Kvaliteta Philips televizij

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Philips tvji, tudi več ne spadajo v philips krovno podjetje, ampak se je segment odprodal, podobno kot tudi še nekaj ostalih (audio) philips se fokusira predvsem na medical sektor
Lastnik blagovne znamke je TP Vision, ki je podružnica TPV Technology ki je eden izmed največjih proizvajalcev LCD zaslonov na svetu, in si lasti tudi druge blagovne znamke.
TP Vision ima sedež na Nizozemskem, proizvodnja pa je na Poljskem
Kolikor je meni poznano so Philips proizvodnjo TVejev kitajci odkupili od nizozemcev v treh stopnjah. Prvič cca 70% in čez kaki 2 leti še ostalih 30%. Kasneje so še posebej odkupili poslovno znamko "Philips". Tako, da je 100% v kitajskih rokah. Sedež firme je pa v Hong Kongu. Namen nakupa pa naj bi bil lansirati prodajo kitajskih TVejev v Evropi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.988
9.105
113
39
MB
ja, saj imaš vse na wikiju al pa kje drugje, od 2011 do 2014 je mislim da potekalo
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Jaz sem reč pripeljal domov v petek in šele v ponedeljek sem ga lahko naštelal. Je namreč ob vsakem zagonu zmrznil, ker se jim je usul tisti njihov smart server
hysterical-1.gif
Prvega pol leta sem moral dnevno vlečt kabel za štrom ven, ker je reč zmrzovala vsak dan. Potem so končno izdali fw, ki se ni več za vsak klinac sesul. Plus jaz sem nehal drkat (nedelujoče) funkcije tvja, da se ja ne bi obesil.

Tega, da rabi ob zagonu 2 minute preden začne reagirat na tipke niso odpravili nikdar. Med stopnjo glasnosti 10 in 11 je razlike vsaj 50%. Tega tudi nikdar niso odpravili. Hroščev je toliko, da bi jih moral naštevat na parih straneh. Npr. posebej tečno je, da spremeni nastavljen format slike, ko greš v smart menu. Ko spremeniš format nazaj pofuka barve. Mislim, reč je nora. Po mojem nimajo absolutno nobenega testiranja, fw jim pa programirajo opice.

Zelo podobna izkušnja.

O servisu rajši ne bi. Najprej servis nekje v Velenju, potem v Ljubljani. testirali, posodobili SW, menjali neko zadevo. TV je prišel nazaj vsakič bolj zjeb... Na koncu so v Ljubljani ugotovili, da se TV-ja ne da popraviti. Dobil nazaj kupnino in kupil Samsunga. Od takrat je mir. Ambilight je bil OK, vendar mi ne odtehta vseh težav, ki mi jih je povzročil Philips.

Ne vem, kako je z novejšimi modeli. Moja izkušnja sega v leto 2015.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
naš tv 46pfl5537k je 4-5 let star.
zadeva se občasano sama ugasne, predvajanje iz usb ( kljuc ali pravi disk ) je več ali manj naključno, epg je katastrofa, iskanje kanalov tudi - uporabljam samo satelitske. sw upgraje je bil leto ali dve potem pa nič več, ima kar nekaj bugov. slika in zvok sta ok, čeprav je ekran neenakomerno osvetljen. philipsa nikoli več
če primerjam s podobnim LGjem bi raje LGja vzel ( kar imam tudi namen )
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

če primerjam s podobnim LGjem bi raje LGja vzel ( kar imam tudi namen )
zmaga.gif

LG ima dosti boljši vmesnik, daljinec tudi po 7 letih dela.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.670
1.587
113
Pred 9 leti sem kupil philipsa. Imel je eno gadno sw napako, ki je eno glavnih lastnostih onemogocala. Sw popravek? Hebe se njim, ga nikoli nisem docakal. Glede na neobstojeco podporo tega vec ne kupim
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Enega imamo doma, letnik nekje 2013/14, dela, ampak vmesnik je pa počasen za znoret...

