Land Rover Discovery

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
LP! Mene pa zanima a ima kdo kakšne izkušnje z LR Discovery. V oko mi je padla zadnja generacija, lepi so kot vrag. Pa me zanima a to je isto sranje kot Range Rover ali so Discoveryji bolj zanesljivi? Namreč Range Rover bi naj bil katastrofalen. Mislim da je nekdo tukaj gori vozil Discoverye...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Platforma ki jo imajo zadnji (taveliki) LR je enaka, tako da discovery, range rover, range rover sport in mislim da tudi delno velar so pod kožo identični avtomobili. Če gledaš zadnjo generacijo naj bi se tradicionalna pokvarljivost malo izboljšala in niso več takooooo katastrofalni, je pa vseeno treba računat da je to kup tehnike, kjer je vsaka malenkost ki crkne takoj par k eur stroška.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Peljejo se super, rabis pa dobrega kozolčarja, potem se da dobro prit skozi. Potrosni deli so v UK smesno poceni. Zadnja gen se celo splaca vzet 150konjskega dizla, ki po besedah dolgoletnega voznika LRjev v nicemer ne zaostaja za prejsnjo verzijo, ki je imela (nevem tocno 170 ali 190) konjev. Pri 150.000 pa mu je sel menjalnik, pri cemer mu je grozilo 8jurjev, nato je imel sreco in je dal samo 4 za elektroniko... Za ene 25 jurjev kolikor taki stanejo, se bos tezko peljal bolje, pa tudi imidž je večen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Jaz sem imel Range Rover Sport. Super avto, odlicen za peljat. Dokler dela. Kar pa ni prav pogosto

Motorji so na sploh problem pri vseh JLR
:)
To je treba vzet 20 let staro, z V8 (ford) motorjem. Ti so najmanj problematicni. Mehove kupis kitajske, edino kompresor ne vem ce se ze kako poceni da zrihtat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja, ko/če obogatim pa mogoče res kupim kakega Ranga za drugi avto :cool: Sem pa peljal zadnjič po AC za enim verjetno čist novim črnim Discoveryem in je res hud. Pač drugačen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kar pa mi je fenomen pri Rangu, zakaj je to rabljeno tako drago. Gledam RR Vogue, 2019, vse 150-200k km pa od 65k€ dalje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Je pa treba vedet da to niso vec terenci. Se 10 let nazaj si lahko tako z RR sport kot disko sport prilezel marsikam. Danes pa jih na terenu brutalno poniža že npr bimer X3
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
glede na par epopej z novimi defenderji (glede na socialne medije)...jih bom samo oddaleč gledal. Nisem tolk drzen, sploh nepoznavanje, kje bi kakšne spec. dele kupoval..
Ko sem gledal da so tehniki iz tovarne prihajali pa probali reševat e-napake (rešili nič). Moraš biti težki mazohist.
Dizajn je pa dober.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
glede na par epopej z novimi defenderji (glede na socialne medije)...jih bom samo oddaleč gledal. Nisem tolk drzen, sploh nepoznavanje, kje bi kakšne spec. dele kupoval..
Ko sem gledal da so tehniki iz tovarne prihajali pa probali reševat e-napake (rešili nič). Moraš biti težki mazohist.
Dizajn je pa dober.

Sej stari defenderji (oz LR na splošno), kar so imeli elektronike je itak vse bilo zelo hitro nedelujoče oz. še bolje rečeno čudno delujoče. Kar sem se vozil z njimi je pri 90% bila "sveta trojica" v okvari (3 amigo error po anglesko, gorijo ti lučke za ABS+TC+HDC). Napaka se vleče iz 90h dalje pa je še vedno niso odpravili. Celo nefabriške rešitve ne obstajajo oz. obstajajo v obliki obd škatlice, ki ti resetira napako na ABS modulu takoj ko se pojavi in stvar potem deluje BP. In baje se pri novem defenderju tudi pojavljajo problemi natanko z isto stvarjo.

Bi rekel da v 30+ letih so ja pogruntal kje je težava, ampak očitno niso. Bi človek že pomislil da vpliva na napako angleško vreme kjer so jih sestavljali, samo tanovi so sedaj s slovaške pa je še vedno isto.

Tako da za nove LR velja pravilo, kupi novega, imej vsaj še en avto za backup, ko se začnejo resni stroški samo prodaj. Če kupuješ rabljenega pa se moraš zavedat kaj dobiš in koliko te stane. Se pa še vedno najde veliko entuziastov, ki jih kupujejo in so pripravljeni na vse tegobe, ob temu da potem še rečejo da je to res odličen avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
60
38
18
Mislim, da glede iz izkušenj najbolje it stran od teh GB avtomobilov in iti na D. Veliko manj skrbi in vsega ostalega.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
se posipam s pepelom, sem prebral Evoque in narobe skup sestavil - ja tavlki RR so pa konkretni s ceno, ja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
do malo prej nisem vedel, da lahko range rover stane 300 jurjev in da ima lahko avto za 300 jurjev "samo" 350 ponijev
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
ni vse samo v ponijih:). Ogromno ti pobere džidžimidži oprema - pr mojmu je na koncu naneslo skor 140 tavijolčnih papirčkov, ko se mal preveč igraš z dodatki. Ampak občutek v vožnji je dosedaj najhujši, kar sem jih imel. recimo zadnji v vrsti je bil x6. Velar ga zmaga glih kadar hočeš....

Ampak je, še Velar je cenovno čisti overkill, kaj šele čistokrvni RR . sploh glede na zloglasni renome.. Če pa malce pogledaš kak video na Youtube, ti bo pa hitro jasno, zakaj taka cena.. RolsRoyce v SUV izvedbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
Voznja v RR je nekaj posebnega. Je pa samo za bogate, in pa za entuziaste, ki sraufajo sami. Ce imas kanal/dvigalo, in 2 desni roki...je pa to gotovo vrh avtomobilizma.
 
  • Haha
Reactions: sajkek