Lego kocke

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
novo? nebi vedu. ce pa ze kje najdes pa ne bo poceni:)
sicer pa se na ebayu dobi svasta, pa po fotkah sodec izgledajo lepo ohranjeni kompleti.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Se eden iz obdobja pozna 80ta do sredine 90. Moj prvi komplet je bil taka "shellova" cisterna. Rumeno-bela z rdeco crto po sredini. Pol je pa miklavz prnesu tisto modro avtovleko ki je gor na sliki, pa rdec avtocek k je pri vulkanizerju (zravn masina za centrirat pa dvigalka). Cist hudo. Mel pa tudi tistega belega vlacilca iz model teama...

mam se ogroomno skatlo v kleti, zakon..ampak jih nobenmu ne dam, jih bom se nucal
cool-1.gif
sem imel pa prakticno samo "mesto". Vesolja, gusarjev in podobnih nisem maral...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Jst mam še kr nekej sestavljenih legic doma, bom enkrat poslikal... Jih nisem nikoli razdrl.
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Jaz sem jih najvec dobil v letih 70-80, takrat so bile npr. shell cisterna, octan je prisla kasneje (recimo po 90tem).
Npr. marica in policist na motorju na zgornji sliki sta iz tistih casov.

Kupovali smo jih v Italiji, 2 skatli so mi kupili tudi v LJ ko smo sli na izlet, mislim da je blo v podhodu maximarketa.

Zacelo z lego kockami pa se je cisto slucajno. Ko sem bil star ene 3 ali 4 leta, so mi starsi v Ita kuplili v eni trafiki en navaden gasilski avtomobilcek.
Ko so prisli k nam na obisk znanci iz notranjske, so mi starsi rekli, naj avtek odstopim 1 leto mlajsemu fantku, in bi bodo kupli drugega. (takrat so tisti ki niso ziveli ob meji sli veliko tezje po nakupih v tujino). Ko smo potem iskali drug gasilski avtek, takega seveda nismo dobili vec. Oce me je preprical, da mi kupi lego gasilcek.

Od takrat dalje so mi potem kupovali samo lego, ostalih igrac sem imel bolj malo :D

Bi pa zelo rad dobil kake vintage kataloge lego kock iz tistih let, morda se dobijo kje na netu ?

LP
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:

Ko se takole, kdaj potikam po otroških oddelkih, me kar prevzame, da bi si kupil spet kak komplet
smile-1.gif

Mi še danes recimo cela familija se zberemo (uleti še seka z tamalim) se nabašemo in ga ruknemo čez mejo.
Starci v ikejo, z nečakom pa v toysarasu harama, vedno nabodema kake 3 majnše škatle in pol sestavlama
v avtu dok "stari" ne nakupijo kakrkoli že ne potrebujejo...


Zase pa že imam nagledan projekt "tečna nedelja"

Že sam pogled na to skulpturo mi dela težave.
040118_roverLego_hmed_3p.hmedium.jpg


Nazadnje sma pa nabodla in v 3 urah sestavila;
212744-kuk.jpg
 

Priponke

  • 212744-kuk.jpg
    212744-kuk.jpg
    16,9 KB · Ogledi: 155

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
hm, meni pa ne delajo tile tvoji linki...

sicer pa, ko sem bil majhen, sem ful sestavljal lego-tehnic - jih imam celo zbirko, pač najtežji ki so se takrat dobili se mi zdi. To so bil časi
grin1.gif



lp
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Sorry, sem sele zdaj videl da dela le ce linke skopiram...
Drugace pa sta tale 2:
212859-950.jpg
 

Priponke

  • 212859-950.jpg
    212859-950.jpg
    113,3 KB · Ogledi: 199

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, sem šel slikat nekaj mojih... nimam vseh sestavljenih, ker imam nekaj kock porabljenih za lastne kreacije
grin1.gif


Če gremo po vrsti... rdeči avion in jeep sta bila ena mojih prvih... potem pa nekaj vmesnih nimam sestavljenih, potem so pa tu še zadnji trije: kamijon s pnevmatskim kompresorjem, kao za hlode dvigat (
grin1.gif
), potem formula (lahk tudi avto, iz iste škatle) če se prav spomnem je nekje pisalo da ima ~4000 koščkov, formula ima dve, avto pa 4prestave, potem pa še kaosamohodni robot, sicer pa lahko tudi samohodni nalagalec - ko se je vozil, je zagrabil kocko,... in jo "čez ramo" spravil v kason. Žal mi je crknil mikrokontroler ki je fural tale zadnji komplet...

aja, vidi se pa, da jih že nekaj časa nisem vzel s police pa nesel na dvorišče spihat...
rolleyes-1.gif


lp
212864-lego.jpg
 

Priponke

  • 212864-lego.jpg
    212864-lego.jpg
    461,2 KB · Ogledi: 206
Nazadnje urejeno:

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
¸Uf koliko sem se s tem preigral. Imel sem jih dosti, ampak ta starih iz leta 70, ki sem jih podedoval. Srčno sem si želel tehnic, a ni bilo dinara, pa mi je ata dal kar navadne motorčk in usmernik, pa sem že kombiniral. Iz navadnih sem naredil avtek na daljnisko upravljanje, robotsko roko, gondole itd.

Se že veselim otrok, da jim (si) bom mindstorms kupil :D Še kdo?
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
tole smo pa imel
cheer.gif


Stari so nam nakupli legice in so imel cele dneve mir. Edino ko je zmanjkalo kock je bilo
10.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
naj mi najde kdo link unga technic kopača, katerpiller varianta z žlico. zacetki pnevmatike...plis. Tist mam jaz nekje, sam ne vem kje.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Kolko ena taka slikica zbudi spominov ...

Tole taveliko formulco vem, da sem imel, zdaj pa nimam pojma, kje je ... Potem tisti tovornjak ... Se prav spomnim, ko sva se s kolegom zafrkavala s tem ...

Pa gusarska ladja, lego technic avtomobili in še in še ... Se spomnim, da sem bil tako ponosen, ko sem nekega večera končal 00:05 en lego technic avto (je glih ata prišel nekje iz tujine in je prinesel). Ponosen, ker sem bil prvič pokonci do polnoči in ker sem naredil en fini avtek.
wink-1.gif