Priprave na projekt 2010 - lcd tv.

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
jaz imam na 2.2m 47" pa bi bila komot večja. Sploh ker imam še računalnik gor priklopljen in kadar brskaš po netu, po mapah je ravno na meji da še dobro vidiš vse skupaj.
Æe bi še enkrat kupoval bi za to razdaljo vzel večjo. Od viška ne boli glava
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Narkotik pravi:
Se strinjam.

Sam gledam 47 inch LCD z 4 metrov, in sem ze po 2 mesecih ugotovil da bi lahko bil BP še večji, tako da nasledni bo zagotovo 52 ali celo več.

Glede TV-ja ti pa svetujem da pogledas za Panasonic plazami, sploh 2010 modelom, za katere pravijo da so dokaj uspešno povzeli Pioneer Kuro tehnologijo.
smirk-1.gif

Drži slika je zelo kvalitetna, črnina je dobra, ampak judder.....
smirk-1.gif
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Judder? Jaz judder razumem kot zatikanje slike, ali misliš tisto utripanje ki je baje moteče? Ali je to eno in isto?
confused-1.gif
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Nobenega juddera ni pri plazmah, predvsem pa ne pri Panasonicih nove generacije. Judder lahko pričakuješ kvečjemu pri LCD-jih.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
A ma mogoče kdo full led lcd oziroma je primerjal plazme z full led lcdjem, kakšne so kaj razlike. Kot sem na hitro opazoval, je pravi led res kar se tiče živih barv, kontrasta, nasploh en korak naprej naprem lcdjem in tudi plazmam.
 
Nazadnje urejeno:

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Full LED je Philips 9704H, gledal sem ga edino v trgovini. Nevem no ni se mi zdelo neka revolucija glede na Edge LED, vendar bi morala biti kalibrirana slika in imeti več časa, sicer pa meni niso všeč barve na LCD-jih, izgledajo umetne, ampak tu gre pač za osebno preferenco. Na plazmi zgleda vse bolj "natural"
cheer.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaki judder pa imaš v mislih? (inverse)telecine? To je od vsebine, ne pa od tehnologije prikaza.

Razen tega je slika na plazmi milijonkrat bolj tekoča kot na LCD. Se vidi s sto metrov (ok , 20).
Razen novih LCD z 100 (200,300,... karkoli) Hz tehnikami, ki so boljši (od starih LCD).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Razdalja večja kot diagonala *1,4 je pri ekranu s 1080 vrsticami za PC prevelika. Pogojno gre do 1,6-1,7. A je za določene zadeve brat že predaleč. Tudi uporaba "CTRL +" v primeru internetnih brskalnikov se včasih ne izide zaradi čudnih zasnov strani.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Skoraj vsi Panasonici imajo težave palacine. Slika se zatika. Najbolj opazno, ko je glavni objekt v sredini oziroma, se ne premika, dogajanje okrog njega pa se. Tako, na kratko, bom kaj več napisal drugič , ko bo čas zato
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
daj hitro napiš, ker se ravno kupuje panasonic plazma
wink-1.gif


a pol pravte da za 50" plazmo in sd signal (siol tv) na razdalji 3,5m ni preblizu?
Google mi je našel, da je tole tik pod mejo. Sej za fhd vsebine ne bi razmišljal, za sd pa ne vem...
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Če je kvaliteten signal ni problema. Sam gledam na 2 m 46" TV brez problema.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Skoraj vsi Panasonici imajo težave palacine.
Lahko malo več? Google za "+panasonic +palacine" najde samo dva zadetka: to kar si napisal in neki hrvaški narečni slovar.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Jaz samo hočem razumeti kaj je on povedal, plus izvedeti nekaj, kaj prej nisem vedel.
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.753
2.358
113
Pomurje
Tudi mene to zanima, ampak vsak dan gledam v takšen televizor, pa hudiča ne opazim.

Da pa mi nekdo s prstom mora pokazat, da je nekaj narobe, moje oči pa sedaj tega ne opazijo, verjetno ni razlog za nenakup takšnega TV-ja.

Kocke na LCD v SD signalu pa vidim komot, zato pa sem kupil plazmo.

Lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
evo pa je v hiši Panasonic TX-P50X20E
smile-1.gif

Na 3,2m ni čisto nič prevelka. Zjokal bi se, da bi vzel 42" kot je bilo na začetku mišljeno:)
Eni gledajo tudi z doberga metra pa nič ne jamBrajo nad sliko:))

Rečem lahko samo da slika kot se šika
wink-1.gif
Pogrešam sicer kak cukrček pri nastavitvah in povezavi, ampak za tak denar pri tej velikosti se zavedam, da ne morem imeti vsega. Je pa le slika na prvem mestu!
50" na razdalji 3,2m ravno prav! Če je kdo v dvomih, pri tem TV-ju ga naj ne skrbi. Siol tv, dvb-t sta solidna, dost boljši kot na lcd-jih take velikosti. DVD-ji so super, o HD vsebinah pa ni treba zgubljat besed. Po 5urnem buljenju v tv (5delov Spartacus v hd
smile-1.gif
) niso okice čisto nič jamBrale:)
Barve in črnina so v domači sobi super. Tist v primerjavi v trgovini in ko gledaš zraven lcd-je je res čisto druga pesem oz. je žalost. S tem tv-jem siol tv adijo kocke :D
Ker tv ni FHD, tudi slika v windows okolju ni tako čista kot na lcd monitorju v katerga sedaj buljite. Če niste slabovidni, se pa da s treh metrov tudi kaj narediti v windowsih.