Lamiant kaj priporočate?

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Laminat bo v otroški sobi in bo položen na znižan topli pod.
Vse ostalo je urejeno.
Torej izolacija, parna zapora, topli pod, filc in za tem laminat, ki pa še ni izbran.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
ne razumem najbolje....


a izolacija, topli pod...to je trenutno že položeno?

al imate nameno tak sendvič zdaj polagati v sobo?

(o kaki izolaciji je govora?)
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Pa dajte že enkrat nehat o tem kako je laminat hladen in kako je parket topel. Kar neki. Jaz res ne vem od kje vam to. Zdaj naj samo še en reče, da sploh ne rabiš kurit tam kjer imaš parket.
Jaz ga imma v sobi in lahko povem, da brez copat nimaš kaj iskat, enostavno je mrzlo, kaj šele da bi dala na taka tla otroka sedet oz. se igrat.

Ne bi rekla, če bi primerjali ploščice in parket, potem lahko rečeš, da je parket toplejši, med parketom in laminatom pa se mi zdi taka primerjava brez vezna.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz....

ma kakšen mrzel laminat sej nismo v sibiriji.več od tega kaj je bolj toplo laminat al parket je odvisno kaj je pod njim oziroma kakšna je izolacija.je pa res da laminati za 3-5€ na m2 ni za nikamor
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Pa dajte že enkrat nehat o tem kako je laminat hladen in kako je parket topel. Kar neki. Jaz res ne vem od kje vam to. Zdaj naj samo še en reče, da sploh ne rabiš kurit tam kjer imaš parket.
Jaz ga imma v sobi in lahko povem, da brez copat nimaš kaj iskat, enostavno je mrzlo, kaj šele da bi dala na taka tla otroka sedet oz. se igrat.

Ne bi rekla, če bi primerjali ploščice in parket, potem lahko rečeš, da je parket toplejši, med parketom in laminatom pa se mi zdi taka primerjava brez vezna.

Ga imamo samo v eni sobi in je obcutek drugacnejsi od tistega na parketu.

Zakaj je stiropor ki je bil celo noc zunaj pozimi na dotik toplejsi od snega? Isto je tukaj
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
odvisno je tudi od laminata.čipšit zadevo so plastika že na pogled.dočim dražje zadeve so dosti boljše ampak potem jet udi cena že zelo blizu gotovem parketu še posebej če je slednji v akciji
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Glede hladnega laminata je tudi meni malo mimo. Celo zimo hodim bos (tudi brez nogavic) po tem laminatu pa me še enkrat ni zeblo
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Glede hladnega laminata je tudi meni malo mimo. Celo zimo hodim bos (tudi brez nogavic) po tem laminatu pa me še enkrat ni zeblo
Ima kdo možnost naredit meritev temperature lamianta in parketa v ekvivalentnih pogojih?
Ali pa povejte s čim se to lahko izmeri.
Sam imam sicer pri sorodnikih laminat in parket enega ob drugem pa ne opazim posebne razlike.
Bi me pa rezultat zelo zanimal.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Problem je pa v tem, da v nobenem primeru ne hodiš po lesu, ampak po laku.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz....

ma kakšen mrzel laminat sej nismo v sibiriji.več od tega kaj je bolj toplo laminat al parket je odvisno kaj je pod njim oziroma kakšna je izolacija.je pa res da laminati za 3-5€ na m2 ni za nikamor

Ne strinjam se čist Del Boy (sorry, nisem se mogel zadržati
evil.gif
) Sam sem v otroška kabineta dal najcenejši laminat s pohodnostjo 31 (okoli 4€ na m2). Vzrok je čisto preprost - bmk, če ga uniči v pol leta, letu, dveh... za 8-10 kvadratov ima lahko vsako leto nov laminat. Še sam ga polagam, tako da je to poceni špas, pa še živce mi prihrani.

