Laserska operacija za zmanjšanje dioptrije

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
???? Tvoja mami je pa majstrica.
zmaga.gif


Imam kolegico, ki je šla na operacijo iz -7 na 0. Bila je 5 let brez očal, potem pa jih je spet dobila in ima dioptrije 0.25. Tisti, ki nimajo očal, tega ne razumejo, da tud če se ti malo poslabša, ni panike. Dejstvo je, da gre na operacijo tisti, ki je že skoro slep oz. kateri brez oačl ne vidi a ma ništa. Ta kolegica ima dva majhna otroka in jih brez očal (pred opercijo) ni vidla npr. ko se je šla kopat v morje al pa v bazen...

Pri dioptriji 0.25 pa ti vidiš tudi brez očal.

Sama bom šla na operacijo in to ni nek bav bav. Dejstvo je, da te opozorijo, da morš bit star vsaj 25 let (oko preneha rast), da moraš imeti konstantno dioptrijo vsaj 4 leta in da po operaciji ne smeš biti v stiku s soncem (sončne špegle kupt). Glede cilindra: NE, ne da se ga pozdravit. Ampak tudi s cilindrom se da preživeti, z visoko dioptrijo pa ne morš kaj dost vidt. Mar ne?

V Sloveniji je za enkrat samo ena zdravnica, katera je priznana za te operacije ampak njena čakalna vrsta je juhuhuhu
cry12bpy.gif
Glede pregledov: Če je pravi zdravnik, te bodo pregledali vsaj 6x!

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
mislim da se da precej približati ničli...oz. je dioptrija potem res minimalna (tam nekje do 0,5). Torej za tiste, kiimajo nekje 1 inblizu...nima smisla tak poseg.

Čeprav jaz razmišljam da bi poslal svojo ženo na tak poseg..ker me to bitje brez očal ne vidi niti čez cesto...jaz ji maham ko [censored] (no ja...saj mogoče sem
evil.gif
) ona pa gleda mimo....pa takih 'for' je kar veliko.

Je pa vrašanje kake se zadeve obnesejona dolgi rok - torej 10 let in več...ker metoda le ni tako staradabi se dalo vedeti kaj takle oprativni poseg omeni da daljše obdobje - predvsem z vidika da se en del očesa odstrani, ter nato 'pripopa' nazaj - kako je s to zvezo na dolgi rok (tega zaenkrat še noben ne ve).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
V Sloveniji je za enkrat samo ena zdravnica, katera je priznana za te operacije ampak njena čakalna vrsta je juhuhuhu

Vprašaj ti to priznano zdravnico, zakaj ima njena hči očala... če imajo pa "doma" najnovejši Wavefrontov laser. Ni vse zlato, kar se sveti. Drugače pa vprašanje, kaj misliš z besedo "priznana". Po Sloveniji je poleg te še ene par oftalmoloških klinik, kjer tudi ravno ne popravljajo oči z dletom in kladivom (beri: so "priznani").


Vsekakor operacija ni bav-bav... je pa poseg v enega izmed občutljivejših organov za kvaliteto življenja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Za na dolgi rok si poglej malo višje, kar sem napisal. Na daleč (ob predpostavki, da se vid ne poslabša) sicer vidiš ok, so pa problemi za na blizu večji in prej nastopijo.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Aja... še nekaj. Zakaj se ne bi dalo odpraviti "cilindra" z lasersko operacijo?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Citat:
Uporabnik HS2K pravi:
Imam kolegico, ki je šla na operacijo iz -7 na 0. (...)

Dejstvo je, da gre na operacijo tisti, ki je že skoro slep oz. kateri brez oačl ne vidi a ma ništa. Ta kolegica ima dva majhna otroka in jih brez očal (pred opercijo) ni vidla npr. ko se je šla kopat v morje al pa v bazen...

Pri dioptriji 0.25 pa ti vidiš tudi brez očal.

Kot nekdo, ki ima -7 dioptrije, se tvojim nebulozam lahko samo nasmejem
hysterical-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Sploh je pa razvoj očal (in mode
zmaga.gif
) tako velik, da si sploh ne predstavljam, da bi si prostovoljno pustila šariti po očesu, dokler zadeva ni res problematična.