Panasonic, Samsung, ki sta prav tako doma sta boljša v vseh pogledih po moje (so pa vsi bolj low end).
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
evo po mesecu in pol na novem sihtu (priklapljam tv-net itd, montiram modeme in stb) lahko recem da je vedno najvec dela s philipsom, pocasen vmesnik, ne najde stb...
Samsung, sony, lg, panasonic... nobenih problemov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Ostalih sicer ne poznam, ampak LG nima androida, ne? Ostali imajo? Ker Philips mislim da ima, in to potem sploh ni čudnega, da šteka in ni stabilno...pač android.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Mah ja... ne se izgovarjat na android. Doma imam android media player za 30$ in dela vse BP in to na Androidu 4.4.. Tudi glasba preko optike na 5.1. na domači kino ipd. Tako da so to bolj klaverni izgovori. Če so se odločli za android, bi pa riskirali še 20$ za večjederni procesor, če se že hočejo it te igre, ali pa pač naj pustijo dummy TV kot tak.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Saj je 4 core procesor.

Ampak tudi avtorji kodija v17 so odnehali nad DTS passthrough, ker je enostavno preveč HWja in ne morejo pokriti vsega. Pač enak problem ima android, ker hočejo krit vse možne naprave.

Imam pa še vedno rajši android, ki šteka, kot pa webOS, kjer bi potem moral imeti zunanji player. Zdaj mi vsaj vse dela direktno prek TVja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj je 4 core procesor.

Ampak tudi avtorji kodija v17 so odnehali nad DTS passthrough, ker je enostavno preveč HWja in ne morejo pokriti vsega. Pač enak problem ima android, ker hočejo krit vse možne naprave.

Imam pa še vedno rajši android, ki šteka, kot pa webOS, kjer bi potem moral imeti zunanji player. Zdaj mi vsaj vse dela direktno prek TVja.

A res je Kodi na 17tki opustil DTS passtrough? Šit potem pa moram ostat na 16.tki in upat da se kodeki ne spremenijo preveč. Namreč to mi full pomeni, ker DTS odkodira hišni kino. In če tega nimam, potem brez veze da imam player. To je kot bi volan odmontiral na avtu.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Help my DTS stopped working - but it did in Jarvis - you broke my system - you are damn idiots, Team Kodi 111!!!111
If you have a broken firmware, download the shitty builds. They are named matching your firmware. Currently on this list are:
FireTV 1 and 2, Some prerelease AMLogic Android 6 versions that ship a broken, e.g. shitty FW, never released as final by AMLogic.

Current shitty version: http://mirrors.kodi.tv/test-builds/android/arm/kodi-20170211-65f53d0-shitty-armeabi-v7a.apk (Updated 17/02/11) - Handle with care, you are warned. This version can kill your ears as it fakes passthrough via PCM as Jarvis did.

Mogoče ti bo vseeno delalo, probaj s shitty verzijo, največ je odvisno od HWja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Res je, tudi jaz imam SPMC, ampak kodi v17 je prihodnost.

bomo videli kako bodo forki, mogoče pa se bo kdo lotil in naredil proper verzijo za androide, kjer bo delal tudi DTS.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
jaz sem komaj 2 dni nazaj šel na kodi 16.1 po letih na xbmcju 13
smile-1.gif
pa po tanovem je player kitajski orange pi namesto starega raspberry pija

kakšne prednosti pa ima kodi 17, razen, da je nov look?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidim, da ste bolj na tekočem glede playerjev. A je že kakšna možnost predvajanja HD zvoka (Dolby TrueHD, DTS MA,...) preko HDMI ARC torej iz televizije, ki ima Android TV na receiver. Nazadnje sem se nekaj zezal z beta verzijami Kodija in ugotovil, da dela samo na zunanjih playerjih z Android TV, medtem ko iz televizije prek HDMI ARC nikakor.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik misterti pravi:
Še malo zanimivega branja izkušenj uporabnikov
http://www.kateje.com/philips-tv-ni-pripravljen-za-slovenske-uporabnike/

Hvala za zares verodostojeno in poučno oceno nekega izdelka
aplauz.gif

Koda:
29. 12. 2014
Prva in najhujša napaka je to, da ne podpira formata slike 4:3.

Ampak ni važno saj ima Ambilight, kar so imele tudi stare TV na elektronke saj so svetile skozi zadnjo stranico
nahrung002.gif

Samo 4:3 so pa bile vse edino par odtenkov barve je manjkalo (tudi črna in bela sta barvi !!!)
zmaga.gif