Led žarnice gu 10

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Da se malo umešam z mojimi izkušnjami. Gu 10 ler reflektorske sem kupil v Rutarju in sicer jih malo dražje plača pa nič zato. Pazite pri nakupu in sicer kakšno svetlobi želite. Warm white je rumenkasta. Glej kelvine meja je okoli 3500. Potem sledi še natur wight če želiš belo svetlobo alo cool white malo bol modrikasta.
Nato naročil kot zamenjavo za navadno E27 navoj na netu na lightinthebox in dobil brez poštnine v enem tednu. Plačal za 8 W led 7,5 EUR. V Baumaxu je mislim da 3watna 22 EUR.
Zarnice so še drage in se splača naročiti na netu. O varčnosti si poglejte na temu linku.
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2014/03/koliko_privarcujemo_z_led_razsvetljavo.aspx
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik mcn pravi:

saj to sem predvideval, in tudi povprašal prodajalce, ampak vsi (no 3-je, katere sem kontaktiral) so mi zatrjevali da gre s kalsičnimi. Kakšen tip dimmerja pa mora biti?, lahko napišeš tudi kak model, mislim da to ne bo reklama...

Prodajalci so ti kar prav povedal, pri dimmable ledici ne rabiš nikakršnega specijalnega zatemnilnika. Problem je le, ker mora biti nanj priključeno vsaj 40W. Zato je Tem Čatež izumil univerzalni dimmer, ki se imenuje TOUCH. No na njem lahko dimmaš tudi obične ledice (ne rabijo imeti oznake DIMM) od 0W dalje..

Drugače pa namesto kitajcev podpirajte lokalne elektrotrgovine, presenečeni boste kako poceni so. Za razne Bauhause se pa ve, da so cene zasoljene, ampak folk bo vseeno največ tam kupoval in jambral.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
jaz sem na ebayu nabavil "gu 10 smd 5630 led warm white" žarnice in so super. Matra me samo to da jih ne morem temnit. pozna kdo kakšne "dimmable" GU 10 žarnice, ker vse kar sem jaz naročil je potem utripalo, in sem jih lahko uporabil v ne dimmable različici
frown-1.gif

Saj to veš, da morajo imeti ledice poseben dimmer?

saj to sem predvideval, in tudi povprašal prodajalce, ampak vsi (no 3-je, katere sem kontaktiral) so mi zatrjevali da gre s kalsičnimi. Kakšen tip dimmerja pa mora biti?, lahko napišeš tudi kak model, mislim da to ne bo reklama...

Nisem kak strokovnjak, ko pa sem gledal tukaj , pa pri vsakem dimmerju piše, da je prilagojen za LED žarnice.