Brez skrbi, da je izgled eden zadnjih razlogov za odločanje za tovrstno operacijo...

V to pa dvomim.

Ali se pa sama gibljem samo po takih krogih...
rolleyes-1.gif

Če mene vprašaš, zamenjaj družbo. Ali pa bolje beri moje poste. Zakaj? Kaj bi pri izgledu profitiral, če grem iz kont. leč pod laser? Praktičnost je pravi odgovor, punca...praktičnost...
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
a ni laserska operacija stara že 15-20???
confused-1.gif
...... če bi to puščalo kake večje posledice bi verjetno že bilo znano ..... se mi zdi da je že kar precej časa preteklo odkar so začeli to opravljat v avstraliji ....... no drugače pa so včasih še kaj več delali kot samo "blitzali" z laserjem, so tudi rezali pa pod zaščitno plast neke vstavljali pa svašta ..... upoštevajte tudi da je oko tudi zelo prilagodljivo(to lahko potrdimo predvsem uporabniki leč), kar pomeni da se tudi oko potem prilagodi spremembam po operaciji
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik HS2K pravi:
???? Tvoja mami je pa majstrica.
zmaga.gif


Imam kolegico, ki je šla na operacijo iz -7 na 0. Bila je 5 let brez očal, potem pa jih je spet dobila in ima dioptrije 0.25. Tisti, ki nimajo očal, tega ne razumejo, da tud če se ti malo poslabša, ni panike. Dejstvo je, da gre na operacijo tisti, ki je že skoro slep oz. kateri brez oačl ne vidi a ma ništa. Ta kolegica ima dva majhna otroka in jih brez očal (pred opercijo) ni vidla npr. ko se je šla kopat v morje al pa v bazen...

Pri dioptriji 0.25 pa ti vidiš tudi brez očal.

Sama bom šla na operacijo in to ni nek bav bav. Dejstvo je, da te opozorijo, da morš bit star vsaj 25 let (oko preneha rast), da moraš imeti konstantno dioptrijo vsaj 4 leta in da po operaciji ne smeš biti v stiku s soncem (sončne špegle kupt). Glede cilindra: NE, ne da se ga pozdravit. Ampak tudi s cilindrom se da preživeti, z visoko dioptrijo pa ne morš kaj dost vidt. Mar ne?

V Sloveniji je za enkrat samo ena zdravnica, katera je priznana za te operacije ampak njena čakalna vrsta je juhuhuhu
cry12bpy.gif
Glede pregledov: Če je pravi zdravnik, te bodo pregledali vsaj 6x!

LP

Kake neumnosti...

Moja mama ima dioptrijo krepko čez 10, pa ni prav nič slepa. Brez očal sicer zelo slabo vidi, a vseeno ni kvaliteta življenja nič vprašljiva. Ima pač non-stop očala. Kvalitetni in pošteni zdravniki bodo pacientu pošteno povedali, da je rizik morda previsok. Ne pa kot dr. Fajfar in njegova kolegica, ki si medsebojno pošiljata paciente in služita mastne denarce. Pa sploh ne bom šel naprej, ker mi gre na kozlanje, kaj si vse lahko privoščijo ti naši "zdravniki", ki so nekoč morali nekaj priseči, pa se tega niti pod razno ne držijo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
ksz..

Jaz tudi ne vem, a bi sel operirat ali ne. Lec in ocal imam poln k... dioptrijo imam okol +5, pa nekje +5,5. Vidim vse, samo pac zamegljeno, nic ne mores brat, nic ni ostro.. Ker imam se druge fizicne tezave, mi predstavlja dajanje lec v oci prav zoprn zacetek dneva. Pri taki dioptriji sem pri ocalah pa spet omejen, ker takaintaka sipica, kot jo jaz potrebujem ne pase v takintak okvir, blablablabla... 10 let ocala, 10 let lece. Dost imam, sel bi na operacijo. Samo, ce bom cez 5-10 let spet na istem je to brezveze..

Pojma nimam kaj naj naredim..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Evo sm na istem, pa čeprav mam precej manjšo dioptrijo (pol tvoje), pa mi gre vseeno vse na k
grin1.gif

Predvsem pr športu me zadeva ornk j...