Technisat DVB-C sprejemniki

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
Prisiljen sem bil zamenjati HD snemalnik CISCO, ki ga ponuja Telemach in sem se odločil za tole: DIGIT HD4-CX (na lastne stroške se razume)
" http://www.technisat.de/indexd316.html?nav=Kabel_DVB_C_,de,67-15258 "

Po nekaj dneh uporabe sem izredno zadovoljen, odzivnost, enostavnost, skratka zadeva deluje odlično proti ciscotu. Kodirno kartico sem samo vstavil v režo in deluje BP. EPG brez kakih problemov.

Zanima me kako ste ostali zadovoljni s Technisat-ovimi sprejemniki?
Mogoče tudi priložnost za ostale obupane uporabnike ciscotov, da jih zamenjajo za kaj drugega?!

LP
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Zanima me kakšen je postopek vračila Cisco-ta, ali ima Technisat vgrajen disk za shranjevanje in koliko GB, kje si ga kupil in za koliko, kakšno naročnino plačuješ sedaj brez Cisco-ta, ali je Technisat Full HD resolucija 1920x.... Hvala za odgovore.
 

joskec

Zelenc'
4. jun 2010
15
0
1
Jaz sem imel digitalni sprejemnik Technisat Digit K3-X. Bil enako kot eagleman izredno zadovoljen. Delal brez problemov, hiter odziven čas, dopadljiv EIT. Torej brez pripomb. Še ga imam doma in če je kdo zainteresiran, mu ga lahko prodam.
 

eagleman

Zelenc'
18. feb 2010
26
0
1
Maribor
Ciscota samo zapakiraš nazaj v škatlo z vsem kablovjem, ki si ga dobil pri najemu in neseš tja. Izpolniš delovni nalog za vračilo in to je to. Mesešno bo račun nižji za 6€.

Pri nas je malo dobaviteljev za Technisat, sem ga kupil preko mimovrste :
http://www.mimovrste.com/artikel/4260015927/dvb-c-sprejemnik-technisat-digit-hd-4-cx-mpeg-4

Priklop preko HDMI, resolucija na 1080i (tako kot pri Cisco HD)

Zadeva sicer nima vgrajenega diska, ma pa možnost priklopa diska preko USB. Sem probal in gre snemat normalno kot pri običajnem snemalniku z vgrajenim diskom. Preko EPG si nastaviš, da posname kaj želiš. Edino gledaš lahko samo kanal,ki se snema in ne moreš med snemanjem preklopit kanala ker s tem prekineš snemanje - razlog, ker ima samo 1 tuner.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tele snemalnike moj ponudnik kabelske dobavi pri naročilu dražjega paketa, ali pa za neko skromno doplačilo na mesec (mislim, da 4€). Sam ga imam in nimam nobenih pripomb - dela, kot mora, brez nekih zajebavanj... Meniji pregledni, logični.

LP
Gargy
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Lahko kdo pomaga.
Iščem DIGIT K3X e.
Technisat link

V mimovrste sem našel zgolj DIGIT K3
Mimovrste link

Morda kdo ve, v čem je razlika, oziroma če gre za bistveno razliko?
Ter če kdo ve, kje bi se dalo zadevo nabavit, razen tega mimovrste.
Rabim pa za Telemach.
 

joskec

Zelenc'
4. jun 2010
15
0
1
Frenky666, mislim, da nekih bistvenih sprememb ni. Jaz imam Technisat Digit K3X in ga prodajam. Če te zanima, mi napiši ZS in se lahko dogovoriva o ceni. Ima vgrajen conax dekoder, tako da potrebuješ samo "pametno" kartico od Telemacha za gledanje digitalnih programov. Kot sem že napisal, pa dela odlično. Cisco se lahko skrije.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.618
100
63
Jaz sem imel omenjen sprejemnik izposojen 2-3 mesece. Bilo je vse ok, razen ene 3x je zaštekal do konca (zvok je utihnil,
pa nobena funkcija ni več delovala, daljinec se ni odzival...). Potreben je bil izklop iz elektrike.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
ali ta sprejemnik DIGIT HD4-CX sam določi ločljiivost automatsko ko preskakuješ med programi , da ni slučajno kakšen gumb na daljincu ko moraš sam sproti prilagajat ločljivost?
ali ima tudi tipko ko automatično lahko preklapljaš med formati in tudi da lahko daš sliko v format, recimo pri hd kanali "just scan" da ee slika čisto prilagodi ekranu?
 

