Laptop za solarja do 500€

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Prvemu zvoćniki ne delajo, tko da je bil takoj out, drugi je pa enak s tem da je od mulca 17 in enaka cena in 3 leta garancije.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Vem pa, da bi blo mogoče bolj pametno it v laptopa in stacionarca, pa bi mogoče za 1400 dobil zelo solidno stacionarno postajo in enga laptopa za teamse in okol prenašat. Sam zdej tko na hitr to ni blo izvedljivo, ker je v četrtek prišel domov in rekel, da se v ponedeljek začne šola na daljavo na način, da bodo moral bit za mizo in s kamero prisotni in da bo mogu met zlo kmal, to je jutri, inventor redy za pouk. Zadi pa še dva osovnošolca pouk na enak način, pol se pa znajdi. Tko da razni ebay linki in linki do nemških strani takoj odpadejo, tko daje treba tem cenam dodat minimalno 200 EUR, pa še zaloge so kr neki. Je pa zadeva kot iz trgovine in bo mende enga mulca in eno srednjo šolo preživelo.

Sicer pa nisem spraševal za nasvet, sem samo predlagal eno izmed alternativ čip kitajcem in povedal v kakšnem stanju je a kvaliteta rabljenih pro zadev. Vem da službenga elitebooka, ki bo zdele star 5 let in še prebavi za silo acad 2021 (bohnedej 3d) ne zamenjam za noben čip šit za 300 EUR. Prav tako pa ne Probooka g2 ki si ga lastim privat, oziroma ga ma zdej smrklja za šolo....
 
Nazadnje urejeno:

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Jst bi šel v nakup 4. gen delovne postaje le, če bi res res potreboval 32GB rama in bi jo dobil ugodno. Namreč to je relativno težko dobit za normalen denar s sodobnim procom. sicer pa se bi raje odločil za kakšno Ryzen varianto s sicer le 16GB rama (malo manj od priporočljivih 20), a z vsaj 2x hitrejšim procesorjem, zelo verjetno celo 3x, če je malo daljša večnitna obremenitev. Ryznen 4800u z odklenjenim TDP v Cinebench R20 multi dosežejo tudi po 5000 točk, kar je tudi za deskop kište že kar soliden rezultat. Za primerjavo i7-4710MQ dobi tam 1350. Pa je to relativno kratka obremenitev, ko se še niti ne pokažejo termalne omejitve, kjer seveda 6 let star dizajn v 22nm nima za burek proti 7nm Ryznom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Priporočeno za 2021 je 32 rama. Glej, mogoče bi lohk dobil kaj bolje, kaj cenejše, kaj mal dražje pa novo ali novejše, je kar je. Časa za premislek ni blo prav dosti, ker je stvar že tretji dan v uporabi, vmes je bil vikend. Če sem že šel v rabljeno je pa tole definitivno bolje in vredno vsaj 200 več od nečesa na bolhi, saj ma konc koncev 3 leta garancije in je res, tud notri, urejeno in počiščeno. Nekak tko zgleda kot moj elitebook ki 4 leta ni videl drugega kot dock in mogoče 4x na leto teren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Dejansko ryzni serije 4 so letos prisli na trg in do sedaj pokazali ogromen preskok napram Intlu.
Je pa stvar tezko dobavljiva, v Sloveniji skoraj nemogoce. Ce pa je, je cena dosti visja kot v Nemciji. Mene osebno umlauti na tipkovnici ne motijo in bi kupil gor takega prenosnika.

HP pro book s 16 gb Ram in prostim mestom za Ram ter 4700u procom stane nekaj pod 800 eur. Pa nadgradis in mora letet.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
jest mism da je debata (klasično altersko) mejckn zašla.. začel se je z budget laptop za šolarja - kar sem spremljal "pod nujno".. potem so pa vmes uletele "oh in sploh" delovne postaje.

Kar nasedva gledam - je hitr dobr.. windowsi, office (word/ppt), zoom, zvok in slika.. zadeva laufa na i5, 14" ekran, 8GB rama, SSD 250 GB. To pomoje pohendla karkol za "do 500€" in more zadoščat (upam) osnovnošolcu in gimnazijcu do konca šolanja.

Kar se pa raznih Autocadov in specifik tiče - pa to ni glih "tipičen šolar".. oz. je vedu, da bo autocad imel že ob vpisu v šolo.. tuki corona nima veze
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Se strinjam. Zbook od mojga smrkavca je bil z moje strani samo omenjen kot to v kakšnem stanju je prišel ob predlogu za rabljeni laptop za 400 EUR, pol se je pa začel, kdo bi to kupo pa kdo nebi kupo in podobne oslarije, sploh ker sem že kupil. Vse ostalo se lohk pobriše z lahkoto. Če ne bi blo Inventorja zarad corone doma že letos bi se mogoče ali sigurno stvar obrnila drugač. Tko pa je kar je.

Če pa gledaš tudi rabljeno pa sam pazi da ma kamero, to zdej rabjo, brez kamere ne sme bit pr pouku in ogromno te rabljene pro robe nima kamere.
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
V glavnem kaj je boljš in kaj ne je sedaj brezpredmetno, ker situacija je taka, da vzameš kar sploh je na voljo in tega ni več velik. Al je drago al pa nov/starmodel nabašeš, če se ne spoznaš za dober denar. Rabi/l pa marsikdo pod nujno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
966
113
Obišči stran
V glavnem kaj je boljš in kaj ne je sedaj brezpredmetno, ker situacija je taka, da vzameš kar sploh je na voljo in tega ni več velik. Al je drago al pa nov/starmodel nabašeš, če se ne spoznaš za dober denar. Rabi/l pa marsikdo pod nujno.

Točno tako.

Pa še update. Cel teden že uporablja tamala tegale chuwija (6 razred) in dela vse BP. Tako da če bo delal do konca OŠ bo itaq čista zmaga. Hudih programov pa v tem cajtu ne bojo ganjal...
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
Tudi sam sem čakal na Probooka in Ryzen 4 in bi ga kupil novembra za črn fridaj recmo. Ampak se je zgodil tole kar se je... No sem pa imel skoz v backupu enga core2duo za enga od šolarjev, če se kaj dogodi. In evo ga, sem ga prepihal, skabliral, počistil in laptop deset let star s ssd dela ko stara puška, tiste teamse že požene in še fajn greje sobo zraven :).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
eno hitro pomoč, kolk je tole vredno, refurbished zadeva, oboje z win10 gor

HP EliteBook Folio 1040 G3, Intel Core i7-6500U
2.50GHz, 8 GB DDR3 RAM, Display: 35,6cm (14")
2560x1440, 512GB SSD


ter

HP Elitebook Revolve Touch 810 G2 i7-4600u/8GB/180
SSD/cam/HDR
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pa ce se vrnemo nazaj na topic; za 500€ je nekaj takega nobrainer, pa se zalogo majo

razni atomcki se lahko enostavno skrijejo. Samo za obcutek, kako obupno pocasen je predlagani n4000 v primerjavi z 4500u

Taksen laptop z ryzen5/7 lahko solarja kamot zdrzi (ce nebo crknu al ga pa unci) globoko v to desetletje :)
HojnikB, mi lahko najdeš en nobrainer, le da je 17 col.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Hojnik, sem poklikal, ampak dobava za moje želje je v letu 2021:).
Geizhals

Piše pri 2 trgovcih 1-3 dni ?
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
AndrejD hvala, tej so že z R7 procesorjem, 100€ več. Bom verjetno enega namiznega na hitro skup sestavu.