Odeja, svila ali merino ovca?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A je kdo slučajno delal projekt iz nakupa odeje namreč gledam da bi nabavil novo, bolj kvalitetno odejo za čez celo leto. V oko sta mi padli te dve opciji:

https://www.vitapur.si/celoletna-svilena-odeja-vitapur-victorias-silk#additional-info

ali

https://odeja.si/slo/odeje/odeja-merinofil-medium.html

Odeja vem da je kao TOP firma, za Vitapur nimam pojma, se pa mi zdi da je Vitapur bolj neka TopShop opcija ampak nima veze...

Torej išče se ena odeja za čez celo leto. Pač nekje sem zasledil jamranja čez to Merino ovco da je bilo določenim zelo zelo zelo vroče kjub temu da bi naj uravnavala klimo glede na telesno temperaturo in temperaturo okolice. Pač eno je marketing drugo realnost... Za svilene odeje pa sem povsod prebral same pohvale... Zdaj pa me zanima če je kdo sam to kupoval, testiral in kakšne so izkušnje. Morda tudi kakšna druga priporočila, jaz sem na brzino našel samo to. Aja... Pa odeja sem zasledil da ima sedaj nekaj dni še neki 25% popust na vse....

Hvala!
LP
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odeje iz poliestra imajo enake ali boljše lastnosti in so precej cenejše. Seveda pa niso tako fensi. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Odeje iz poliestra imajo enake ali boljše lastnosti in so precej cenejše. Seveda pa niso tako fensi. :)

Pa dobro, vem da zgoraj navedene dražje odeje niso toliko boljše kot iz poliestra ampak da so plastične boljše pa ne kupim. Jo imam sedaj pa težko rečem da sem zadovoljen z njo. Se mi kar zdi da se zdaj potim v tem času... sicer ne pravim da se z svileno ali ovčjo ne bom... zato pa vprašam. Torej od kje ti te informacije? Si preizkusil? Ugibaš? Splošno znano dejstvo ali...? Tnx
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nikoli več merino ! :mad: Je prevroča in pod njo švicaš kot konj. Da ne rečem še, če uporabljaš zraven še rjuho :bonk::bonk:. Prati jo daješ v samo nekatere specialne pralnice, ...

Merino je nateg prve klase. Jaz jo imam samo še za v šotor jeseni, ko je že hladno.

Zraven v kompletu sva dobila še dodatno otroško odejo, pa smo počakali par let, da je punca prišla na normalno posteljo. Odeja je ostala originalno zapakirana! Firma Bavaria woltex. Ko jo je moja odpakirala, je prismrdelo ven po ... konjskem, kameljem, ... nevem kakšnem dreku! :eek:
Sem jo dal enkrat oprat v Labod, potem smo jo pa stran vrgli. :bonk:

Morda se počutijo arabci v redu v njej v tistih njihovih ledenih puščavah ponoči, za pri nas to definitivno ni. Posteljnina mora biti pozimi bombažna, poleti pa lanena. Ga ni sintetičnega približka.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Precej je odvisno od tega, kakšno temperaturo imaš v spalnici in kaj ti paše. Kaj pa pernata/puhasta odeja?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdaj je tako... klima v stanovanju je ampak buatasto postavljena tako da ne doseze najbolje spalnice, imam pa dobro lego tako da tudi ko je toplotni val ne pride nad 21-22-23 sploh ce klimo kurblam zraven. Pozimi pa je spalnica nastavljena na cca. 20 stoponj. A ne bo perje pretoplo za poletlje?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Jaz lahko dam glas za Odejo, ker delajo res odlične stvari. Imamo doma alergika na pršice in z njihovo odejo in pouštrom, ki sta oba proti alergijska, so se težave bistveno zmanjšale.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Poskusi še pernate odeje, v Ikei jih dobiš zelo poceni. Ni primerjave z volno...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pa dobro, vem da zgoraj navedene dražje odeje niso toliko boljše kot iz poliestra ampak da so plastične boljše pa ne kupim. Jo imam sedaj pa težko rečem da sem zadovoljen z njo. Se mi kar zdi da se zdaj potim v tem času... sicer ne pravim da se z svileno ali ovčjo ne bom... zato pa vprašam. Torej od kje ti te informacije? Si preizkusil? Ugibaš? Splošno znano dejstvo ali...? Tnx
Moderne poliestrske tkanine so plastika samo še po imenu. Imajo votla vlakna, ki so čudovita izolacija, zato so izjemno lahke, tople in zračne.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Moderne poliestrske tkanine so plastika samo še po imenu. Imajo votla vlakna, ki so čudovita izolacija, zato so izjemno lahke, tople in zračne.

Pa ja, imajo svoje prednosti, ampak počutje definitivno ni ena izmed njih. Imam spalno vrečo in "puhovko", obe polnjeni z nekimi kao vrhunskimi umetnimi polnili z votlimi vlakni. Imam pa tudi spalno vrečo in puhovko, polnjeni s pravim puhom. Prvi dve uporabljam samo tam, kjer obstaja velika verjetnost, da se bosta zmočili oz. bosta izpostavljeni vlagi, za vse ostalo pa puh. Je lažji, pa še manj se potim :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če je slučajno kdo gledal kakšno odejo z Vitapurja mi naj do jutri javi, se lahko kaj pametnega zmenimo, -50/-60% popusta... Velja samo do jutri... LP