krokro

Zelenc'
13. feb 2011
1
0
1
Pri nas ravno digitalizirajo kabelsko zato me zanima ali je res da Digit HD 4 CX sicer snema na USB medije, vendar pa je potem posneta vsebina neberljiva na PCju, da se s tem preprečuje piratsko razširjanje posnetega materiala. Se lahko zadevo reši z novim firmwarom? http://www.monitor.si/clanek/kabelski-sprejemnik-kot-se-sika/
Nisem prepričan ali je naprava sploh uporabna kot HD video player za filme snete z neta ali za predvajanje domačih HD videoposnetkov. Ne vem kaj se zgodi z vsebino, ki je bila že pred priklučitvijo na disku, je tudi to zakodirano ali celo sformatirano??? Cela vrsta vprašanj, vendar bi rad nabavil napravo, ki bi poleg DVB-C sprejemnika vsebovala tudi kvaliteten predvajalnik, kot je npr WD TV HD player, ki ga uporabljam sedaj in bi se ga potem lahko znebil. Ima kdo izkušnje tudi na tem področju?
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Morda kdo ve iz prve roke če poteka preklapljanje med programi gladko. Na vikendu imam enga kitajca za malo denarja in traja in traja. Zanima me za priklop na Siol kabelsko.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Hvala!
Sem našel navodila in notri lepo poše kako to narediš.
Imam pa še dve vprašanje preden nabavim.
Piše, da lahko predvajaš filme. Format MPEG. Kaj pa kakšen divx in podnapise?
Piše tudi, da lahko daljinec od sprejemnika uporabiš tudi za TV. Kaj to pomeni? Bi lahko z njim prižgal mojega Philipsa in preklopil na HDMI. Programe in glasnost bi pa preklapljal preko sprejemnika?
Morda veste kje v Lj. bi ga videl priklopljenega?
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Daljinec lahko upariš še z drugimi napravami, deluje kot neke vrste univerzalec.
Poglej na Telekomu, če imajo kje kak demo ali pa v mobitelivih centrih.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik krokro pravi:
Pri nas ravno digitalizirajo kabelsko zato me zanima ali je res da Digit HD 4 CX sicer snema na USB medije, vendar pa je potem posneta vsebina neberljiva na PCju, da se s tem preprečuje piratsko razširjanje posnetega materiala. Se lahko zadevo reši z novim firmwarom? http://www.monitor.si/clanek/kabelski-sprejemnik-kot-se-sika/
Nisem prepričan ali je naprava sploh uporabna kot HD video player za filme snete z neta ali za predvajanje domačih HD videoposnetkov. Ne vem kaj se zgodi z vsebino, ki je bila že pred priklučitvijo na disku, je tudi to zakodirano ali celo sformatirano??? Cela vrsta vprašanj, vendar bi rad nabavil napravo, ki bi poleg DVB-C sprejemnika vsebovala tudi kvaliteten predvajalnik, kot je npr WD TV HD player, ki ga uporabljam sedaj in bi se ga potem lahko znebil. Ima kdo izkušnje tudi na tem področju?

4 CX celoten dolgi (10ur?) posnetek snema na do 1GB velike .ts fajle (23minutne) na kljucke formatirane s FAT32, in so čisto lepo berljivi na vsakem PCju ali TVju z USB vhodom. Če je posnetek daljši kot 23 minut, ga avtomatično razreže, 4CX pa v svojem playerju prikaže lepo le kot 1 fajl. To razpalcelacijo na več fajlov boš videl na PCju ali TVju. Zelo uporabna zadeva. Datoteka .TS je navaden VOB mpeg2 fajl kot na DVDjih, le da ima podporo za streamanje.

DivXov in MKVjev ti 4CX žal ne bo predvajal iz USB porta. Jih sploh ne bo prikazal na spisku, čeprav so na disku. Nisem preverjal če gre iz LAN porta, a dvomim da bi. Je to le že malo star model. Morda to podpira novejsi brat 8CX, a le če so mu vstavili dovolj močan procesor (MKV) ali kodeke (divx) ?

Mene pa zanima naslednje:
1) Kako mu rečem, naj avtomatično sortira kanale iz Telemach omrežja lepo po vrsti, kot mi to naredi TV. Ker za 4CX mi vse razmeče po svoje (zgleda po frekvenci).
2) Ima tudi DVB-T kanalnik ?
3) Mi zna nekdo zelo na hitro povedat, kako sprogramiram snemanje prek timerja ali EPGja
smile-1.gif
? navodila so neuporabna, v menujih pa se tudi pojavlja toliko različnih timerjev (časovnik za trdi disk, časovnik za videorekorder, časovnik za kanalnik...), da se mi ne da ukvarjat z njimi in zdaj snemam kar "na roke". Bi bil hvalažen, da ne bom porabil preveč časa, za učenje:)
4) se vam tudi večkrat ob zagonu pojavi roza slika ? ko naredim ponovno ugasnitev in zagon, pa je ok. HDMI kabel imam vredu vtaknjen.
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.570
691
113
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Zanima me za priklop na Siol kabelsko.
Siol DVB-C nima EPG, zato Technisati ne morejo nastaviti ure in potem ne dela snemanje,....
bonk.gif
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik PujsaPepa pravi:
3) Mi zna nekdo zelo na hitro povedat, kako sprogramiram snemanje prek timerja ali EPGja
smile-1.gif
? navodila so neuporabna, v menujih pa se tudi pojavlja toliko različnih timerjev (časovnik za trdi disk, časovnik za videorekorder, časovnik za kanalnik...), da se mi ne da ukvarjat z njimi in zdaj snemam kar "na roke". Bi bil hvalažen, da ne bom porabil preveč časa, za učenje:)
4) se vam tudi večkrat ob zagonu pojavi roza slika ? ko naredim ponovno ugasnitev in zagon, pa je ok. HDMI kabel imam vredu vtaknjen.

3) Zdaj znam tudi prek EPG - mater so smotani Nemci. Ne gre preko menuja ampak le prek ene tipke na daljincu - tista leva na sredi, ki ima ikonco od oči "SFi". Odlično deluje in zelo enostavno.

4) Prestavil sem "Nastavitve slik | Barvni prostor | RGB (navadno)" , in se ne pojavlja več roza.
 

ajli

Zelenc'
21. apr 2011
1
0
1
Jst mam pa eno dilemo in sicer: trenutno imam kot ponudnika kabelske digitalne TV Telemach, ampak nimam pa nobenega sprejemnika. Nabavit si želim HD sprejemnik in sicer TECHNISAT DIGIT HD8 - CX. Na Telemachu so rekl, da za ogled njihovih programov rabim DVB-C sprejemnik s Conax čitalcem kartic. Tukaj ste omenili tud te kartice. A jo dejansko rabim? Kje ste jo pa vi dobil?