Lego kocke

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Gledam google, in glej ga vrabca - danes je 50 let od prve legokocke , ki je prijokala na ta planet. Brez njih zagotovo marsikateri tehničar ne bi bil to kar je danes. Z njimi se je dalo spraviti iz realnosti v okolje domače sobe skorajda katerokoli otroško fantazijo in željo. Mulci smo živeli zanje, namesto da bi se zanimali za punce, smo raje prečepeli vse popoldneve na tleh svojih otroških soban in brskali po predalih polnih kock in iskali primerne delce za naše umotvore. Pravzaprav ni velike razlike med sestavljanjem legokock in programiranjem (v mojem primeru) - sestavljaš stvari skupaj, zato da boš imel izdelek končan in se ga bo lahko uporabljalo.

Sam sem bil najbolj navdušen nad obmorskim mestom z velikim pristaniščem, ladjami, policijsko postajo, bencinsko črpalko... Te kocke sem še pred nekaj leti z veseljem kdaj pa kdaj pomagal sestavljat mlajšemu bratu.

Pa vi, kakšne kocke so vas kaj privlačile? Je še kdo imel tako lego-manijo kot jaz?
211539-lego_build2.jpg
 

Priponke

  • 211539-lego_build2.jpg
    211539-lego_build2.jpg
    198,3 KB · Ogledi: 241

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Sem bil legoman ja... Mel večino stvari,kar se je dalo dobit včasih... Večino so pa sosedi prinesli iz avstrije. takratbilidomabrezavta.press

Mam še zdaj kar nekaj legic doma... Čakajo moje froce,da se bojo igrali z njimi
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Jap... če greš z miško čez ti napiše da je 50 let od prve lego kocke
smile-1.gif

211548-lego08.gif
 

Priponke

  • 211548-lego08.gif
    211548-lego08.gif
    10,6 KB · Ogledi: 234
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Lego kocke so definitivno najboljša igrača, kar jih je bilo kdaj narejenih. Jaz sem tudi cele dneve preživel na tleh in se igral. Pravzaprav mi je bilo zanimivo samo sestavljanje nečesa novega, igranje mi potem ni bilo zanimivo.

So mi pa bile najbolj všeč Lego City, vesoljske ladje, robin hoodi in podobne bedarije so se mi zdele brezveze. Sem si pa vedno želel lego vlak, ampak je bil (in je še) hudičevo drag in mi ga starši nikoli niso mogli kupit.

Imam pa jih doma celo škatlo, tudi čakajo na otroke.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Z Lego kockami sem bil praktično obseden. Čeprav v mojih časih še ni bilo takšnih tehničnih gradnikov kot danes... So pa mi one old-school kocke lepše, kot pa to kar se danes prodaja (neki space, sci-fi kompleti).
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Se da stare še kje dobit? Meni je blo vedno neskončno bolj zabavno met goro navadnih kock, ki si jih poljubno sestavljal kot pa te nove zadeve.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Oja, ebay je poln tega, pred novim letom sem že htel naročit 37 kg kock za 300€... Sem imel idejo nardit celo mesto v eni sobi.
 
Nazadnje urejeno:

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Oja, ebay je poln tega, pred novim letom sem že htel naročit 37 kg kock za 300€... Sem imel idejo nardit celo mesto v eni sobi.

Uf, sem že mislil, da sem edini starec, ki bi se še s Lego igral...
tongue-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Ahh legice prva neužitna stvar, ki sem jo pojedel
srce-1.gif

prva stvar, ki sem si jo utaknil v nos
srce-1.gif

prva stvar na kateri sem si polomil mlečni zobek
srce-1.gif

prvi moj avto je bil iz legic
se spomnim ko sem jih prvič videl v šparu v Avstriji
srce-1.gif

prvič sem bil do polnoči pokonc ker sem sestavljal legice
srce-1.gif


ahhh nostalgija
aplauz.gif
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Ja, tele Legice so res d'best. Sploh takale skulpture...pol pa sm rečeš
13.gif


3.jpg
 

Fojhcter

Pripravnik
18. dec 2007
207
0
16
Jaz sem jih ko sem bil mali sestavljal za v izložbe trgovin, čez dal vse najhujše komplete tistga obdobja, nevem mene so pitegnile dokler je bilo kaj za sestavit, za igranje so preveč nerodne oz. krhke, pač za postavt nekam da se prah nabira.
frown-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
So pa bile takrat tudi fejk lego kocke, neke Duplo, za retardirane. Bile so prevelike in jih ni maral oben...Lego so bile zakon...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Duplo kocke niso fejk, ampak so to Legove kocke, v večjih dimenzijah za otroke od 2-5 let, da jih ne morejo v usta vtaknit.
100708157f.jpg
 
Nazadnje urejeno: