LCD TV 32'' - katera za cca 1kE?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik Tomaz pravi:

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Ima pa RGB vhod. Kabel VGA->RGB pa ni problem kupit.




In kvaliteta slike?

Kakšna izkušnja v primerjavi z VGA vhodom.




Mogoče se motim, naj me drugi popravijo. Ampak ali se po VGA kablu ne prenaša RGB signal??

Do sedaj sem živel v prepričanju da je to podobno, le konektorji so drugačni. Sicer pa vem da so nekoč bili dražji in večji CRT monitorji opremljeni z RGB vhodom in je bila to prednost in ne slabost.



Sicer pa en štok pod mano je sodelavec ki popravlja monitorje, grem njega vprašat
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Mogoče za dodatno informacijo
17758-icon_confused.gif
.

Zanimivo. Jaz imam doma 42" FullHD LCD (Toshiba 42X3030), ki je priklopljen na:

1 HDMI Siol TV
2 HDMI PC preko DVI->HDMI kabla (grafična je ATI HD2600XT)
antenski kabel za kabelsko (v hiši je 5 televizorjev, je pa res da sem dal vgraditi pred razcep še ojačevalec)
V bližnji prihodnosti pride priklopljen še Wii preko komponentnega kabla

No če odgovorim na tvoj post. Slika je preko navadne antene čisto OK in če ne gledaš iz 1m se ne opazi, da bi bila slika kaj slabša kot na CRTju. Siol TV je pa slika še za 50% boljša. Skoraj mi je padla čeljust dol, ko sem videl kako lepa slika je bila pri enem filmu na HBO. DVDji, Divx in HD vsebine preko računalnika so tako poezija.

Ne razumem ali vsi, ki vpijejo kako slaba je navadnen signal na LCDju in tovorijo televizorje nazaj v trgovino občutljivi na vsako najmanjšo napako, ali zahtevajo da ker so kupili FullHD TV, da more biti tudi slika na analognem signalu takšna kot pri HD vsebinah, ali pa se preprosto ne posvetijo nastavitvam televizorja (tudi moja slika je bila slabša, dokler nisem spremenil nastavitev).

Jaz sem zelo zadovoljen z svojim LCD TVjem in nimam pripomb na kvaliteto slike. Edina stvar, ki bi jo spremenil, če bi kupoval sedaj bi gledal samo nad 50" (in pa za novo punco
evil.gif
, ker ji je bil že ta predrag. ).

LP
SHooTEK
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Tudi pri meni je bil pri nakupu tudi faktor moja ženska
evil.gif
. Že za 37" sem poslušal kako drage igrače si kupujem. No na srečo ugotavljam da je za mojo sobo 37" čisto zadosti.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Evo ... Včeraj sem postavil v svojo dnevno dsobo novega 37" Philipsa 37pfl7332. Naj najprej povdarim, da imam trenutno priklopjenega na !! sobno !! anteno, ker še čakam na kabelski priključek. In moram povedat da je na sobni anteni slika povsem gledljiva in ne razumem tistih, ki so vozili televizorje nazaj v trgovino. Sicer je res da razni filtri odlično opravljajo nalogo (pixel plus 2, DNR, activ control), pa malo sem se poigral z nastavitvami, malo zmanjšal kontraste, in slika je moram rečt zadovoljiva. Pričakujem, da bo na kabelski še lepša.

Ko pa sem priključil na DVD, .... tukaj pa je poezija...... Nikakor se ne more primerjat za gledanjem filma na CRT-ju, pa čeprav imam DVD ripe iz Partisa.
V glavnem jaz sem zelo zadovoljen.

Evo, tukajle se pa jaz ne ujamem. Imam Philipsa 7762D, pa tudi ob priklopu DVD playerja preko scarta, ne dobim lepe slike, z to razliko, da je slika preko zemeljskega signala zelo lepa. Ne vem, mogoče moram še kakšen film probat, mogoče je bil tisti posnet v slabši resoluciji...
uf-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ja mogoče je krivo to da imaš ti FullHD jaz pa samo HDready. V glavnem gledal sem že 3 filme in sem do sedaj bil vedno navdušen nad sliko.



Si pogledal nastavitve slike. Recimo pixelplus, če imaš vklopljenega ali ne, ali pa mpeg artifect filter, ker si televizor zapomni različne nastavitve. Se pravi nastavitve za TV program niso enako kot nastavitve na scart-u ali HDMI-ju. Tako da so lahko nastavitve različne.



Je pa resnica da imajo FulHD-ji malenkost bolj kockasto sliko kot HDready. Tudi to je bil en razog zakaj sem kupil HDready namesto FullHD, ker sem še trenutno zagret privrženec DVD-jev.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Nene, imam HD ready, in ne fullHD. Moram pogledati še malo nastavitve, če sem kje kaj zamočil
crazy1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
hm, jaz sem še vedno mnenja, da je za IP TV (SiOL, T2,...) še vedno 100 HZ CRT zakon. Omenjene Toshibe 42X3030 pa res še nisem videl prikazovati IP TV.
Ali obstaja kakšna Toshiba z istimi lastnosti, le da ima manjši zaslon? Ker če res tako dobro prikazuje IP TV, bi se kar odločil zanj.
A Toshiba ravno tako avtomatično spreminja velikost in format slika kot npr. Loewe?