LCD TV 32'' - katera za cca 1kE?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Danes sem bil ravno v BOFu in sem šel malo primerjat slike TVjev.
Zgleda da se bom vseeno odločil za Samsunga - slika se mi je zdela še najlepša, res pa je da imajo vsake oči..
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Upam, da si bil pozoren na to, da si imel ves čas vklopljen isti kanal oz. drugo vsebino.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ja, na vseh 100 LCDjih kar jih imajo na polici je bil Discovery channel.
Res pa je, da je imel TV nastavljen kontrast na 100%, ampak tudi ko sem ga zmanjšal je bila odlična slika.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Samo preveri da ni uvoznik intrade pa serviser Peter Vesel s.p.
wink-1.gif
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kaj pa naj bi bilo v tem primeru narobe? Gre za kakšno slabo serijo?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Sicer ne vem, v katerem BB je on to gledal. Jaz, ko sem včeraj kupil Philipsa 7762D v BB v BTC-ju, sem ga prosil za dalinski upravljalnik, tako da sem se lahko sprehajal po kanalih, si ogledal teletekst, menu itd...

Je pa res, da so imeli nekaj TVjev priklopljenih tudi na DVD, tam pa je slika popolnoma drugačna...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tvoj sodelavec je pa tudi glup, da ne razlikuje med predstavitvenim DVDjem in bednim TV signalom.

Oba sta pa tudi konkretno "čudna", če verjameta, da je med dobrim LCDjem in CRTjem taka razlika v prid CRTju.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Uporabnik
Kaj pa naj bi bilo v tem primeru narobe? Gre za kakšno slabo serijo?


R51 serija ne vem kaj so imeli, meni je sliko pacal skoz. 2x menjana osnovna plata ter drobovje, ni pomagalo. Po pol leta nadomestili z R71. Ta pa je v standbyu piskal tisti anoying visokofrekvenčni zvok. Po besedah serviserja znan problem, ki pa pač ga ne znajo odpravit. Tudi ta romal nazaj, vzel sem denar.

Aja, kake muke so bile do menjave pa na koncu denarja pridt pa ne bom še 1x pisal... Skratka porazno. Sam osebno nikoli več samsung.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tvoj sodelavec je pa tudi glup, da ne razlikuje med predstavitvenim DVDjem in bednim TV signalom.

Oba sta pa tudi konkretno "čudna", če verjameta, da je med dobrim LCDjem in CRTjem taka razlika v prid CRTju.
Add 1.) Sem samo prenesel, kot informacijo, in v bistvu je kupil LCD brez predogleda, in šele naknadno je preverjal kaj in kako.
Add 2.) Lahko da je tako, sam sicer nisem videl slike pri njem, ampak v par prodajalnah je bila slika res slabša kot na CRT-ju.
 

Tomaz

Pripravnik
2. sep 2007
197
0
16
Marburg Umgebung
Vidim da tu omenjate v večini le Philips. Ima kdo kakšne izkušnje z LG? Opazil sem namreč da Philips nima VGA vhoda, kar velik minus (vsaj zame), medtem ko LG ima VGA vhod.
 

Tomaz

Pripravnik
2. sep 2007
197
0
16
Marburg Umgebung
Problem je ker prenosnik nima DVI izhoda le navaden VGA in dvomim da bo sploh kaj prišlo na TV iz prenosnika če bi uporabil VGA -> DVI -> HDMI
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Glede kvalitete slike pa tako. V nobeni trgovini še nisem videl da bi slika bila neglednjiva, pa imajo preko enega kabla razdeljen signal na 100tv-jev. Res je da ni slika tako lepa kot pa CRT-ju. Samo moraš pa vedet da si gledal CRT na recimo 72cm. Pri LCD-jih se pa diagonale povečajo, s tem pa tudi napake. Malo se je treba tudi poigrat z nastavitvami. Recimo ostrino je potrebno zmanjšat, potem pa je slika že gledljiva. Pa na pol metra tudi ni treba artefektov iskat.
Pa recimo zmanšaj format slike na 4:3 tak kot je original izvor. Sicer boš imel na robovih črn rob, samo slika bo pa že primerljiva kot pri navadnem CRT-ju.
Sigurno pa je na DVD-ju še lepša slika. Da o blue rayu ne govorim. Na netu se že najdejo HD filnmi in tudi mislim da bodo HD predvajalniki začeli spuščati ceno.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
ksz

Ta vikend sem doma postavil novo lcd Sony Bravia model KDL-32S3020 klik
TV se prodaja v bigbangu in merkuru in je en najmanjših v 32" razredu. Primerno za tiste, ki imate probleme s prostorom. Sam sem se kar bal, kakšen bo zemeljski signal, vendar moram povedati, da je slika čist ok. Tudi prek Siol TV se da normalno gledati. Barve so žive in nasplošno je res zelo gledljiva slika. Ima več funkcij za dušenje šuma in se da kar lepo optimizirati sliko. TV ima zelo dosti vhodov (mislim da 9), ima več hdmi priklopov, vga vhod in celo pcmcia režo. Vgrajen je tudi digitalni sprejemnik dvb-t. Tudi zvok je zelo dober in se da nastavljati veliko detajlov. Baje da gre za enega najnoveših modelov in novejših tehnologij. V bigbangu je v prodaji komaj od oktorba 2007... opis na sony
Tv je res cool, nerazumljivo mi je edino, da nima slike v sliki (PiP), glede na to, da 7 let star sony, ki smo ga imel do sedaj, to ima.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:

Ta vikend sem doma postavil novo lcd Sony Bravia model KDL-32S3020




Prejšnji teden me je premagalo in zagnal sem se v bigibangija z namenom da nabavim "nekaj". In na moje veliko razočaranje je bila kvaliteta slike iz analognega signala sprejemljiva edino na omenjenem TV. Vse ostalo totalni poraz. Kocke, sence, šum in podobno sranje. Edino kar me je motilo na Bravi-i je medlost barve in kontrasta, česar skupaj s prodajalcem nikakor nisva mogla vidno izboljšati. Največje razočaranje pa je bila Toshiba (37", nimam pojma kateri model). Tudi po preklopu kabla med Bravio in Toshibo je slika ostala enaka.



Če potegnem črto : iz trgovine sem odšel razočaran in praznih rok. Glede na to da gledam v 99% (koliko mi čas dopušča, uro do max dve na dan) TV še bom očitno moral potrpeti z dobrim starim CRT.



P.S.

Govorim izključno o kabelskem TV signalu, z demo HD signalom imajo več ali manj vsi odlično sliko
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Evo ... Včeraj sem postavil v svojo dnevno dsobo novega 37" Philipsa 37pfl7332. Naj najprej povdarim, da imam trenutno priklopjenega na !! sobno !! anteno, ker še čakam na kabelski priključek. In moram povedat da je na sobni anteni slika povsem gledljiva in ne razumem tistih, ki so vozili televizorje nazaj v trgovino. Sicer je res da razni filtri odlično opravljajo nalogo (pixel plus 2, DNR, activ control), pa malo sem se poigral z nastavitvami, malo zmanjšal kontraste, in slika je moram rečt zadovoljiva. Pričakujem, da bo na kabelski še lepša.

Ko pa sem priključil na DVD, .... tukaj pa je poezija...... Nikakor se ne more primerjat za gledanjem filma na CRT-ju, pa čeprav imam DVD ripe iz Partisa.
V glavnem jaz sem zelo zadovoljen.