Kvaliteten DVB-C sprejemnik?

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Spoštovani,

zadeva je sledeča.
smirk-1.gif

Ker nam ponudnik digitalne televizije Telemach ne zagotavlja normalnega sprejemika za kabelski signal, je napočil čas, da se le tega dokončno znebimo!
Trenutno imamo sprejemnik Handan CV-7000, ki podpira tudi HD signal, vendar pa ga je v zadnjem letu doletela naposlušnost in ne deluje tako kot bi uporabnik pričakoval. Tudi sam Telemach za Handane ne daje ven novih posodobitev, Cisco sprejemnika pa se ogibam že na daleč...
10.gif


Torej, stvar je takšna, da bi potrebovali dober kabelski sprejemnik digitalnega signala.
Prvi pogoj je, da se programe da shraniti klasično pa vrstnem redu, kar Cisco HD DVR že v osnovi nima.
Drugo je, da podpira TTX, da ima podporo za USB in branje vseh vrst datotek.
Seveda HDMI in MPEG4 sta osnovi...

Kolikor sem uspel zaslediti se nagibamo k nakupu sprejemnika znamke Technisat.
Modela TechniSat DIGIT HD 4 CX ni več v prodaji tako, da pride v poštev Technisat digit HD8 - C.

Zanimajo me vaše izkušnje s Technisatom, ali zadeva dobro deluje, saj sem nad Telemachovimi sprejemniki globoko razočaran!
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
TechniSat HD4 in HD8 sta odlična in zelo podobna, razlike so v dodatnih funkcijah HW/SW in ceni. Mislim, da tvoja informacija ni točna, da HD4 ni več na voljo.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Mislim, da tvoja informacija ni točna, da HD4 ni več na voljo.
Na strani Mimovrste imajo podano samo ceno, za manj kot 70 €, kar je nekam sumljivo malo.
Ni pa opisa izdelka, ponavadi tako izgleda, ko nek izdelek umaknejo iz prodaje.

Uvoznik iz Maribora pravi, da je model HD8 - C novejši obenem pa tudi višji razred modela HD4...


Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Še bolje pa je imet vgrajen tuner v TV.
To je pa tko, ko fotr kupuje TV in prinese domov Samsung LED LCD za 2 jurčka, brez DVBC tunerja.
bonk.gif

Sicer je bilo to kakšni 2 leti nazaj ampak vseeno, da bi prej kaj vprašal!

Zdaj ima pa same težave in 2 originalna daljinca od TV neuporabna!
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Našel sem še primer združitve Blu-ray predvajalnika/zapisovalnika in sprejemnika digitalnega kabelskega signala!
Seveda je tudi cena temu primerna, vseeno pa izgleda zelo všečno...
zmaga.gif


Me prav zanima ali tudi Samsung ponuja kaj podobnega?


LG HR550C
135408.png
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ta sprejemnik je lahko za gledanje TV popolnoma neuporaben
wink-1.gif


Najboljšo izkušnjo pri gledanju TV, ti nudijo sprejemniki z Enigma 2 softwerom. V osnovi je vsak E2 sprejemnik namenjen satelitski, vendar lahko nekaterim sprejemnikom dodaš DVB-C tuner (tudi USB dvb-c tuner!!). Jaz mam recimo dodan USB DVB-T tuner, dela odlično
wink-1.gif


Tle je en primer kako lahko zgleda vse skupaj: http://youtu.be/5spQmDXOVrg
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Bi kdo vedel za kaksen ugoden DVBT sprejemnik kje v kaksni akciji ali podobno? Sem pregledal starejse teme in videl da so jih je dalo dobit po 20eur pa da so mel vecino funkcij kot drazji sprejemniki. Mora imeti pa scart

Se najraje bi imel tistega majhnega ki se ga direkt na scart priklopi zadaj na tv in ga sploh ne vidis, pa cetudi ima manj funkcij.
 
Nazadnje urejeno: