov je samo v kontroli in inšpekciji. Poostrit vse kontrole kazni nabit za 500% tiste ljdui izterjat,v zapor, pobit, če ne gre drugače pa bo red, davke in ostale stvari se lahko potem vse zniža na normalno prebavljivo raven.
Dokler pa bo tako balkansko, bo pa tako.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Nisi razumel moje poante ... tak način razmišljanja, kje bi čim bolje ogoljufali državo in se izognili zakonom, je čista balkanska logika in dokler ne bo v naših glavah narejen tisti pravi premik, ne bomo nikoli na ravni zahodnih držav ampak bomo vedno capljali za nekom...

Če država goljufa nas, zakaj ne bi še mi nje, če se da? Sicer pa, imaš prav. Samo na balkanu se goljufa in išče bljižnice mimo zakonov. Ves ostali svet je pa čisto nedolžen, angelski. Vsi vse plačujejo, kar jim država naroči. Vsi so pokorni zakonu in predpisom.
Ja, sam mi kle na balkanu hočmo skoz neki goljufat. Pišuka smo Balkanci.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ja ja .... sam še več bi pokradl naši pujski tam gor! a misliš, da bo država rekla,
"Aha, teh 5 let je bilo pa tok pa tok € davka pobranega. Zdej bomo pa davke znižali!"???
a si nor? Povečali bi javno upravo, vojsko, še kakšne nove vojaške avione, ladje, avte bi kupili. Še nisem slišal, da bi kakšna država znižala davke, zato, ker so bili vsi državljani pošteni in pridni.

Lep primer je redarska služba v lj. Zdej, ko je folk priden, in ne parkira več tok na prepovedanih mestih, so lepo redarjem dodelili še nove pravice, da bojo zdej drugje služili - ker svojo plačo pa morajo zaslužiti. Namesto, da bi jih pol odpustili. in bi ostala polovica normalno lahko spedenala še tistih par posameznikov, k pač tvegajo.



je pa res, da bi nadzor marsikaj izboljšal. sam za nas - državljane nič.
 
Nazadnje urejeno:

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tolk v tvoj info; na računu od Petrola je serijska številka vinjete. Pa se potem DARSovec sploh ne bo jebal s tabo...

Na računu ni nobene serijske številke vinjete, ne vem od kje ti ta ideja , je pa res, da se ve, katera serija (št. od-do) se prodaja na kakšnem prodajnem mestu.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
na zahodu so vrednoste na malce visjem nivoju kot na Balkanu,
v zahodnih demokracijah se ne hvalijo kako goljufajo drzavo, v bistvo je taksno goljufanje oznaceno za sramotno pocetje

pr nas je pa goljufanje drzave , neplacevanje davkov, ...., hvalevredno junasko dejanje (recimo vinjete, rtv prispevek, prispevki sp-jev,...)
tisti, ki pa posteno dela in placuje je pa oznacen za pepcka

narobe svet vam recem
uf-1.gif
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Nisi razumel moje poante ... tak način razmišljanja, kje bi čim bolje ogoljufali državo in se izognili zakonom, je čista balkanska logika in dokler ne bo v naših glavah narejen tisti pravi premik, ne bomo nikoli na ravni zahodnih držav ampak bomo vedno capljali za nekom...


Če država goljufa nas, zakaj ne bi še mi nje, če se da? Sicer pa, imaš prav. Samo na balkanu se goljufa in išče bljižnice mimo zakonov. Ves ostali svet je pa čisto nedolžen, angelski. Vsi vse plačujejo, kar jim država naroči. Vsi so pokorni zakonu in predpisom.
Ja, sam mi kle na balkanu hočmo skoz neki goljufat. Pišuka smo Balkanci.

Poštenje vseh ljudi je utopično...vendar moraš ločiti med vsesplošnim razmišljanjem ljudi in nekaj posamezniki, ki bodo vedno iskali bližnjice.
Se pa popolnoma strinjam, da imajo tu veliko vlogo represivni organi, ki morajo vršiti nadzor nad spoštovanjem zakonov in za to morajo biti tudi kazni primerne višine. Me zanima koliko od vas je poizkusilo se voziti preko avstrije ne da bi kupili vinjeto...

Sicer pa ne zagovarjam cene vinjete za leto 2010 in najverjetneje se tudi komu je ne izpača nabaviti. V takem primeru se pač poslužuje regionalnih cest ali pa si kupi tedensko, ko jo potrebuje.

Red mora biti, pa tudi če je slab
10.gif