Za primerjavo - v dnevni sobi imam gotovi bambusov parket (zgleda bomba! - še vsak, ki je bil prvič pri nas je ostal brez besed
smile-1.gif
) in jo vlekel cca 30 cm. Ob zvoku so mi šle kocine pokonci, poznalo se ni pa nič...
Pri majhnih otrocih se mi zdi da je laminat prava stvar, če je dobra izolacija pa sploh.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Renoviram stanovanje in dolgo časa sva se odločala kaj po tleh..
Sprva je bil v igri Bambus...ni kaj, saj je lep, potem sem ga pa videl položenega večjo kvadraturo in prvo kar me je prešinilo ( sory tistemu ki ga ima) da dam raje linolej kot to. pač vsake oči svojga malarja...potem sva študirala o klasiki pa o panelnem itd in po vsem prebranem sva se odločila za laminat ( mamo psa in parketu dam na izgled brezhibnosti cca 2 tedna ali še to ne).
Laminat bova kupila kar KRONO - Floorever silent + - AC5-33( cena je 24€ -m2) sicer je res da dobim za ta denar tudi parket ampak odtehta že napisano. Pogoj je bil da je tih , odporen itd....pod njim pa pluta + polagal se bo na star parket. Po stanovanju zelooo redko hodim/o bosi, tako da glede z vidika kakšne hladnosti se ne sekiram...Bomo pa videli končni izdelek - lahko da mi bo celo žal in bi raje gledal rise od krempljev ..
cheer.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik shift pravi:
verjetno gre za bolj psihološki učinek.les deluje vedno bolj prijazno kot plastika

ne gre za psihološki učinek, ampak za hjitrost prevajanja toplote

Pojdi ven in z golo roko primi za kos kovine in kos lesa (zunaj imata oba isto temperaturo). Kovina bo delovala precej hladneje, ker bolje prevaja toploto in tako toploto hitreje črpa iz tvoje roke. Isto poskusi še s kosom stiroporja

Tako laminat, kot parket sta lakirana, lak pa je dober prevodnik toplote. Če so tla dobro izolirana, ni hude razlike, če pa je talno je pa itak zmaga (v vsakem primeru).
 

vejca

Pripravnik
Trenutno si moja hči ureja svojo sobo v kletnih prostorih in se je odločila da bo na tla dala talno iverko in na njo topli pod. Pač zanjo je to najugodnejša varianta. Smo pa to videli pri prijateljici in ima 3 otroke in se igrajo na tleh. Tla so topla in se ne lomijo.
Pod iverno ploščo pa bomo dali stekleno volno.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Delni rezultati:

Klet:parket lamelni na iverni plošči pod njo tervol 19.3C
Pritličje: Laminat na estrihu (morda je pluta vmes?) 18.3C (spodnji prostor ni ogrevan)
Pritličje: Lamelni parket na estrih 18.6C (spodnji prostor ogrevan

Bom pa še spremljal.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
temepratura logična da bo tam tam..občutek je tisti, ki šteje.

Vsedi se pozimi na klopico v parku..enkrat na leseno, enkrat na kovinsko..obe bosta imeli isto temp. kakšen bo občutek pa sporoči
evil.gif


Glede izbire talne obloge...sicer gotivi parketi so trenutno in..slabost je ta, ker so ekstremno občutljivi na poškodbe..in od parih sem slišal, da so ga mastno plačali, zdaj je pa tak, da jim gre na jok in bi ga najraje zamenjali.

Tako da klasika (od parketa) je še vedno zakon.....dokler, si ne omisliš talnega gretja...tu pa dobesedno odpade..in spet si...ali ploščice (za moje pojme poraz za v dnevno sobo), laminat (neobčutljiv, cenen videz in občutek hoje) ali dvoslojni izgotovljen parket (drag in občutljiv na praske/poškodbe).

Tako da..karkoli narediš ima prednosti in slabosti...potem pač prilagajaš glede na svoje potrebe (pričakovanja o vzdržljivosti, izgledu, občutku, in sevedana koncu...ceni)
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
In s tem si dejansko povedal čisto vse!!
Ni idealne talne obloge, vsak mora sam pri sebi razčistiti kaj mu je prioriteta ( nekomu izgled, drugemu toplota...tretjemu cena...itd)