LCD monitor+TV

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
A je kater LCD monitor z vgrajenim TV sprejemnikom dovolj kvaliteten, da bi na njem spodobno laufal tudi PlayStation, pa da ni ubijalsko drag?
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
A lahko kdo razloži zakaj naj bi bili lcd monitorji z tv-sprejemnikom slabši od navadnega lcd monitorja. a obstaja kaka 24" verzija s tv sprejemnikom?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik SyncMaster pravi:
A lahko kdo razloži zakaj naj bi bili lcd monitorji z tv-sprejemnikom slabši od navadnega lcd monitorja. a obstaja kaka 24" verzija s tv sprejemnikom?

Kdo je reku, da so kej slabši? Pač doplačaš tisti 50€ (od oka) in ti zravn v ohišje še TV sprejemnik dajo. Ostali ekran je isti...

Za 24" s TV-sperjemnikom pa poglej mal po netu. V SLO mislim da ga ni. Pa tud cena bo vse prej kot ugodna...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Al pa kupš en navadn LCD Monitor pa posebi TV tuner, če pa ne rabš za računalnik pa kupš LCD TV k je cenej.
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Za playstation ne rabiš TV sprejemnika, saj ima video izhode, a ne ?

Ne vem, kako bi Playstation priključil direktno na LCD monitor, ker nima klasičnega VGA ali DVI izhoda, pač pa video činče (lahko je scart ali pa tisti rdeče-belo-rumeni video jack-soni). Monitorja, ki bi imel take video vhode, ne poznam oz. nisem nikjer zasledil, da bi ga lahko direktno priklopil. Al pa se to da?
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Samsung 19"
Samsung 20" wide
Samsung 22" wide

Od 300 do 400€. Ni pa noben od teh zaslonov ravno biser kar se kvalitete tiče... čeprav za normalno uporabo bo verjetno ok.


Ja, kar sem jaz videl teh monitorjev laufat s TV sliko, je bilo precej klavrno in ravno zato sprašujem, če ima kdo v praksi kak monitor, ki se zna it televizijo tako kot je treba in to neodvisno od računalnika.
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Al pa kupš en navadn LCD Monitor pa posebi TV tuner, če pa ne rabš za računalnik pa kupš LCD TV k je cenej.

Ne, v bistvu rabim SKUPAJ za računalnik in PS2, ker ni placa na mizi za monitor in še TV. Občasno bo laufal Playstation in takrat bi rad izkoristil kar isti monitor. Ne bi pa rad imel TV kartice, da bi potem moral Playstation čez "računalnikovo" grafiko vozit. Edino čisto samostojni TV tuner bi mogoče bila rešitev, ampak potem je to spet ena škatla več s svojim napajanjem, in to mogoče pride v poštev le, če res ne obstaja kak monitor z že vgrajenim tunerjem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Monitorji z vgrajenimi tunerji obstajajo, sam če mene uprašaš je bolš kupt en dober LCD monitor točn tak k ti ustreza in pol samostojni TV Tuner(, ki ne rab računalnika da dela), drgač majo pa tud nekateri Dell-ovi LCD-ji video vhode (tko da bi se dal PS2 prklopt), pa vrjetn še kšn drug.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
jest imam Samsung 225MW
cool-1.gif


dela neodvisno od računalnika....slika na T-2 je odlična....sem zadovoljen...;)

praviš da so bile slabe slike razstavljenih monitorjev...mislim da je to zaradi slabega signala v trgovinah....pri meni doma je 100x boljša od razstavljene....
cheer.gif


na povezavi si lahko še pogledaš kakšne vse priključke ima....za tvoje potrebe jih ima še preveč...
evil.gif



še kej zanima?
wink-1.gif
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
jest imam Samsung 225MW
cool-1.gif


dela neodvisno od računalnika....slika na T-2 je odlična....sem zadovoljen...;)

praviš da so bile slabe slike razstavljenih monitorjev...mislim da je to zaradi slabega signala v trgovinah....pri meni doma je 100x boljša od razstavljene....
cheer.gif


na povezavi si lahko še pogledaš kakšne vse priključke ima....za tvoje potrebe jih ima še preveč...
evil.gif



še kej zanima?
wink-1.gif

Aha, fajn, tako informacijo sem rabil. Povej mi, kako je kaj s kotno vidljivostjo, v podatkih piše 170/160, a je v praksi kaj težav s tem, če ga ne gledaš čisto pravokotno?

Pa 5ms je najbrž dovolj dobra odzivnost, da je slika tekoča?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Vide/SCART so eno, TV sprejemnik(tuner) pa nekaj čist drugega.
TV tuner : ne rabiš
video ali SCART priklop: rabiš
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
kako pa je spremljanje tv programov (vecina se zmeri oddaja 4:3) na wide zaslonu? baje da slika ni najboljs
 

Frik99

Zelenc'
25. sep 2007
11
0
1
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Vide/SCART so eno, TV sprejemnik(tuner) pa nekaj čist drugega.
TV tuner : ne rabiš
video ali SCART priklop: rabiš

Ja to razumem, ampak monitorja, ki bi imel samo video/scart brez TV tunerja pravzaprav nikjer ne vidim v praksi. Ali pa so to mogoče modeli, ki so v kakih cenovno manj privlačnih okvirih.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
glede kotne vidljivosti, nisem opazil težav....normalno lahko gledaš tudi po diagonali...nič ni slabše od ostalih LCD televizorjev....5ms je več kot dovolj....
wink-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej ti pravm da nekateri Delli majo video vhod, mal poglej, edin nevem pa kako je s tem pr cenejših modelih, tko da če majo sam ta dražji pol je res tko k pravš.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kokr gledam se mi zdi, da majo video vhod pr delu sam 24" pa gor, kar pa ni glih pocen, drgje pa ne najdm, lohk pa da je vseen kšn model.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
vsi malo boljsi LCD monitorji imajo Kompozitni (Video) ter S-Video vhod

moj sluzbeni DELL 2007FP ima... moj domaci samsung 214T ima...

lp